Mamici de iulie-august 2005 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

In sfarsit merge forumul, am tot incercat sa intru dar nu s-a putut.

Am intrat putin la fetele din mai-iunie si am vazut ca sunt deja fete care au nascut, nu pot sa cred ce aproape suntem desi de multe ori mi se pare o eternitate.

Adriana si Aidan 31+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

mie mi se pare ca timpul trece ingrozitor de incet...a trecut o eternitate si tot in al doilea trimestru suntem...si peste o saptamina jumate intru in concediu si apoi sa vezi plictiseala...
voi cu ce va umpleti timpul- cele care nu va duceti sau nu va mai duceti la serviciu?
e si o vreme mizerabila aici, n-am chef de nimic. e nor si parca sta sa ploua tot timpul.
pupici
M25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Sorel, la echo 3D mi s-a zis ca nasc intre 6 si 16 iulie. Insa Puia mi-a zis apoi ca ma opereaza mai devreme...intre 1 si 8, fiind a doua cezaraiana. Mai vb pe mess.
Va pupam,

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Adriana , intr-adevar, mamicile de martie aprilie deja si-au luat talpasitza la bebelusi de martie aprilie... acum citim cu deosebit interes la mamici de mai-iunie si...apoi urmam noi... Tu mai ai extrem de putin, nu-mi vine sa cred!!!

Mamini, eu de cand am venit acasa chiar nu fac nimic , de gospodarie se ocupa mama , iar eu... stau pe DC , merg prin oras, ma intalnesc cu prietenele, citesc... si cam atat... Mai fac curat prin dulapuri, arunc ce nu-mi trebuie, incerc sa fac loc lucrurilor noi care vor apare in curand in peisaj... Dar cel mai mult imi place sa merg prin magazinele de bebelusi...

Pupici,

Irina si bebe 26 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

LA MULTI ANI Adriana (cu intarziere) si sarcina usoara pana la capat, un Aidan sanatos si voinicut si cu o mamica tanara si sanatoasa!!!!
AC, LA MULTI ANI si tie!!!! Sa fiti sanatosi si tu, bebe si fetita ta dragalasa si sa va bucurati de copiii vostri!



Noi am fost azi la dentist. Mamini mi-a facut anestezie si nu m-a durut. Se pare ca nu era maseaua de minte ci cea de langa ea. Oricum a durat ceva s-o definitiveze dar e gata. Problema e ca am stat atat cu gura cascata si fiind foarte sus si mai greu accesibila mi s-a umflat putin partea dreapta si ma cam doare falca. Am fost la alt doctor decat al meu pt ca el ma tot amana...ce inseamna asta...asta e f. bun , modern, doatat, mult mai citit insa scuuuup rau de tot. Am dat 1.100.000 pe o plomba definitiva cu anestezie...ufffff....mi-a pus ceva un material acolo am auzit eu pe langa urechea mea'"fuji"??? zic bine...??? Ma rog ce mai poate sa-mi faca acum e o curatare, asta inseamna detartraj nu-i asa? E bine de facut acum, ce zici???

Asa ca stam cu falca usor umflata si acusica plecam la o petrecere de botez a unei fetite ... ce mai petrec eu nu stiu dar ma rog...
Tocmai am venit din oras unde ploua bacovian nu alta e crunt...si am cumparat un marsupiu tare dragut pt bebe Andrei. E mistocut si nu scump. Ne-am tot uitat si dupa alte alea sa ne formam opinii. Am luat si o cutie de servetele umede sanosan, o cremita de corp si fata Nivea bb si o cutie de tampoane pt sani Sanosan. Incepem sa adunam

Va pup si weekend placut tuturor si distractie placute Andreea!!!






Ioana
sapt.30
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Deny felicitari pentru baietel, sa creasca mare si sanatos in burtica! Ti-am trecut si caruciorul si numele pe listuta.

Ella si la tine am trecut numele Matei in dreptul caruciorului....

Corbioana la puiul tau sa trec numele Andrei?!



Pupici si numai bine,
Katink cu dulcineea mea 27+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Katink scumpa mi-ai luat vorba din gura tocmai am vazut ca am uitat iar sa te rog sa treci si la noi la bebe ANDREI ca ne-am hotarat cu tati ca asa va fi si deja zicem la lume numele asta asa c asta cred ca va ramane! Singura indoiala o aveam pt ca pe baietelul nasilor nostri il cheama la fel si ei il vor boteza si pe bebe insa am zis ca nu e mare scofala, nu??? Mie imi placea mult dinainte de a-l avea ei pe Andrei al lor cum suna cu numele nostru de familie, era mai potrivit...

Ioana
sapt.30
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorel spune:

Katink trece si la caruciorul meu albastru - RADU
Irinabungau - cunostinta mea naste in jurul datei de 20. Astept si eu cu interes.
Fetelor a-ti pus patutul in "dormitorul conjugal" sau in camera separata pt. bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny_82 spune:

Buna!

Katinka mercic...pt. carucior,nume si urari de altfel....
Sunt asa de fericita.....cu toate ca banuiam ca este baietel pt. mine a fost o surpriza cand i-am vazut cocoselul....Ma mandresc ...
Pupici la toate burticile
Deny si David 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Gata fetele, am trecut numele la pui.

Irina am si eu o amica aici ce trebuie sa nasca in jur de 19 mai. Nu mai este mult, in mai putin de 2 sapt. isi va tine bebelusa in brate. Este foarte emotionata, deja are contractii zilnic si bebelusa a coborat, dar deocamdata nu da semne ca vrea afara

Ea vrea sa nasca in apa, asa s-a inscris la spital, dar eu am vorbit saptamana asta cu vecina mea de deasupra, care a fost 40 de ani moasa si cand m-a auzit cu nascutul in apa a sarit ca arsa

Normal, pareri si pareri, ce mi-a mai spus ea printre altele e ca moasa nu te prea poate ajuta cand esti in apa-ca nu intra cu tine in cada, ca e prea mult plimbat copilul si ca pierde caldura, e nascut in apa, apoi scos din apa, pus in prosop si apoi pe pieptul mamei...
Pe cand la o nastere normala, pe pat, iti mai aplica un masaj, se poate face si epidurala/peridurala - cu ocazia asta am aflat ca sunt 2 chestii diferite si copilul imediat cum este nascut ti-l si pun pe piept si nu este asa stresant pentru copil...
Asta e ce mi-a spus doamna respectiva...

Mi-a dat ea mai multe sfaturi, cert e ca cel mai bine o gravida trebuie sa se gandeasca cum este mai bine pentru copil si nu cum ar vrea mama sa ii fie ei bine... asta a fost concluzia..

Sper ca nu v-am ametit prea mult, daca imi mai amintesc ceva va scriu.

Numai bine,
Katink cu dulcineea mea 27+



Fotografii

Mergi la inceput