Pentru Livia

Pentru Livia | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Cata vitamina A sa-i dau sotului?Eu ii dau 3/zi dar mi-e teama sa nu fie prea putin.Pot inlocui siropul de pin cu ulei de pin?Am inceput tratamentul tau pt oligoastenospermie,inclusiv cura de slabire.Inca nu tine regim disociat. dar vad ca il tine si de azi ii dau si extract de soc la ora 16.00.Sper sa- reusesc sa-ti scriu azi un mail.

Te pup,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Livia,
Mai am si eu o intrebare, te rooooooooog
La dozarile hormonale mi-a iesit estradiolul mare, cam mult peste limita normala(le-am postat analizele la "rezultate").
In cazul asta, sa mai iau marar? Eu am luat tintura de marar!
Multumesc frumos!!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pt. Gabi:

Trebuie sa ia zilnic 5000 UI daca o sa ia mai mult o sa-i dauneze ,excesul fiind foarte toxic.
Nu poti inlocui siropul de pin cu ulei de pin pentru ca sunt doua produse diferite si in consecinta fiecare are o gama de afectiuni pe care o trateaza.
Te pup si astept mail-ul!!!


Pt. Andruzza:

Nu-i nimic,faci cura de marar de 21 de zile(cura unica care nu se mai repeta in celelalte luni de trat.-este pt.ovare)si apoi restul plantelor vor lucra unde este exces si deficit.Este foarte bine ca ti-a iesit asa ,inseamna ca ovarele au inceput sa lucreze si plantele le vor ajuta(invata ) sa functioneze cum trebuie.

N`teles?
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Dar mararul nu este o sursa naturala de estradiol?Oare nu ar fi bine sa numai ia marar?Avand estradiolul mare cred ca ar trebui sa ia un preparat antiestrogenic,nu?Imi dau si eu cu parerea nu stiu sigur.
Livia,dar uleiul de catina chiar nu poate fi inlocuit cu pastile?Sotului meu i se face greata cand vede uleiul in cana.


Pupici,

Gabi,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Gabitule, pune-i picaturile pe o bucatica de paine sau intr-o lingurita cu putin zahar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Aoleu, am gresit, intrebarea era pentru Livia. Nu va suparati pe mine, dar m-a furat valul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Livia,

Eu in luna ianuarie am avut un chist pe movarul drept, "destul de mare" a spus doctorul.
Am doar 11 zile de cand am inceput tratamentul tau...si astazi la ecografie vaginala chistul nu mai era.
Dar, foliculul si endometru erau mai putin satisfacatoare decat pana acum.
Adica inainte de tratamentul naturist, aveam in ziua 11 endometru 8 mm si folicul pe ovarul drept de 18 mm.
Iar astazi, tot ziua 11, dupa 11 zile de tratament, rezultatul a fost mai prost decat in lunile trecute: endometru 7mm, iar folicul de 13,5 mm.
Sa fie de la estradiolul ala marit combinat cu tinctura de marar???
Sau in urma tratamentului au inceput hormonii sa se regleze si acum, fiind prima luna, sa fie rezultaul la eco mai "prost"???

Doamne, cred ca te-am stresat prea mult cu atatea intrebari.
Esti super dragutza ca ai rabdare cu mine!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pt.Gabi :
Uleiul nu se da cu apa (am mai scris la subiectul- catina si uleiul de catina-)se amesteca cu putina miere si nu mai este gretos deloc sau se pune pe putin zahar.

P.S. fara suparare...cand am scris ca se adm.asa ,nu am scris degeaba,fiecare mod de preparare este pt.ceva ,asa ca nu trebuie schimbat daca vrei rezultate!


Pt.Andruzza :
Nu trebuie sa te sperie analizele.Acest haos hormonal este normal,trebuie sa se schimbe ceva in organism si analizele o arata!
Daca nu ar fi fost asa nu ar fi fost bine.
Mararul forteaza ovarele(vindecandu-le) de aceea apare acest exces dar ,dupa cura ele vor lucra normal si nu vor mai fi probleme.
Semintele de marar sunt raspunzatoare cu ovarele-ovulatia de aceea este important sa nu intrerupi ,odata rezolvata treaba asta ,cealalta parte a trat.continua cu fixarea oului, mentinerea sarcinii si tot asa.
Si in plus mararul rezolva chisturile de aceea il iei.

Nu ma stresezi deloc,imi face placere si sunt chiar fericita ca te pot ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Livia,
excesul de estradiol era inainte de a incepe cura cu tinctura de marar!
Sa mai iau daca am asa mult in organism??
Pupik..

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Da,termina trat.cura de 21 zile ,apoi nu mai iei.


Mergi la inceput