Cine a avut surprize la nastere?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Eu nu cred ca si-au facut ecografie de-aia speciala. Eu am fost la Centrul Olimp, unde au un ecograf de-ala cu mot, si mi-a spus si ce au in creieri si cum iese aorta din inima si ...ca au testiculele coborate deja in scrot. Nici vorba sa faca vreo confzie cu ecograful ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetele, eu am facut ecografie morfologica, e-adevarat, destul de devreme, la 12s, shi iosup mi-a zis ca am fata, iar acum, la 20s, la alt eco normal, mi s-a zis ca e baiat... asha ca eu ce sa mai cred???
o sa mai fac o ecografie morfologica in curand shi va tzin la curent, dar voi ce-atzi crede in locul meu?
xandra, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Xandra, eu zic sa il crezi pe Iosup, nu am auzit sa se insele. Si mie mi-a zis la 13 s ca e fata si la 22 s dr Pop mi-a confirmat. Intre timp am facut si eco 4D si am poza cu "pasarica" asa ca sunt 100% sigura.
Depinde si unde ai facut eco la 20 de saptamani...daca era un ecograf performant sau nu. La CMU- la Iosup si la Diagnosis- la Pop sunt ecografe mai cu motz, care "vad" cam totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

am fost la diagnosis, dar nu era 3d, era normal, dar eco morfo... shi eu m-am gandit ca nu se apuca iosup sa-mi zica asha ceva daca nu era sigur, mai ales ca eu nu l-am intrebat sexul, dar daca nici acum, la 20s, nu se vede sexul bine, chiar shi la un eco normal, atunci cand?
xandra, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

quote:
Originally posted by Miruna Enescu

Eu nu cred ca si-au facut ecografie de-aia speciala. Eu am fost la Centrul Olimp, unde au un ecograf de-ala cu mot, si mi-a spus si ce au in creieri si cum iese aorta din inima si ...ca au testiculele coborate deja in scrot. Nici vorba sa faca vreo confzie cu ecograful ala.
Miru




asta cam asa-i.
daca faci eco d-aia "cu motz"stii si cate fire de par are in cap si ii citesti si liniile dim palma. N-am auzit pe nimeni sa nasca un copil de alt sex decat i s-a aratat in stele la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

pai ce sa zic eu am facut la Ploiesti pentru ca acolo m-au trimis de urgenta si asta era prin anul 1993? a iesit dar este ca o fetita

iri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

noi nu am dorit sa aflam sexul copilului , ca sa fie surpriza mai mare...cu toate ca in timpul sarcinii multi isi dadeau parerea, si mai toata lumea spunea ca este baiat.deja incepusem sa cred 80% ca e baietel...si SURPRIZAAAAAAAAAAA!!!Alice a mea i-si facuse aparitia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Sora mea, a facut o gramada de ecografii, ca a tot avut probleme. La fiecare, era baiat. Cu 4 zile inainte de nastere, a cazut pe scari, tare nasol, si a fugit la doctor sa vada ce face bb. bebe era bine, doar ca devenise fetita. ea avea toata camera pregatita, toate hainutele, carucior.....tot pt baietel, cu bleu.

A nascut o fetita superba!

Eu la primul bb....mi s-a zis de la 8 saptamani ca-i baiat, dupa nr de batai pe minut (asa mi s-a explicat, ca cica fetitele au cam 140, iar baieteii cu vreo 15 mai mult). la echo morfologica a zis tot baiat,......si am nascut baietel. Tare mi-am dorit sa am o surpriza, si cand s-a nascut, direct intre picioare m-am uitat.

Acum nu vreau sa stiu ce e, dar presimt ca e tot baietel. Sper sa gresesc, ca as vrea fetita. Acum, ce-o fi o fi, important e sa iasa un bb sanatos si frumos.

Ancuta 10+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput