Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Of, iar oltencele pe pagina 3! Abia am gasit subiectul!

Cornelia felicitari micutei crestine, o pupam si-i dorim tot binele din lume, iar parintilor sa fie sanatosi alaturi de ingerasul lor!

Oana, ce mai face bebelica mic-mic-mic?

Lorellay, am vazut pozele cu Codrin, ai o mandrete de baiat, sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi amandoi! Drum bun, sper sa fie cuminte Codrin, sa nu-ti dea batai de cap.

Ciuf, voi ce mai faceti? Ce ispravi mai face Luca?

Eu i-am luat lui Darius niste sandalute cu talpa tare cu care merge mult mai bine, e mai sigur si oboseste mai greu. Problema e ca ii plac f mult si la inceput statea cocosat in carucior incercand sa le scoata, dar inca nu se prinde cum. Cand si-o da seama ce usor e, cred ca o sa-l incalt in parculet, altfel iau si sandalele drumul sepcii care sta mai mult pe trotuare!

Va pupam si asteptam noutati de la voi!
Pa!




Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Buna fetelor

Ce de noutati pe aici.. calatorii, coplasi cuminti sau unul mai nazdravani decat altul... mai-mai

Noi suntem bine, burta creste vertiginos, bebele din ce in ce mai fortos, s-au dus fluturasii, pestisorii.. acum cand se misca parca imi inoada intestinele. Dar am gasit cu ce sa-l "moderez". MUZICA iar in top se afla Bolero de Ravel-efect garantat. Vad ca nu mai am probleme cu amortitul maninii drepte, in sensul ca acum e mai putin intens si mai rarut. Deh.. ale graviditatii "placeri".
Cornelia asteptam pozici de la botez
Ce mai stiti despre Doris?

Oana D - 23+ saptamani

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, dragele
Ofofof, am scris ditamai mesajul si conexiunea de Internet s-a dus pe apa Sambetei.
Dar, na ca am rabdare sa mai scriu unul, ca doar trag la masea cu nitica visinata. Imi fac de cap.
Noutati nu avem. Ne ducem zilele, asa una cate una, cu mici probleme, cu momente de fericire, s.a.m.d.
Al meu copil e cam chinuit de durerile caninilor de jos, acum imi spune "aauuuuuuu" si ma termina cand il aud. Asa ca scot la interval rapid medicamentul-minune Motrin si scapa si el si eu. Ca sufar tare mult cand il aud.
Apoi a slabit. Nu mananca mai nimic, cam toata ziua imi ia vreo 750 ml de lapte si cam atat. Tot ma consolez ca maine e o alta zi si va fi altfel.
Sotul a plecat azi in delegatie, asa ca suntem singurei.
Incerc sa-l tin pe Luca cat pot de mult pe afara ca sa uite de durerile lui. Dar se pare ca nici macar peisajul nu-l mai fura. E iritat, agitat, plange cand nu-i iese ceva si uite tot asa o tinem pana ne culcam. Asta-seara reusii sa-l pun la culcare la ora 9. Vai de mine si de mine ca asta presupune ca scularea de dim. sa fie devreme. Si ce mai tanjesc si eu dupa cate un somn dulce de dim.
Googlesc de zor dupa picturi pe perete. Ma bate gandul sa fac treaba asta la Luca in camera. Ceva in genul "Finding Nemo". Dar planul asta de cand il am in cap de tare muuuult timp si am ramas numai cu trancanitul. Sotul sigur nu va fi prea incantat de alte "proiecte" de-ale mele ca s-a cam saturat. Si ce usor e pentru el. Numai vine acasa si spuna "asta-mi place, asta nu-mi place (si pica cerul pe mine)".
Si pe la noi a venit primavara si e splendoare sa te plimbi pe aleile comunitatii in care locuim. Pomii pur si simplu te imbata cu mirosurile lor. Sper sa nu se lase cu ceva alergii pe la Luca sau chiar la mine ca ma atac.
Gata, va pupacesc

Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Aaammm..uitat sa va spun, am pus pozici noi cu bebe de la ecograf in albumul de jos .
Ciuf, si pe la noi a venit primavara-pomi infloriti, flori peste tot (ma uit la ele si ma minunez cum stau desi nu sunt prin curti si nu le rupe nimeni-la noi ar fi prapad-baga mana si prin gard ca sa rupa, sau rup cu gard cu tot) dar anotimpul asta e tare ciudat pe aici. 2-3 zile cald, am mers si la plaja chiar (eu in bermude, dar erau o gramada in pielicica goala), apoi 4-5 zile frig, 13-15 grade, ma zapacesc variatiile astea de temepratura.. scoate pantalonii de trening, baga-i inapoi- scoate bermudele-baga-le inapoi. Mai nou sunt scoase toate, ce este la mine in debara.. abia astept sa se stabilizeze odata vremea, sa stiu si eu ce scot si ce bag . Si eu am planuri mari de vopsit camera pentru bebe dar astept sa ne mutam in 2 bedrooms. Sa speram ca e cat de curand. Daca ramanem la varianta baietel- peretii vor fi in 2 culori- trebuie sa ma hotarasc intre bleu si vernil sau bleu si galben-pai. Daca e fetita.. ne orientam noi-as vrea ceva cu galben pai si oranj deschis. Asta e numai in mintea mea deocamdata, trebuie sa pun culorile una langa alta, sa vad ce nuante se potrivesc..ehe.. munca multa. Noroc ca este f usor de vopsit si nu trebuie sa fac tambalaul de acasa cand se dadea toata casa peste cap ca varuiam in baie sau bucatarie, sa nu mai zicem de restul.
Va pup, incerc totusi sa fac o salata de vinete pana in miezul noptii. Sa vad, reusesc?

Oana D - 23+ saptamani

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

ce sa va spun fetelor?
ca pina acum jelii citind mesajele vostre?ei asta facui...sistai taina cu Valeria si Oana, va citii si bocii:)
va multumesc din suflet tuturor, ma bucur ca existati
si cu craiovencele sper sa ma revad curind
noi sintem ok, Irina maninca bine si din fericire are ce, nu-mi arata inca daca e mahalagioaica...deocamdta:papa si caca!
de acum o sa intru mai des...
mai vorbim, ca acum s- facut ora de papa
va pupicesc pe toate din suflet si va doresc tot binele din lume

DORIS cu bb la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Salutari dragele!

Doris, scumpa, asa am reactionat si eu cand am citit ce-ati scris dupa nasterea mea. Multa sanatate si poate te sun in weekend.

Puiul meu azi a fost vaccinat si a plans si toata ziua a fost cam morocanos si cam adormit, dar febra nu a facut. L-am si cantarit si are 5.800 g si 60 cm. Crestem vazand cu ochii!

Voi ce faceti nu va mai intalniti? Ca vremea e buna acum.

Va pup si va urez numai bine!


Mihaela si bebe David Andrei (18.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:



Bun gasit la mamici si viitoare mamici,

Ma numesc Anda si o viitoare mamica-oltanca get-beget!!!
In primul rad-chiar daca intarziate-vreau sa-i spun lui DORIS FELICITARI!!! SI MULTA SANATATE LA BEBITZA!!!!

Pe mine m-a "pescuit" Rodica azi si taaaree fericita am fost,pt. ca in Craiova nu cunosc nici o mamica-de curand- si nici o viitoare!!
Asa ca sigur ne vom intalni!!!!
Voi cu ce doctori ati nascut si cam cum a fost???

Pupici de la Anda si buburuza din burtica 25+

www.pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Bine ai venit Anda! Eu am nascut la spitalul nr 2 cu Dr Branet, cezariana. Mi-a fost greu dar nu conteaza, ca ne-am intors acasa sanatosi amindoi. Tu ce ai fetita sau baietel? Si cind e data nasterii?

Miha am vazut pozele voastre sunteti foarte frumosi toti trei. ma bucur ca bbelul creste bine si e sanatos! Pupam piciorusul mic sa treaca durerea. De obicei nu mai are nimic a doua zi dar daca face febra ii pui un supozitor cu novocalmin. La multi ani!
Sa ne tii la curent cu botezul!

Oana ce frumoooos iti faci planuri pentru camera lui bb ! Am vazut pozele, am raspuns si la salut !

Doris ma bucur ca sunteti bine o sa te mai sun! Incerc sa nu va mai prind la masa!


Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Ce bine ca revi in forta Doris!!! Ne era dor de tine! Sa fiti sanatoase si necolicioase!

Anda bine ai venit. Eu am nascut la nr.1 cu Dr.Cernea Nicolae. A fost super din toate punctele de vedere. As mai naste odata tot cu el si in acelesi conditii. Bebelina mea are 3,5 luni. Si Smmiha, are bebe mic,si Doris, iar Oana0204 trebuie sa nasca in septembrie.Asta din fetele pe care le stiu eu. Mai sunt pe listuta si alte 3 fete dar eu nu le cunosc, asa ca ti-am zis de cele pe care le stiu personal.

Bertha multumim frumos.



Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Scumpele, ce mai faceti? Cam putina activitate!

Anda, bine ai venit printre noi! Eu am nascut la Bucuresti, dar in Craiova mergeam la acelasi medic ca Rodica. Sarcina usoara in continuare!

Rodica, multumim pt complimente, e adevarat azi nu l-a mai durut nimic si nici nu a facut febra. Ce ma bucur!

Cornelia, ma induci in eroare, intru seara pe messenger si apari ca esti, dar de fapt nu esti... Ce mai face scumpita mica?

Noi am stabilit botezul pt 11 iunie si-l facem la Craiova, unde o sa venim pe 4 iunie, poate ne intalnim atunci, ca stau o saptamana sau doua.

Va pup si va urez un weekend minunat!

Mihaela si bebe David Andrei (18.03.2005)

Poze cu comoara noastra: http://pg.photos.yahoo.com/ph/smmiha/album?.dir=cd29&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/smmiha/my_photos

Mergi la inceput