Mamici / tatici din Timisoara (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

ADEVARAT A INVIAT!
Wow Oana deja ai scos-o afara? Super, asa se va cali si va fi sanatoasa!!! Eu nu am putut sa o scot pe Alessandra afara pana a implinit 1 luna, cu tot frigul si ploile ce au fost. Azi a fost intr-adevar o zi super pt plimbarika, mult soare, vant putin, gaze de esapament incredibil de putine pt timisoara ... Abia ce ne-am intors si noi dupa repriza a II-a de aer, acum recuperam, stam pe afara cat de mult putem, ii place (defapt doarme cam tot timpul), cred ca si asta a ajutat-o cu colicii.

Va pup, e timpul de biberon si cineva nu mai are rabdare

giuliatm & alessandra (7 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Oana pe cand poze cu micuta ta?

giuliatm & alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Fetelor, ati auzit sa fie epidemie de varicela in oras?
M-a speriat o panicata de prietena si nu stiu daca sa o cred sau nu; eu nu am auzit nimic pana acum....

Aici puteti vedea pozici cu printesa mea:

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=335627495

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Hristos a inviat!

Cum ati petrecut?
Sunt foarte dezamagita pentru ca subiectul de la anunturi umanitare a disparut...
Gabi, te cred ca nu mai ai chef sa-l refaci...
Imi pare nespus de rau!
Oana, cum a fost la plimbare?
A dormit afara?
Stai linistita cu epidemiile si nu pleca urechea la tot felul de panicate din astea...
De acum trebuie sa te calesti...
Tot timpul vei intalni in parc si-n jurul tau, mamici din acelea care iti vor baga in cap idei tampite.
Fereste-te de cele care iti vor spune:
Aaa, al meu, asa si mai departe...
Pai al meu isi tinea capul la o saptamana...
Aaa, pai al meu doarme toata noaptea...
Al meu merge de la 8 luni...
A mea vorbeste de la 1 an perfect...
Tu, fii doar tu, gandeste-te ca fiecare copil este unic si are propriul ritm.
Ines vorbea de la 1 an si 1 luna cateva cuvinte, dar ma panicam ca nu lega cuvintele, si asta a durat pana la 2 ani si 2 luni, dar atunci si-a dat drumul si acum turuie ca o moara, si scoate deja si perle, de ne prapadim de ras...

Doris si printesa mea, Ines

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Ceau fetelor ... inca o zi superba de primavara!
Oana nu reusesc sa vad pozicile tale din link, imi da eroare cum ca nu sunt "owner"-ul ...

va pupam
giuliatm & alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Fetelor, am reparat defectiunea .
Sper ca puteti vedea pozicile.

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Oana am reusit sa vad pozicile la topicul de mamici mar-apr, Letitia e o dulcika, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!!!


giuliatm & alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

CRISTOS A-NVIAT !
Azi am reusit si eu sa-mi petrec cea mai mare parte a timpului meu liber aici,pe DC si tare ma bucur,caci am gasit atatea subiecte interesante si,mai ales,acest loc de intalnire pentru timisoreni.Asa ca...hop si eu pe aici,sper sa ma primiti si pe mine,chiar daca nu sunt timisoreanca neaosa ci adoptata din 2002 in acest oras frumos...
In schimb pot sa ma laud cu fetita mea Luana care este nascuta aici, in 2003,asa ca am o banateanca sadea in familie...
Urez din suflet tuturor sa aveti parte de zile frumoase si linistite si....distractie la maxim....Toate cele bune....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Aproximativ pe 20 Mai o sa fim in Timisoara, la intalnirea de 10 de la terminarea facultatzii, daca planuitzi cumva o intalnire in perioada 20-30 Mai va rog sa-mi datzi un semn, tare ne-am bucura sa va cunoashtem.

Corinna, Andreas Noel, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Draga Oanamc, ma bucur mult ptr. tine si ii doresc fetitei tale sa creasca mare si sanatoasa ca de frumoasa e frumoasa foc! Sa va bucurati de ea si sa va aduca numai bucurii! FELICITARI!...

Mergi la inceput