A doua cezariana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Fetelor,ma bag si eu in discutie, daca se poate. Sunt de aceeasi parere ca bb trebuie sa vina atunci cand vrea el si nu cand vrem noi, e mai bine asa.
Am, insa o nelamurire,trebuie sa astept doi ani pentru o noua sarcina sau se poate si mai devreme,bineinteles ca nu ma refer la o perioada mai mica de un an.
Am citit mesajul mamicii cu trei copilasi si as ruga-o sa revina cu lamuriri, daca se poate.
Multumesc, si sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Am adaugat si semnatura, fiindca nu aparuse in primul mesaj. Scuze.

Mira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Eu stiu ca minim 1 an de la nastere pana la a doua sarcina, dar fiecare medic are regulile lui.

Pupici,


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 28 saptamani + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

mie mi s-a spus ca cel mai bine ar fi sa fie doi ani intre nasteri (nu doi ani pina la o noua sarcina) si stiu si de alte mamici ca au primit aceeasi 'indicatie' ; intre copiii mei sint doi ani si o luna diferenta;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Adica, ma pot apuca de treaba peste vreo doua-trei luni? Oare nu-i prea devreme pentru o noua cezariana?
Vrea sa ma am un bb pana nu-mi pierd curajul de tot.

Mira si fetita dulcika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

si eu stiu ca doi ani intre nasteri, nu intre sarcini...
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor, vin si eu cu o problema : eu am avut o cezariana la 20 de ani (acum am 35) deci distanta mareeeee intre ele; s-ar putea sa fac un copil si sa nasc la anul tot cu cezariana; (asta ar fi a doua) voi ati auzit de o sarcina gemelara dupa o cezariana, dusa cu bine? in sensul ca a rezistat uterul bine? Ca mie mi-a zis medicul ca nu ar fi recomandat dupa o cezariana sa am o sarcina gemelara sa nu se rupa uterul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Ei, kko!
Lachi, stai linistita. Sigur ca poti duce o sarcina gemelara.
O sa ai grija de tine, ca sa fii tu impacata, si o sa te supravegheze un dr bun (tot d-aia).


Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Eu am nascut de doua ori prin cezariana si de fiecare data am fost programata. Dar baietii au fost foarte grabiti si nu au tinut cont de programari - deh, seamana cu taticul caruia doamne-fereste sa ii faci "program".
La al doilea am fost la control Luni dimineata, am programat cezariana pentru vineri si Luni seara am nascut.
A fost mai bine ca a iesit cand a vrut el.
Dalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Si la noi la fel o sa fie!!! Lasa ca e frumos!!!

quote:
Originally posted by iris

mie mi s-a spus ca cel mai bine ar fi sa fie doi ani intre nasteri (nu doi ani pina la o noua sarcina) si stiu si de alte mamici ca au primit aceeasi 'indicatie' ; intre copiii mei sint doi ani si o luna diferenta;

iris



_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput