Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

La multi ani tuturor copilasilor, sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri!

Cristina,felicitari din toata inima, sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos!

Rodica, am primit ieri un PM de la tine, dar deja descarcasem pozele. Daca vreti, le pot descarca si acolo.

Oana, Ciuf, pe unde ati disparut?


Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:


Cristina felicitari! E o veste foarte frumoasa!

Simona bine ai venit imediat o sa va trec si pe voi pe listuta.

Cristina Stoichitescu nu am apucat sa iti raspund la mesaj dar te asteptam cu drag la urmatoarea intilnire.

Mihaela astept sa ne spui exact cind vei fi in Craiova ca poate mai facem o intilnire. Te rog sa imi aduci si mie pe un CD pozele pe care le-ai facut la a doua intilnire in februarie. Promit ca iti fac o copie de pe filmuletul facut atunci.

Andreea, Anda, Cornelia, va rog sa imi trimite-ti mie pozele (dau de baut ) sa le pun in albumul oltencelo, astazi am timp sa ma ocup de asta plus ca ce mai fain ar fi sa le descarc in ordinea in care au fost facute.
A fost o intilnire frumoasa si merita sa punem citeva poze in albumul nostru.



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Am pus citeva poze in albumul oltence!

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare,
Fetelor, va felicit ca ati reusit sa va adunati cu toatele. Am vazut si pozele cu oarece regret ca nu am fost si eu printre voi.
Miha, sa-ti traiasca scumpul ca am admirat pozele mai demult dar nu am mai avut timp sa scriu despre impresii.
Cornelia, felicitari pentru loterie. Am vazut ca ai postat la alt topic. Noi participam de vreo 6 ani si nimic pana acum. Tot speram. Ma consolez ca Dzeu le rezolva el cum e mai bine.
Cristina, felicitari pentru sarcina. Sa fie una usoara si bb-ul sanatos.
Noi am avut un we prelungit ca luni a fost Ziua Eroilor si am fost prin preajma. Adica nu am iesit din oras pe motiv ca totul e scump cand pleci intr-o zi cu sarbatoare nationala.
Ne-am dus la piscine, zoo, Mall, hoinarit.
Eu, in sfarsit, m-am apucat sa pictez pe pereti. Deja Luca vine si spune "peshi" cand vede ce pestisori i-am facut.
A invatat sa spuna pompa. Avem una cu care sotul isi mai umfla rotile la bicicleta, iar Luku ca o maimutica ce este copiaza tot.
Vroiam sa-i aduc pe ai mei in vara aici si se pare ca nu gasim locuri. Am fi vrut sa luam biletele in schimbul milelor. As vrea sa ne punem pe o lista de asteptare, in cazul in care renunta cineva, sa ne dea noua locul.
Sa ne traiasca copilasii si sa fie sanatosi!

Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina1 spune:

Multumesc tuturor ! Sper sa fiti si voi fericite macar pe jumatate din cat sunt eu !
Viva oltencele !

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Cristina, bineinteles ca suntem bucuroase pt tine, mai ales ca majoritatea cunoastem sentimentul de bucurie, dar si de neliniste pe care-l ai cand afli ca vei fi mama. Spune-ne, te rog, cam ce ai vrea sa fie bb, baietel sau fetita, si daca v-ati gandit cumva cum o sa-l cheme (stiu ca e cam repede, dar unii se hotarasc repede).

Ciuf, as vrea sa te felicit pt ca inteleg ca decorezi singura peretii. Eu n-as avea curaj sa ma apuc de asa ceva, sunt un antitalent real. Nu inteleg ceva, explca-mi te rog: "Am fi vrut sa luam biletele in schimbul milelor". Cum adica, in schimbul milelor? Nu pricep deloc!

Cornelia, am 2 intrebari: 1. Despre ce loterie vorbeste Ciuf? 2. Voi cum ii spunesti fetitei? Alexandra sau Ioana? Eu ii ziceam Alexandra, dar parca am auzit si Ioana.

Va pup!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Mai, fetelor, intrai sa ma mai linistesc un pic ca sunt un car de draci.
Cainele a baut apa din piscina si mi-a facut diaree si vomitat pe terasa, in cusca.
De dimineata il scosei afara, toate bune si frumoase, isi facu nevoile. Acum cateva minute Luca se fataia pe langa mine si imi vine un damf de kk. Ma uit repede in scutecel, nimic. Il iau la mirosit, particica cu particicca din corpul lui. Ajunsei la maini. Pur si simplu ii puteau. Mai, dar de unde. In fine, il spalai, si revenii la treaba mea, la pictat pe pereti. Dar totusi ma obseda ideea de unde mirosea Luca a caca. Si ia fiecare camera la rand si verifica ca poate Cezar a facut kk. Si DA. In camera de jos, se kkse pocitania. Nu va pot spune ce era pe jos, pe usi, etc. Pe usi de la Luca, ca l-a intins bine de tot. Mai si ma pusei cu batuta pe al tampit de caine, aruncai vase de apa rece pe el, eram in stare sa-l omor in batie. Sa ma ierte Dzeu dar eu nu mai suport cainele asta. Ma bate gandul sa-l dau, ca nu mai fac fata.
Ufffff, sper sa ma mai linistesc.
Ok. Bertha, sotul meu calatoreste foarte mult cu avionul si mai ales cu o anumita companie. La fiecare zbor acumuleaza mile sau km, cum vrei tu sa spui. Deci daca distanta din punctul A in punctul B este de 3000 mile, el la zborul respectiv inhata 3000 mile. Si cum zboara foarte des acum are in total vreo 103.000 mile. Ca sa cumpere doua bilete in Europa, ar da in schimb 100.000 mile. Deci valoarea a 2 bilete in Europa este de 100.000 mile. Intelesesi acum? Ma facui explicita? Ca la ce draci am, parca simt ca nu spusei totul, nu fusei clara.
Pana la urma am gasit sa le iau bilete la ai mei cu $1100 de persoana. E un pret bun avand in vedere ca vin vara aici.
Picturile mele pe perete merg fain. Am desenat vreo 5 pesisori, o mica balena, 2 delfini si proiectul continua. Tema este Finding Nemo. Asa, un pic improvizat.
Va doresc un we insorit,
Ciuf si Luca
http://community.webshost.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Bertha, ii spunem Alexandra iar ceea ce spunea Ciuf, este loteria vizelor pentru America. Am castigat asa ca....ne pregatim de dus acolo.


Ciuf,pai daca esti acolo de ce-ti mai trebuie viza de la loterie?

Scuze pentru intarzierea cu pozele suntem nauci de cap inca de la vestea cu loteria si pana ne revenim se pare ca va mai dura.


Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Salutare fetelor,

Andreea mie imi place sa ii zic Ioana la fetita Corneliei pentru ca asa poate Stefan sa pronunte .

Valeria vai ce patanie cu ciinele. Si eu zic ca trebuie sa il dai,de altfel oricit ar fi de deparazitat eu nu vad rostul ciinelui in casa cu copil mic. Eu personal nu il las sa puna mina pe catei pisici chiar daca sunt asigurata ca nu musca sau ca sunt vaccinati. Ce fel de rasa este?

Cornelia spor la munca daca ai nevoie de ceva poate te pot ajuta. De ce aveti nevoie pt dosare?

Am pus in albumul Oltence si pozele de la Bertha.


Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Fetelor, intru azi sa va salut, maine nu stiu daca mai am timp de mesaje, avem mare-party-mare, face Darius 1 AN!
Doamne, sunt asa de emotionata, nu stiu cum a trecut timpul, anul trecut pe vremea asta eram in spital, asteptand dimineata zilei de 8, cand urma sa aiba loc marele eveniment. Ce ghemotoc am vazut atunci si ce flacau mare am azi!

Anda, pe unde ai disparut? Ce face bb? Te mai asteptam la povesti!

Cristina, tu cum te simti, bb a inceput sa te supere sau e cam devreme?

Ciuf, am inteles perfect, wow, ce sot zburator ai! 100.000 de mile! Stiu ca nu conteaza, dar eu votez pt pastrarea cainelui, chiar daca-i greu si cu copil si cu catel! Uite, ii trimit lui Cezar un pupic virtual, ca prea-l denigrezi, saracutul!

Lorellay, gata voiajul la Timisoara? Ce mai face Codrin?

Oana, bb tot rusinos e? Tu cum te mai simti? Iti mai amorteste mana?

Doris, cand mai bagi un ochi, baga si un deget in tastatura si scrie ceva de genul: "suntem bine", ca ma tot gandesc ce o face buburuza ta.

Gata, va pup si mai scrieti si voi cate un cuvintel, ca prea s-a lasat linistea pe-aici!
Pa!



Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput