Marea Intilnire. Nasterea Aniei. Cu poze

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Am citit povestea si prima data...la fel de mult mi-a placut!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy spune:

draga mea, ai scris foarte frumos.. ..felicitari si sa va traiasca minunea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

Am citit povestirea ta pe 1 pagina la Destine si am retrait momentele nasterii lui Danutz.
V-am vazut si pozele - superbe .
Sa-ti traiasca papushica si sa fiti voi sanatosi ca s-o puteti creste mare

Cu drag,
Danza, mami fericita a lui Danuz

paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

dana, mi-a placut tare mult povestea nasterii fetitei tale ANIA.sa fiti sanatosi toti si sa o cresteti mare si frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Draga mea ai talent la scris nu gluma.Nu stiu cum ai retinut toate detaliile.Ai fost curajoasa!Cand citeam parca revedeam nasterea mea...si m-a luat cu fior.Ceea ce nu prea inteleg eu e de ce ai fugit asa de cezariana...ar fi fost mult mai usor...o injectie in coloana si gata nu ai mai fi simtit nimic,iar in 40 de minute maxim s-ar fi terminat totul.Eu am sa optez pt. cezariana pt. nasterea urmatoare numai sa fie vreun dr. disponibil pt.asa ceva ca pe la noi nu prea sunt aprobate cezarienele la cerere.Sa speram ca totul va fi bine...eu trebuie sa nasc prin 20 iunie.Toate cele bune tie si micutei.Sa cresteti mari si sanatoase!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia spune:

Felicitari Dana!!! O poveste minunata si tare bine relatata, ai un talent!!!! Am luat si eu o portie de ras serioasa!!! Felicitari sa va traiasca frumusetea de fetita !!! A si cum a ramas infiezi 5 sau mai nasti tu?
Mii de pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Cind scriu acest mesaj, e ora 12,45. Acum exact 6 luni, aveam Marea Intilnire. Cu Ania. Pina acum, in cele 2 luni de la postarea povestii, nu am recitit niciodata ce am scris eu, ci doar reactiile celorlalti. De doua saptamini insa am o hai sa-i zic obsesie, chiar m-am mai plins fetelor pe chat, si anume ca nu prea mai reusesc sa imi amintesc chipul Aniei, la nastere. Mai ales daca o privesc, vedeti si voi cit s-a schimbat in acest rastimp, parca nu ma pot concentra deloc sa imi amintesc mutrita ei de la Marea Intilnire. Daca nu ma uit la ea, mai ales cind sint la serviciu sau pe strada, parca o vad ca prin ceata… o vietate mica, vinetie, care a fost adusa plingind iar cind am tras-o linga mine, s-a incolacit in jurul gitului meu, a mai suspinat de doua ori si a clipit des, parca deranjata de lumina… Scriu asta aici ca sa pot reciti mai tirziu cind, in ciuda exercitiilor mele zilnice de memorie, ceata va fi prea deasa…

Multumim celor care ne-au citit povestea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

dana, stai linistita, asta e de-aiba inceputul cetei!!!
se va intimpla la fel cu fiecare virsta, e tare ciudata senzatia, dar pina la urma e si normala...
la multi ani pentru Ania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Draga Dana, cate amintiri mi-ai rascolit! Si cat adevar este in:

quote:
„Trebuie sa cunosti aceasta senzatie, atit de greu este de descris in cuvinte. Durerea te sfisie fizic, iar in secunda urmatoare dupa ce a aparut copilul, patrunde in corpul tau si in suflet dumnezeirea. Ceva mai frumos nu poate exista.”

Sa-ti traiasca mica minune si sa va bucurati de ea!

Claudia si Alex(4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Mi-a placut povestea!
Sanatate si multa fericire

Elena cu burtica & sotul AL

Mergi la inceput