Moderare post cu post

Moderare post cu post | Autor: rdunare

Link direct la acest mesaj

Salut

Am si eu o intrebare: Cat timp trebuie sa treaca (sau ce alt criteriu folositi) pentru ca mesajele unui utilizator proaspat inregistrat sa nu mai necesite aprobare inainte de a fi vizibile? Nu de alta dar mai sus scria ca dureaza cateva minute, iar acum 2 zile, un post de-al sotiei mele a fost aprobat dupa mai bine de 6 ore. Fusese postat spre pranz iar seara, cand am verificat eu, nu era aprobat. A doua zi l-am gasit aprobat dar era pe pagina a 3-a a topicului iar intre timp se ajunsese cu postatul la pagina 6. Evident, eu am fost singurul care l-a citit, nimeni nu cauta atat de in urma la un topic atat de activ ca acesta. Intre timp, topicul a si disparut (mamici de mai-iunie 43). Macar, daca se aproba atat de tarziu, sa apara cu ora aprobarii, nu cea a postarii.
Multumesc de intelegere.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ne cerem scuze. De obicei mesajele se modereaza foarte repede. Probabil ca a fost o scapare.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Cat dureaza moderarea unui raspuns?

postat initial de ciuf


Am postat de ceva ore bune la subiectul "Copilul si televizorul" si ca niciodata mi s-a spus sa astept sa mi se modereze raspunsul. Este prima data cand mi se intampla. E ok, cu toate ca am inteles ca treaba asta cu moderarea rasp. se aplica utilizatorilor noi. Dar cat dureaza pana mi se posteaza raspunsul?
Multumesc,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa


postat initial de papadie

M-am dumirit. Subiectul este la sondaje de opinie si la acel forum mesajele sunt moderate.
In cursul saptaminii rasp apar repede, simbata mai suntem si noi cu familia afara:-)
pupici*******

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)


postat initial de ciuf

Multumesc mult,

Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

cat dureaza moderarea unui mesaj?

postat initial de mira_m


Am si eu o nelamurire. Cat trebuie sa astept pana mi se contorizeaza mesajele? Am citit ca e vorba de cateva minute, dar vad ca ale mele nu au fost moderate nici dupa cateva ore.
Cu multumiri anticipate, sper sa-mi raspundeti.

Mira si my sweet baby


postat initial de Gabbriela


http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48897

Aici mai intreaba cineva de moderare...
Treaba este ca moderatori au si familie, si viata particulara, nu pot fi numai pe DC sa modereze, ai putina rabadre si un moderator disponibil la sectiunea la care ai sc o sa iti modereze raspunsul.
O zi buna si multa sanatate


Gabbriela & Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte



postat initial de mira_m


Multumesc mult pentru promptitudine!

Mira si my sweet baby



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

postat initial de angy11

Sunt noua pe sit si nu prea ma descurc.As dori sa stiu de cand trimit un mesaj imi spune trebuie aprobat de moderator si totusi apre pe forum ne-moderat?


postat initial de adi2003


Cred ca doar la tine apare "mesaj ne-moderat" pana e verificat de un moderator. Restul membrilor nu vad mesajul tau pana nu primesti acordul unui moderator pentru continutul acestuia.Asta pentru ca esti membru nou si primele mesaje sunt verificate, asa e procedura pentru noii veniti. Dupa un numar de mesaje, nu se mai face asa, pur si simplu postezi un mesaj si apare imediat.
Poate un moderator te lamureste mai bine.

Simina
album foto1 si album foto2




postat initial de mihaela imai


intr-adevar dupa un nr de mesaje nu o sa-ti mai scrie asa si ,<mesaj nou trimis>

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela_imai/detail?.dir=2dee&.dnm=91b4.jpg&.src=ph



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

ca de exemplu acei useri care isi trec o alta tzara la profil fatza de tzara de unde acceseaza paginile de internet?

Motivul aplicarii acestei operatiuni a fost explicata de Administratorii sitului. Subiectul se regaeste in arhiva.



Freia si Alexa


p.s. mesajul de mai susu a venit pe fondul msg unuimembru nou animo, carea decis sa isi stearga mesajul dupa reply-ul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama76d spune:

Heloo ma baga si pe mine cineva in seama ...este a doua oara cand postez pe DC(feminin intim) dar nu imi apre mesaju.Am inteles ca asta este o regula pt cei noi ....desi nu am postat niciodata nu inseaman ca as fi noua,va urmaresc de exact un an de zile zi de zi si sunt foarte trista .....nu stiu cu ce am gresit,nu am facut nimic decat sa raspund ...sa fiu de folos...
PS:Scuze pentru deranj...a si inca ceva de ce eu nu imi pot vedea mesaju?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Regulile se aplica pentru cei care participa la discutii, cum sa iti vezi mesajele daca nu ai scris niciodata nimic? Ai doar 1 singur mesaj, cel prezent.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama76d spune:

Cineva la feminin intim subiect Klanetica,a intrebat ceva iar eu am dat raspuns(i-am replay) ...m-am dus sa verific daca se vede raspunsu meu si era acolo pt moderat am logat out si raspunsu meu nu-l vedeam,acuma cand am logat in nu mai apare ca este ne-moderat sau moderat....ufaa sper ca m-am facut ineleasa nu vreau sa deranjej pe nimeni cu ...dar nu inteleg de ce nu imi apare mesaju = raspunsul.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ok, acum am inteles ce vroiai sa zici. Trebuie sa apara un moderator online de la sectiunea respectiva ca sa iti aprobe mesajul.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama76d spune:

Mercic mult pt raspuns ...nu stiam ca duraza chiar asa mult.

Mergi la inceput