oare gasesc un barbat care sa vrea copii???

oare gasesc un barbat care sa vrea copii??? | Autor: anna_maraa

Link direct la acest mesaj

daca tot am vazut postat aici ceva de genu "cel mai bun barbat din lume", imi permit si eu sa caut un barbat care sa vrea sa faca un copil cu mine. am 31 de ani, sunt frumoasa, cu situatie materiala buna, licentiata, serioasa, dar .... nu am noroc. poate ma ajuta cineva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Esti inca tanara. Decat sa cauti un barbat cu care sa faci un copil, mai bine cauta un sot cu care sa faceti un copil!
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciawestro spune:


Nu stiu daca este chiar cel mai bun sfat, dar incearca sa calatoresti cat mai mult. Mie asa mi s-a intamplat, m-am plans de aceeasi problema si in prima vacanta pe care am hotarat sa mi-o iau chiar daca m-am dus singura, l-am cunoscut pe acutalul meu sot.
Nu e 100% garantat dar macar merita incercat. Te alegi sigu cu niste locuri noi vazute si ce=ine stie?
Succese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_maraa spune:

Multumesc mult fetelor, dar daca in viata esti dezamagit de mai multe ori .... iti e frica si de umbra ta. Am cam aplicat toate metodele dar se pare ca .... nu am noroc la barbati sau nu stiu eu sa ii aleg si sincer simt ca timpul ma preseaza si .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Apare el, fii fara grija



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Draga anna maraa,
ramai alaturi de noi, pe DC, comunica, implicta-te, zambeste, razi cand e cazul... Intre timp, vorba simoneibb, apare el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

sau poate e chiar langa tine de mult timp si nu l-ai observat


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_maraa spune:

oare asa o fi cum spuneti voi???!!!. eu sincer deja ma vad intr-un cerc inchis de unde nu mai pot sa ies si mai mult decat atat nu vad nici in afara lui. multumesc mult pentru incurajari si pentru ca sunteti aproape de mine. va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciawestro spune:

Draga Anna

"Daca vrei iti trimit o foarfeca sa tai cercul". Zambeste!!
Cand ai iesit ultima data din Constanta? Sunt o gramada de destinatii
turistice destul de accesibile. Ti-ai stabilit destinatia pentru vacanta de vara? Ai un hobby? Ocupa-ti timpul cu activitati care iti fac placere si nici nu vei sti cand se va intampla ceea ce iti doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Fruntea sus mai fata! Constanta e mare si frumoasa! Si eu sunt de parere sa nu faci numai un copil, ci sa iti aduni curajul sa intri intr-o alta relatie, desi spui ca ai avut deceptii pana acum...


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Draga Ana

Va aparea si el, printul, nu te grabi sa faci un copil cu orice barbat, cauta-ti un sot mai intai si apoi.

Stii bunica mea avea o vorba, fiecare iarba-buruiana are umbra ei, asa ca nu te teme numai ca nu ai cautat suficient, si tu ai umbra ta, toti avem, si ce-i al tau e pus deoparte.

Eu zic sa te schimbi putin, adica sa-si largesti aria de "cautare", fii mai deschisa la prietenii noi, excursii, plimbari, acorda mai multa atentie amanuntelor, poate tu cautai altceva pana sa-ti dai seama ca vrei altceva, nici eu nu m-am casatorit devreme si al meu a stat ascuns pana am dat de el, sau el de mine...

Nu te mai plange ca nu ai noroc la barbati, ci mai degraba nu ai cautat suficient, sa-ti stabilesti foarte clar in minte, sau pune pe hartie ce calitati ai vrea sa aiba si ce vicii sa nu aiba, fii atenta la amanunte pentru ca ele tradeaza marile vicii, cine nu intra in standardul stabilit de tine nici nu merita sa-ti mai pierzi vremea, asa ai acumulat dezamagire si neincredere pana acum, deci la drum, fata draga, trebuie doar sa stii ce vrei si atunci sigur vei gasi.


Bafta multa,

Loma

Smerenia este regina virtutilor.

Mergi la inceput