Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:



Buna ziua la mamici!!!!
Bertha-ce Darius frumooooss ai!!!E super dulce!!
Anghelada si Cristina-bun venit in club!!!
Cristina-cred ca vorbesti asa de impartirea romanilor in "caste"-ca sa spunem asa pt stai in Bucuresti si intr-adevar acolo se cam face diferenta ,nu stiu de ce.Si eu cat am stat in Bucuresti,la fel era ,dar spuneam la toata lumea super mandra ca sunt olteanca.Oricum niciodata nu mi-a placut in Bucuresti si de aceea nici n-am vrut sa raman acolo!
Cornelia-cred ca esti super incantata de primul "mama" spus de puiut!!!Eu cred ca as suna pe toata lumea sa le spun ce destept e puiul meu!!!!
Si eu am toate melodiile de la Cutiutele muzicale,le-am luat dupa net si in fiecare zi ii cant buburuzei mele,sa se obisnuiasca cu ele!!!!
Bertha-Eu am facut 2 echo la d-na dr. Ene-pe Calea Bucuresti,iar una la Panmed-voiam sa-mi faca 3D,dar nu mi-a facut-la dr. Dragoescu!
O sa ma mai duc in sapt. 32 sa mai vad ce face si poate...ce este buburuza mea dulce.Daca este fata o va chema Laura Alexia.
Ca medic gineco am ales-o pe Liliana Novac de la spitalul 2,daca nu era ea o alegeam si eu pe Goga.Ele doua erau optiunile mele.

Pupici de la Anda si buburuza din burtica 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Salutare,

Bine ati venit Ada si Cristina, imediat completez listuta, voi aveti album de poze?

Anda, Andreea vorbea de dr. Enachescu, cabinetul este cam in dreptul stomatologiei de pe Calea Bucuresti dar undeva mai in spate intre blocuri nu la strada. Este extraordinara si eu am fost la ea. Are aparatura buna, si face si fotografii. Eu am mai fost si la Dr Iordache la spitalul nr 2 de fapt el mi-a dat vestea ca e baiat. A fost tacticos mai intii a intrebat ce ne dorim si dupa aceea ne-a spus ca e baiat. atunci aveam cam 6 luni.

Hei, se pare ca toata lumea a fost ieri in Parc dar nu ne-am intilnit toate. Eu una nu i-am vazut decit pe Madalina pe Alex si pe tati lor. Va spun eu ca sunt bine Alex e un dulce ca mami s-a lenevit si nu mai scrie pe la Oltence.

Cornelia imi pare rau ca v-am ratat, ce s-ar mai fi bucurat Stefan!

Facem intilnire Duminica viitoare la ora 18.00? ca vad ca ora asta convine la multa lume mai ales acum ca e cald afara si s-a marit ziua.

Va pupic

PS Miine e ziua mea daca vreti sa ma felicitati ( si stiu ca vreti)

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:



LA MULTI ANI!~!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE PERSOANELE IUBITE!!!
Cati ani faci-asta asa ca intre noi femeile???Esti gemeni ,nu?Si al meu sot e tot gemeni!!!
Cred ca poate vb de aceasi doctorita,intr-adevar langa stomatologie,nu e la strada si cabinetul se numeste Eneco,dar pe ea o cheama ENE.

Eu vreau intalnire cum sa nu!! Abia astept.Unde?In parc?Abia astept sa va vad puiutii!!!!
Deocamdata nu am album dar sper sa-l fac sapt. asta!!

Multi de la Anda si buburuza din burtica 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina1 spune:

Eu n-am poze.....

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Sal!
Cristina stii de ce le zice la moldoveni "Sarma"?
Maine ajung si eu in Craiova si imi pare tare rau ca nu pot iesi la intalnirile voastre. Rodica spune ca poate iesiti duminica dar eu duminca plec spre timisoara.Dar poate...poate.Mi-ar placea sa va cunosc. O stiu doar pe Rodica. E super.
Sa stiti ca sunt tare mandra ca bebele meu Codrin papa mar cu biscuite si doarme somnicul de amiaz singurel, fara sa il leagan.Dar nu ii place dovlecelul!
Va pupam,
lorellay si bb Codrin

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

Bun venit oltencelor noi!
Aseara am fost si noi in parc si ne-am intalnit cu Madalina si Alex.
Poate duminica viitoare venim si noi la intalnire ,numai sa fie vreme frumoasa.
Mihaela eram tare curioasa sa iti vad puiul ,este un dulce iar tu arati foarte bine,acum deja esti o mamica implinita.

Rodica tu esti cea care sustii cel mai mult acest subiec.
LA MULTI ANI PENTRU MAINE!!

MARIANA SI DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Ei, mamico fericita, sa-ti traiasca buburuza care tocmai ti-a zis "mama". Cred ca te-a emotionat la maxim. Pupicei pe obrajei.
Bun venit noilor oltence. Va asteptam la povesti.
Noi suntem bine. Luca are pasiunea asta. Si ma innebuneste cu ea. Numai acolo ar sta. Are mainile sloi si e ud leoarca.
Ieri l-am speriat cu aspiratorul, el tocmai era in delict si de frica s-a lovit la dintisori si i-a curs tare mult sange. Iar eu cand vad sange dau rapid la soricei. Dar, saracutu', uita asa de repede. Il amagesc rapid cu ceva si gata, a trecut.
Am fost in parc si a fost o splendoare. Peste tot era liliac inflorit si niste miresme de te innebuneau. Mama-mama.
Hai ca intru mai tarziu sa va povestesc.
Pupicei,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Da Rodica, ora 18,00 e super ok. Duminica . Iti aduc si cd-ul cu pozele toate si cele de la botez ca spre rusinea mea n-am mai ajuns sa le trimit.

Ciuf,Anda , Bertha si restul fetelor mii de multumiri pentru felicitari! Intr-adevar a fost o zi extrem de emotionanta. Nu pot descrie cum am trecut de la plans la ras si invers de bucurie pentru toate progresele facute de fie-mea. Of, ce greu dar ce frumos sa fi mamica!!!!

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Buna dimineata, dragelor!
Poate unele dintre voi dormiti (si nu ma refer numai la cele din State), dar noi suntem, ca de obicei, in picioare de la 7

La multi ani, Rodica! Iti dorim sa fii mereu sanatoasa, fericita, linistita si tanara ca azi! Sa dea Dumnezeu sa ai parte numai de bucurii!


Anda, in mod sigur nu e vorba de acelasi medic. Dr. de care vorbesc eu se num. Enachescu Viorela si este printre primii medici care au facut ecografii in Craiova. Cabinetul este in spatele Stomatologiei din CL. Buc, la bl. E10, daca nu ma insel.

Ciuf, , nu am vazut nici liliacul, nici noua pasiune a lui Luca! Poate ne povestesti mai multe, presupun ca e legat de apa, daca are mainile sloi. Oricum, am inteles ca si-a ranit gingiutele si ne pare tare rau Pupam dulce sa treaca

Lorellay, putem sa ne intalnim si in timpul saptamanii, macar mamicile care stam acasa. Da-ne un semn!


Dragele mele, ora 18 duminica e ok pt noi, dar nu promit nimic, am mai promis de 2 ori si nu m-am tinut de cuvant.
Ce emotionata am fost ieri! V-am spus ca Darius face 2-3 pasi de mai mult timp. Ei, bine, ieri a strabatut aproape toata camera, nu va spun cum, 2 pasi inainte, unul inapoi, 1 in lateral si tot asa, dar important e ca nu a cazut! Of, nu mai puteam de drag sa-l vad asa plimbaret, manca-l-ar mama de ingeras poznas!
Gata, va pup, ca m-am laudat destul!
Pa!


Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

LA MULTI ANI RODICUTAAAAA!!!! SA FII FERICITA SI SA TE BUCURI DE STEFAN!!!!!

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput