in maternitate

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

de pastilute de dormit pt copii nu am auzit,la mine nu a fost cazul fiindca aici la spital unde am nascut lasau copii sa doarma cu mamicile in acelasi pat.(exista si un risc,din cauza oboselii , mama poate sa adoarma asa de profund ...incat pot avea mari neplaceri..inchipuiti-va si singuri).
nu toate spitalele sunt la fel..fiecare cu politica lui!!!

adjadyn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Eu pot sa va spun ca stiu cum e si in Ro si in strainatate..baiatul meu cel mare s-a nascut in Ro si cat am stat in spital urcam zilnic cate 3 etaje sa il alaptez (ca de vizitat nu era voie) ..a fost un cosmar (vezi http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42358)....cu bb..nasterea a fost nu numai usoara dar ingrijirea si calitatea actului medical a fost cl 1 lux...bb a stat cu mine din sec in care s-a nascut ..ne-am despartit doar 15 min cat am facut un dus ,iar peste alte 3 ore ,ptr ca totul era in ordine cu amandoi am plecat acasa cu papi ..fericiti.... o poveste super frumoasa pe care o sa o scriu curand.....
Va pup si va doresc sa va bucurati de cei dragi

Alessia,bb Benny(02.03.2005) si Sebicelul Soricelul(16.01.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari tuturor si CRISTOS A-NVIAT!
Am citit si eu ce ati scris....Ma uimeste si cred ca e adevarat ...La prima nastere a mea nu stiam de asfel de chestii,cum ca bebicii ar fi drogati...In schimb ,cand am nascut-o pe Luana cineva spunea ca le dau celor mici Romergan...Asa ca acum imi explic de ce fata mea in loc sa suga dormea mai mult si nu avea nici o mimica,nu facea nici un gest....Era ca drogata cred...
Si mie mi s-a intamplat ca venind acasa sa inceapa cosmarul noptilor nedormite,cand fetita mea cred ca nu putea adormi din lipsa drogului...
Groaznic!!!!!!
Sa dea Dumnezeu sa se schimbe odata ceva si in Romania...sa avem si noi parte de tratamente bune si ,mai ales,respect fata de noi,ca oameni si ca femei care aducem oameni pe lume...
Va doresc tuturor tot binele din lume...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Eu am nascut la CF 2 prin cezariana la ora 0:40 si incepand cu ora 8 au inceput sa mi-o aduca la san, la ora 14 m-a mutat in salon si la ora 19 a adus-o la mine, cand i-am spus asistentei ca nu sunt in stare sa ma ridic sa o i-au din patut mi-a spus ca nu este nevoie ca pt asta am un buton la capul patului si vin ele sa faca asta in locul meu. Si chiar le-am terorizat cu sunatul pt ca nu aveam lapte destul si mititica nu se satura, asa ca la intervale de 1-1 1/2 h le chemam sa imi dea fata, si nu a comentat nici o asistenta niciodata!
Deci unde e vointa se poate!


Ramona & Loreema
http://photos.yahoo.com/loreema24

Mergi la inceput