Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Poze cu jucaria si cat de frumosi suntem... sunt aici

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=5" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

felis, am vazut pozele...sa-ti traisca puiutul cel frumos...e f preocupat de "jucarioara" lui.
sanatate multa si

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by casandra

Draga Felis, pentru analize de urina, sunt niste pungute sterile care se pun in pampers, se aplica direct pe piele, si bebe face pipi acolo.



Exact. Si noi am folosit la greu.
Partea buna este ca nu mai stai tu eprubeta dupa bebe sa faca pipi. I le aplici (lipesti), ii pui pampersul si gata.
Lui Matei a trebuit sa-i facem sumar de urina/24 ore asa ca a stat si cateva zile cu ele.

Cred ca mai am cateva pe acasa. O sa le caut si daca mai ai nevoie...

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Felis, aseara tarziu am citit si eu...ai facut exact ce trebuia...ptr ca numai tu stii ce e mai bine ptr voi...
Mihaita este un dulcel...un copil minunat de care trebuie sa fii mandra...

mami si vladut(15 nov.2004)
cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Felis - il pupam dulce de tot de un milion de ori pe Mihaita... si sa stii ca povestea cu ingerasul spusa de Adrianangi e adevarata... o privire si-un zambet de-al puiului te face sa stergi cu buretele tot ce e urat.... stii cum e vorba aceea : poate pentru lume nu insemni prea mult, dar pt cineva sigur insemni lumea-ntreaga
Am vazut pozele si - in afara de un ingeras dulce si frumos care papa nasucuri roz - am vazut multa iubire, si sper ca si gandurile noastre sa ajunga cumva la sufletelul lui. Suntem alaturi de voi!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

quote:
Originally posted by FELIS

Poze cu jucaria si cat de frumosi suntem... sunt aici

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=5" target="_blank">Ce mai face Mihai!...




sunteti taaaaare frumusei...si preocupati de jucarie! baiat mare deja, ce mai!
sanatate si putere draga mea



bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Felis nu uita de transport in italia, sa ma suni daca este cazul...iti dam o farama de putere si de la noi.


familia nebunica
Miki si Alexander (12.12.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

am intrat si si fugim, va pupicim dulce si sper sa vina odaa itmpul sa ne bagam net acasa ca sa putem vorbi pe indelete


anne-marry mamica lui teodor alexandru pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39227" target="_blank">ziua in care am devenit mamica

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

A trebuit sa recitesc ca nu mai stiam ce am scris aici... MAi sunt multe de povestit si o parte le-am povestit fugitiv la bebei de nov-dec 04.

Asa cum ne-a zis si d-na dr, dupa 3 zile de antibiotic, ne-a trecut temperatura...
Tot in acele zile cu antibioticul am crezut ca cedez psihic... Erau 2 luni de cand ne luptam cu constipatia si eu tot rezistam in sperantza ca mai am variante de incercat si "poate maine va fi bine"!!!... Cand am epuizat toate variantele si am vazut ca nu scapam de constipatie ( papam 250 ml prune cu pere pe zi, 50 ml portocala si de 2 ori pe zi siropul de constipatie - toate in aceesi zi si tot tare cu tipete si plans si supozitor iesea... Vazand-l saptamana trecuta ca tipa si se chinuie sa iasa si nu mai aveam nici o varianta de incercat... am simtit ca NU MAI POT rezista sa-l vad cum se chinuie si tipa si eu sa stau langa el si sa nu-l pot ajuta... Am plecat la dr si plangeam pe drum... eram disperata... mi se rupea sufletul cand vedeam cum se chinuie... La dr mai aveam 4 persoane in fatza si asteptam cu Paxela sa imi vina randul... M-am tot gandit si vorbeam cu ea: tot ce i-am bagat nou pt iesit cu scaunul, prima data avea efect si de a doua zi parca se imuniza... La ceea ce-i dadeam eu, alt copil ar fi facut diaree, dar el tot constipat era... Am ajuns la concluzia ca e ceva care ii dau eu zilnic si care e vinovat de ac constipatie, altfel nu se explica... Atunci mi-am dat seama ca perioada de constipatie coincide cu perioada de cand i-am schimbat medicamentul de inima (de cand am inceput sa ii dau enalapril) Am sunat repede la dr de inima si cand i-am zis , raspunsul a fost ca nu poate nici sa-mi confirme dar nici sa-mi infirme ipoteza mea deoarece depinde de organism..., dar ca pot sa schimb si sa revin la vechiul medicament: captopril...

Am intrat si la dr pediatra si i-am zis si ei. Mi-a zis ca e posibil si sa incercam, ca laxative se abtine cat poate sa imi dea, ca la ce are el nu prea sunt indicate laxativele...

Am trecut la captopril si am inceput sa tusim... Stiam ca aceste med de inima au ca efect secundar tuse, dar ceva nu suna bine, nu era o simpla tuse... Joi am inceput captoprilul si luni am fost la dr, pt ca nu-mi placea deloc acea tuse, care se accentua pe zi ce trecea... Am fost luni dimineatza la proima ora sa-i iau exudatul faringian, am mai stat vreo ora ca nu venisera doctorii, apoi am fost la ORL... Aici mi-a zis ca la gat, urechi, nas nu are nimic (i-a bagat si un furtun subtire pe nari sa il aspire, dar nu avea ce...) LA cum suna tusea il banuia de bronsita...
Am fost si la dr pediatra... Mi-a zis ca poate fi tusea si de la medicament, dar are ceva si la plamani... Iar antibiotic iar... iar ... iar...
Miercuri iar la dr pediatra... Era mult mai bine, deci mi-a dat OK-ul pt vaccin... Azi i-am facut vaccinul, iar acum ma grabesc sa ma duc iar la dr pediatra (vaccinul l-am facut la dr de familie)

Am inceput sa ii dau si nutrivene...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=5" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am fost la dr si rezultatul la analiza e bun(exudatul faringian)... nu mai avem nimic in gat...

Am uitat sa va zic: de cateva zile face kk moale, dar tot trebuie sa ii bag supozitor- ii e frica sa faca. Vazand ca face moale de aseara i-am scos siropul de constipatie si azi cand i-am zis d-nei dr a zis ca am facut bine... In seara aceasta tot la supozitor am apelat, da tot moale, chiar f moale a facut, nici nu s-a vazut diferentza ca am scos siropul... Sper sa nu isi mai faca aparitia constipatia...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=5" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput