Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by alexandrina

Superb, n-am stiut Felis ca-ti deschizi firma in judetul Mures. Te astept cu bratele deschise. M-am apucat de rugaciuni. Sa stii ca sunt dispusa sa fac si ore suplimentare .



"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.




Mey... scuze... era ora innaintata si nu m-am gandit si la locatie!....
Dar sa stii ca ideea e cea care ti-am zis-o ... cauta pt inceput sa ajuti un contabil... sigur ai sa gasesti... Bafta!!!...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Pt cine nu stie , iata adresa unui forum de contabilitate...
http://www.conta.ro/forum/index.php


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Bun daca tot sunteti pe acest topic vine intrebarea:

1.Care este situatia cu ordinele noi de plata? Partea de plati catre trezorerie, modalitatea de completare?

Am deschis lista.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by marius

Bun daca tot sunteti pe acest topic vine intrebarea:

1.Care este situatia cu ordinele noi de plata? Partea de plati catre trezorerie, modalitatea de completare?

Am deschis lista.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro



Da... controversat acest ordin 246/2005 (parca)... Eu personal am facut ieri ordine de plata si fatza de ceea ce scriam pana acum pe OP, acum am mai trecut la explicatie de pe declaratia 100 "nr de evidentza al platii"...
Stiu ca OP-urile se fac mai devreme decat declaratiile, dar e acea regula de formare a numarului de evidentza... M-am consultat si eu cu cine a mai facut si mi-au zis ca asa a mers...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Multumesc Felis, linkul ala cred ca e tare valoros, trebuie sa-l studiez cat de curand.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Foloseste cineva SAGA ?????????????

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Rodica, e drept ca e foarte greu sa te descurci facand ceva ce nu iti place. Asta e motivul pentru care cred ca mi-am cam "ratat cariera". As fi facut fata mult mai bine la Public Relations, insa firma la care lucrez eu nu are departament de asa ceva (ar fi si cam greu, sintem doar 7 oameni), iar de angajat in alta parte ..... cam greu, pt. ca sint loiala pana la prostie
Felis, puiule, ne intalnim si pe-aici! Un pas nu poti face pe forumul asta fara mine!
Cat despre op-urile noi pt trezorerie, si eu tb sa ma interesez ce si cum. Uite, vedeti !?!? De asta mi-e mie sila de meseria asta, ca mereu apare ceva care iti complica viata in loc sa ti-o simplifice!

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Ioana asta cu loiala pana la prostie mi se potriveste si mie! De ce oare?
In legatura cu OPT vedeti detalii aici: http://www.expertus.ro/contabilitate/stire.php?s=261

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Cheltuieli deductibile sau nu, cele cu combustibilul sau reparatiile aferente unui autovehicul proprietate a unei terte persoane si care are contract de comodat pentru autovehicul, neautentificat la notariat, cu societatea care suporta costul combustibilului si/sau a reparatiilor aferente utlizarii?
2. Contractele de comodat trebuie sau nu autentificate?

3. Pentru oricare dintre intrebari, care este baza legala?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Am citit tot ce ati scris si m-a amuzat foarte mult, lucrez in contabilitate de 7 ani (imi place ce fac dar rutina ma omoara)si tare as vrea sa fac altceva, chiar si sefa mea care lucreaza de 18 ani a zis ca sa saturat, in aceasta meserie intervine obisnuinta de a face acelasi lucru luna de luna sa nu ai posibilitate de a face ceva nou
In conluzie cred ca toti care lucreaza de mai multi ani sau saturat de aceasta meserie si ar face altceva

Mergi la inceput