o incurajare......

o incurajare...... | Autor: mi-ela

Link direct la acest mesaj

Ce se poate face in situstia in care dupå opt ani in care ne-am iubit mult si am adus pe lume doi ingerasi nevinovati, vine ziua in care el spune:vreau så divortez.....Sunt incå in stare de soc....ajutor!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Cred ca esti inca in stare de soc. Nu ne-ai dat si alte detalii, tu nu stiai nimic si ti-a spus asa dintr-o data? Sau ati mai avut discutii? Incearca sa te linistesti. Poate revine la decizie si spune-ne mai multe. Daca totusi se va intampla, trebuie sa fii tare si sa-ti ceri toate drepturile. Dar pana atunci presupun ca mai sunt sanse. Cat sunt de mari copilasii vostri?

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi-ela spune:

Discutii au mai fost dar au trecut asa...neluate in seamå!Azi s-a hotårit så facå pasul cel mare...Am doi båietei:unul de 6 ani si unul de un an si 7 luni...Sunt singurå pe aici , nu prea stiu cum så reactionez si cui så må pling!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Plinge daca vrei, e ok. Dar dupa aia sterge-ti lacrimile si gindeste-te la tine si la cei doi copii. Divortul scoate ce e mai rau din persoanele care trec prin el, rar se intimpla divort care sa nu fie dureros...
Gindeste rece de fiecare data, acopera-te din punct de vedere financiar.
Consulta un avocat bun, alege alternativa cea mai buna pentru tine si pentru copii.
Nu lasa de la tine ca asa esti tu fata buna si ca poate aratindu-i ca esti intelegatoare se va intoarce la tine...
Divortul nu este neaparat un lucru rau, de multe ori dupa ce treci prin tot procesul si ajungi sa iti sortezi emotiile, te uiti in urma si spui senin ca este cel mai bun lucru care ti s-a intimplat...

Iti doresc curaj si intelepciune!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

Salut!Ce faci?cum te mai simti?ce s-a mai intamplat ati mai discutat?Te ajuta daca te plangi la cineva.Te mai racoresti...Are pe cineva care este motivul??..Poate sunteti doar intr-o perioda foarte stresanta si crede ca fuga este o solutie..Barbatii asa fac de obicei...Incearca sa va intalniti undeva in oras si sa stati de vorba ca doi oameni maturi.spunei ca nu vrei sa-l recastigi doar vrei sa-i vorbesti.poate gasesti sa te ajute cineva cu ingerasii...Curaj si bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi-ela spune:

S-a terminat.Azi si-a luat din lucruri si a plecat.Am incercat så ståm de vorbå dar nu am ajuns la nici un rezultat.Oare cum så le explic båieteilor cå tata nu mai locuieste cu ei?Sunt asa de tristå...simt cå mi-am pierdut toatå speranta si toatå puterea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Fii tare, piticii tai au nevoie de o mama puternica, si ei sunt cei mai importanti. Poate e doar o criza mai serioasa, barbatii isi mai pierd cumpatul uneori si fac gesturi necugetate. Daca ti se pare ca ar fi ireversibil, vezi partea buna a lucrurilor: poate nu va merita, paote a fost prea mult si prea bine, si atunci n-a mai putut aprecia ce are. Curaj si echilibru, suntem alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ai grija de tine si de baieti, nu te lasa doborata de eveniment si nu uita ai pentru ce sa traiesti!!!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi-ela spune:

Nici nu stiu cum så vå multumesc la toate pentru incurajårile aduse!Am noroc de voi!Cred cå noptile ce vor veni vor fi cele mai urite din viata mea!Sper så mai aud vesti de la voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

ati incercat terapie e cuplu ?? (sau cum se mai numeste..)

cum te intelegi cu ai lui?? ei ce zic??

uff.. sper sa treceti peste si sa nu ajungeti chiar la divort..

mai asteptam detalii..

------------------------
Banditin actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Daca si-a luat din lucruri, cred ca e serios... nici nu stii ce rau imi pare pentru tine si pentru baietii tai.
Stii cumva unde s-a mutat? Si mai ales..cu cine?
Barbatii nu prea isi iau asa lumea in cap, numai de dragul aventurii.
Sa te ajute Dumnezeu sa te linistesti si sa-ti gasesti echilibrul. Nu-i usor deloc sa treci prin asemenea incercare..
haide, curaj, esti mai puternica decat crezi !

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput