Mamici de iulie-august 2005 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Neatza burticutze si weekend placut!!! cu mult soare - se pare ca a cam aparut peste tot nu-i asa? Uraaaa

Fetelor frumoase pozele (eu le vad doar pe cele care le-a pus Albinutza in link aici) astea sunt toate??? Imi pare rau ca nu va stiu pe toate, mi-ar placea sa va localizez. Le-am recunsocut pe Irina, Irda, Cami, Boga. Toate sunteti frumusele imi place. Aaaa si parca Andree_a ? Cu parul scurt, am dreptate? Poate careva din voi ne scrie care si cum sa va stim si noi pe toate.

Oana_C multa sanatate, imi pare rau ca te-a durut asa si ai avut probleme, sa sepram ca nu vei mai avea.

Bebestrumfitza poate mai poti intra pe laptop sa ne mai dai vesti despre tine!!! Sa va dea Dumenezeu liniste si muuulta sanatate tie si bebeului si sa va intoarceti repede acasa!

Ioana
sapt.27
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

ce bine de voi, fetelor, cele care aveti parinti si nasi pe aproape. eu am cumparat hainute frumoase-frumoase din Ro, aici mai vine si un pachet substantial de la stat cu haine, prosoape, port-bebe si combinezon. dar carut, patut, tot, va trebui sa cumpar inainte( noroc ca nu sunt superstitioasa, fiindca sotul meu- care e un scump, altfel- e varza la cumparaturi singur. si din alimentara ma suna de 3 ori ca nu stie ce sa aleaga, mai ales ca nu vorbeste o iota din limba asta minunata...asa ca mergem amindoi cind vin reducerile de vara si probabil carutul il comand din Germania pe net, fiindca aici sunt cu 100- 200 de euro mai scumpe ( adica 350-450) si la cite vor fi de luat...ma doare. singura chestie de care ma tem este: oare stiu sa aleg ce e mai bun sau o sa dau banii pe prostii? o sa vad, deocamdata sunt atenta la ce mai luati voi, ca nici nu prea am pe cine intreba pe aici, iar in vinzatoare nu ma incred, intotdeauna ce e mai scump e nu numai indispensabil, dar si cel mai bun...si stim cu totii ca nu-i chiar asa.
M22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Fetele, eu am incercat sa denumesc fiecare poza, dar logic ca nu merge pt ca sunt puse in contul lui CIN...asta e
ar poate mai pun burticoasele poze, sa mai vedem si noi

Albinutzza 26+ & Luca bondarelu' din burtica
Traieste clipa
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Am fost si eu la Baby-Expo. Superbe lucruri, dar...sunt superstitioasa.

Luminita
de 23 de saptamani Andrei e in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Burticile mele dragi,

Am ajuns si eu acasa la Constanta, mi-a parut extrem de bine ca am avut ocazia sa ne intalnim cateva burtici, a fost super!!!! Fetelor, voi ar trebui sa va intalniti mai des, mai ales ca sunteti multe din Bucuresti. Oricum vreau sa va multumesc mult ca ati vrut sa ne intalnim joi pentru mine. O mie de pupici pentru toate!!!!

Eu m-am intalnit cu Irda (Nicoleta) si la targ, isi facuse prima achizitie pentru bebe al ei… o las pe ea sa va dezvaluiasca.
Doamne, ce binecuvantare targul acesta!!!! Serios, sa le ai pe toate intr-un singur loc, sa ai de unde alege!!!
Eu una am fost super happy, I-am luat bebelinei mele carucior si patut de la Hauck, produse nemtesti la un pret super!! Am dat pe carut 6.600.000 lei , este un soi de trio, are un port bebe care este folosit si ca landou pentru primele 6 luni, sport, are husa pentru picioruse , maner reversibil – care este super pentru pozitionarea carutului in functie de vant sau soare, iar rotile sunt pivotante, de marime mijlocie (prea mici nu-s bune pentru conditia trotuarelor , iar prea mari sunt greu de manevrat). Are culori frumusele, este gri inchis cu rosu si are niste desente tare haioase cu niste soricei iubareti… Iar patutul a fost 5 milioane, dublu etajat, cu masa de infasat si carusel, bleumarin cu portocaliu.
Sa stiti ca a contat mult ziua in care am mers, am cumparat unicul carut de genul acela – ziceau ca nu mai au modelul acela in depozit, iar patuturi mai aveau numai 2!!!! In timp ce invatam cum sa manevrez carutul, cum se strange, cum se desface, etc, cineva a cumparat patutul pe care-l vroiam eu , asa ca nu l-am mai luat pe bleumarin cu bleu, ci bleumarin cu portocaliu. De-abea astept sa mai fac achizitii pentru bebelina mea, a inceput sa-mi placa!!!!Mai vreau!!!!

Am sa pun si eu fotografii, dar deocamdata nu am intrat in posesia lor, astept sa le primesc pe mail de la prietena mea.

Oana C , sa stii ca m-ai impresionat foarte mult cu povestea ta de la dentist, in special partea finala cand ai povestit cat de mult iti doresti sa traiesti pentru bebe al tau… Trebuie sa recunosc ca simt acelasi lucru, din momentul in care am stiut ca am o comoara in burtica!!!

Va pup cu mult drag, sper sa rezolv problemuta cu calculatorul meu ca sa pot sta mai mult pe DC,

Irina si bebe 23 sapt.



http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

irina, exact carut din ala a cumparat gandacelu dela okazii.ro....cu 3 milioane!!!!!
Fetele, prospectati si netu, ca e pacat sa dati multi bani....




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Irina,
ce bine ca ai scapat de o grija cu patutul si caruciorul. Si eu am cumparat ieri pentru puiuta mea 3 body-uri marimea 50-56, fara manecuta, frumoase foc. Nu m-am putut abtine.

Oana,
multa sanatate, sper sa nu mai ai probleme cu maseaua.


Sabina,
am si eu o curiozitate, cine e gandacelu de care ne tot spui?


Pupici si o duminica placuta,
Katink cu dulcineea mea 24+

Fotografii cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna fetele,

Ce bine imi pare ca am iar net,am schimbat providerul.Am incercat sa citesc ce ati scris.Eu am fost si in spital 3 zile pe 21 martie,acum suntem bine amandoi.bb avea 739gr la 24s si era f alert.Dupa ce am iesit din spital am avut repaus obligatoriu la pat si acum nu mai am si am putut in sfarsit sa ne conectam la net(culmea ca sotul a fost f ocupat si el la munca si nu a avut timp).

Mi-a fost tare dor de voi!
Pupici de la si pestiuc iubit de 28s si 1zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Fetele, multumesc mult pentru sustinere si pentru urari . Acum ma simt mult mai bine, maseaua nu ma mai doare, dar inca nu am curaj sa maninc in partea respectiva (desi ma spal pe dinti acolo, nu stiu cita presiune pot sa pun pe plomba aia temporara).

Mamini, multumesc pentru raspunsuri; m-au mai linistit.

Azi am avut insa o alta grija . Dupa o zi f agitata (ieri), papusica mea s-a decis ca azi sa nu se miste deloc; adica s-a miscat f vag acum, seara. Eu nu stiu ce sa cred; o fi ceva de la antibiotice? sau de ce nu se mai misca asa cum a facut-o de la 18 saptamini incoace? niciodata nu a fost asa de cuminte ca azi. Abia astept sa treaca seara, sa vad daca se va misca miine; daca e tot asa, sun neaparat da dr .

Felicitari fetelor care au facut cumparaturi pentru bebelusi . Si noi am cumparat patut si glider pt mine (fotoliu care se leagana), plus multa imbracaminte. Am mai facut o lista cu toate produsele de care o sa aiba nevoie bebelina (si pt camera ei) si o sa-i pun pe cei din familie sa aleaga ce vor sa ii cumpere (ca tot s-au anuntat ca vor sa ii cumpere ceva, macar sa ii ia ce are nevoie, nu toti imbracaminte).
Azi am fost cu sotul la un magazin cu produse de constructie si amenajari interioare (Home Depot) si am ales culorile de vopsea pt camera fetitei.

Va pup si aveti grija de voi si de bebelusi.


Oana C si 27 sapt

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanasof2003/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Neata burtici dragi,

Am avut o noapte cu puternice dureri de spate cand stau pe o parte, numai cand dorm cu fata in sus ma simt bine… Inca mai pot dormi cu fata in sus, dar este o chestie ciudata, atunci cand ma intorc pe stanga simt asa ca o bolboroseala pe parte aceea, ca o pulsatie, cam in zona aceea este placenta mea. Nu stiu ce sa cred, nu cred ca este bebelusha mea pentru ca se intampla frecvent cu acceasi intenistate.

Oana, sa stii ca si eu am zile cand bebelusha mea este mai adormita, nu loveste atat de des si cu atat putere ca de obicei, dar a doua zi isi revine. Sper ca si la tine sa fie la fel, sper sa n-o fi afectat in nici un fel anestezicele sau antibioticele. Iti tin pumnii ca totul sa fie bine!!!!

Emaimee, bine te-ai reantors, ne-am intrebat pe unde esti de nu mai apari!!! Imi pare rau sa aud ca ai stat in spital, sper ca acum esti ok!!

Anis, ce faci? Sa stii ca ti-am simtit lipsa la intalnire, si tie si Monicai. Dar o sa va mai intalniti voi, pacat ca nu voi fi si eu in Buc… Dar… cine stie?????

O sa pun si eu doua fotografii pe net de la intalnire, pe restul le astept sa vina pe mail de la prietena mea.

Pupici multi

Irina si bebe 23 sapt.


http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput