Mamici de iulie-august 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna, fetelor!

HRISTOS A INVIAT!

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Eu citesc zilnic mesajele voastre, dar lenea la scris e mare . Am vazut ca a intrebat cineva ce mai fac mamicile de gemeni asa ca m-am gandit sa va scriu putin. Am reusit sa pun si eu niste poze. Sper sa va placa.
Am fost la un control saptamana trecuta si totul e OK. Bebeii sunt f. bine dezvoltati pt varsta lor, unul e putin mai mic (domnisoara), dar nu cu mult. Am fost la un cabinet particular aici, in Piatra, nu la doctorita care imi urmareste sarcina, la Iasi, si ecograful nu era prea perfomant (ca sa ma exprim indulgent ... ). Asa ca nu ne-a spus cate grame au (de fapt singurul lucru care l-a masurat a fost diametrul capului). Important e ca am vazut inimioarele batand cu putere. Ni s-a reconfirmat ca unul e baiat (ni s-au aratat "bijuteriile") si ca probabil celalat e fata (nu s-a vazut nimic care sa indice ca e baiat). Stau amandoi cu capul in jos, ceea ce ma face sa sper ca scap de cezariana (sunt prea inghesuitii sarmanii ca sa mai aiba loc de intors. Stau asa, cu capul in jos de 2 luni).
Eu ma simt bine, ei ma pocnesc cu spor (fiind cu piciorutzele in sus amandoi, va inchipuiti ce dans fac pe stomacul si ficatul meu). Am sperante mari ca o sa ajungem in iunie, adica la cel putin 36 de saptamani (azi avem 30 de saptamani si o zi ). Am inceput si eu sa fac cateva cumparaturi (patutz, saltelutza, set de pat, paturici, prosopele de baie ...), saptmana asta pregatec si bagajul de spital ... Sunt in dilema mare cu carutzul. Eu stau la bloc, la et. 5 si nu stiu cum sa aleg carutzul sa imi incapa in lift, dar sa fie si bun si ieftin si frumos (vreau cam multe, nu?).
Cu Izabela (cealata viitoare mamica de gemeni din Piatra) nu am mai vorbit de 2 saptamani, dar ultima data era f. bine si ea.
Eu va urez in continuare Paste Fericit, sanatate multa voua si bebelushilor si aveti grija de voi!

Laura 30+ si Shtrumfii +

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Adevarat a Inviat!
Laura ma bucur mult ca ne-ai scris, eu intrebam de voi ...

Ce bine ca sunteti sanatosi si totul decurge normal, sa dea Dumnezeu sa stea micutii tai in burta cat mai mult, e cel mai bine pentru ei.
Daca au amandoi pozitii bune chiar ca ai sanse mari sa nasti normal.
Succes la cumparaturi, imi imaginez ce e pe voi cu toate la dublu...si salutari Izei din partea noastra!
Sarcini usoare in continuare!

Ti-am vazut si burtica, este superba, nu te-ai ingrasat deloc, doar burtica s-a marit.


Pupici,
Katink cu dulcineea mea 26+

Fotografii cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Succes si tie Irina, daca ajungi maine la control!
Eu inca le fac o data la luna, adica la fix 4 saptamani si de aceea cad mereu martea controalele mele, apoi dupa sapt. 30 incep la 2sapt. si dupa sapt. 36 vor fi saptamanale.... Mai e putin


Pupici,
Katink cu dulcineea mea 26+

Fotografii cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Adevarat a inviat!
Laura-mi-au dat lacrimile cand am vazut burtica ta gandindu-ma ca ai 2 puiuti acolo.Arati f bine si ma bucur ca ei stau cu capusorul in jos,poate nasti normal.Si eu mai am putin si aproape am terminat cumparaturile.Pisa ta zapacita seamana cu una dintre pisicile mamei mele(sunt in album,numai ca Ela e de talie mai mica).
M-am tot uitat dupa ultimele mesaje ale tale si ale celorlalte mamici de gemeni-ce bine ca ai mai scris si tu!
Katink-succes maine la dr.Eu aveam urmatoarea programare peste 3 sapt de la ultima,pe 16mai,dar am examen si m-au reprogramat pe 23.Si eu ma duc numai lunea la control.Am orele de educatie prenatala pe 9 mai-la 10,abia astept.
Irina-vizionare placuta la eco-in cazul in care mergi.Nu am curaj sa ma sui pe cantar inca,peste vreo cateva zile- o las mai rarut cu dulciurile intai.Poate faci si poza cu bluza(daca ti-o iei) si eu as vrea sa fac cu ale mele,dar mi-e lene.Probabil vor fi tot facute de mine in oglinda-ca tati e superagomerat,bine ca a venit inapoi de Paste.Si azi e la munca si e May Day aici-lumea e libera si e progr de duminica.
Bebe trage niste miscari de revolutie

si pestiuc iubit&saltaret de 30s3z AMR 67 zile-daca mi-l scriu si eu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

fetelor, mi-a fost o lene infinita azi la serviciu, noroc ca aveam programare la masaj...si m-am dus cind am terminat, plina de emotii, prima oara de cind burtica e mare si nu mai pot sta pe masuta de masaj. si am stat pe scaun, cu capul sprijinit pe miini, pe pernuta, pe masuta de masaj. ca betivanii, adicatelea. si mi-a facut tanti un masaj...o nebunie. f bun. peste 2 sapt iar...fara emotii de data asta.
acum sunt lovita de o si mai mare lene...oare o sa imi mai treaca vreodata?
M24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Hristos a Inviat!!

Katink si Irina succes la control.Sa veniti inapoi cu vesti bune .
Si noi avem controlul saptamana viitoare si sper sa se tina doctorul de cuvant si sa imi faca eco sa il vad pe Aidan.

Laura am vazut burtica, este foarte frumoasa si nu te-ai ingrasat deloc, arati foarte bine

Adriana si Aidan 31+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Acum m-am intors si eu de la plimbarica, a fost extrem de frumos - asta dupa ce m-a ghiftuit prietena mea cu papa buuuunnnn!!!! Dupa masa am avut o tinta precisa: magazinele de pe faleza, unde am vazut bluzitza, dar...una imi era prea lunga la maneci, iar cea pe care am pus eu ochii si era si ceva mai scumpa, nu mai era, disparuse!!!!
Asadar... m-am intors cum am plecat... Dar nu renunt la idee, de maine am ce face prin oras, poate gasesc ceva sa-mi placa in oras.

Laura, ai o burtica tare frumusica, iti doresc din tot sufletul sa o tii pana la termen. Vad ca si tu ai po pisi dragalasa!!!

Mamini, ce super!!! Tanjesc dupa un masaj bun... dar dupa ce nasc, imi fac abonament, macar de 2 ori pe saptamana voi merge, ca am o celulita, mama mama!!!!

Emaimee, acceptam si poze in oglinda , asa ca asteptam pozici. Eu din pacate nu am ce sa va arat... deocamdata!

Ioana, cuscra , o sa mai caut, nu ma las, astazi am vazut ceva frumos la 950.000 dar nu-mi veneau... Cat despre greutate, sa stii ca dimineata se masoara adevarata greutate, asa ca nu te speria daca seara arata mai mult...

Pupici,

Irina si bebe 25 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Irina cuscra asa draga sa nu te lasi sa cauti bluzita de maine. Mie mi-a gasit o prietena una alba din bumbac cu o floare brodata, super draguta gen ie, am mers deja 2 zile cu ea mandra. Si mi-a mai gasit si-o fustita stretch care se intinde muuult pe burta, si 2 tricouase ceva mai lungute dar nu largi si e brici. Tre sa le spal bine de tot pe toate si e ok. Asa ca spor si tie!
Am mai vazut niste rochite din in si bumbac culoare nisip prin piata dragute la vreo 500 mii o sa imi iau una din aia cand mai primesc mai multe.
Da pai nu ma cantaresc decat dimineata ca doar nu am innebunit sa ma dau cu capul de pereti mai tare seara !

Si eu am fost la masa de familion la mama si am papat bineinteles...si acum facem sieste dar bebe face niste valuri aici absolut mortale. Da cu capul, cu picioarele e un adevarat spectacol.

Laura sa fiti sanatosi si tu bebelinii din burtik.

Ioana
sapt.29
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Cristos a inviat!

Si noi am profitat din plin de cele doua zile superbe si ne-am tot plimbat.Acum ne mai si odihnim ca am o durere de mijloc...

Fetelor,vroiam sa va intreb,voua v-au aparut vergeturi?Mai ales celor care foloseau creme anitivergeturi scumpe.Ca eu nu am luat asa ceva.Am folosit ulei-gel de bebei pe care il foloseam si inainte si nu am inca vergeturi.Doar pe sani cateva liniute...In rest nimic.

Astept si eu sa mai treaca cateva zile si ma prezint la spital pentru morfologica.Abea astept!!!In rest totul e bine.Bebele misca ,este foarte activ.Si mai ales cand vine ora mea de somn.Dar imi place la nebunie cand imi vad burtica cum se deformeaza din pricina lui.

Giana23+s

http://photos.yahoo.com/gianadedu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Giana, cand mergi la spital?? Eu am vorbit cu dr. astazi si ramane sa stabilim miercuri seara cand ma vede, probabil la sf. saptamanii asteia, nu stiu inca.

Pupici,

Irina si bebe 25 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput