Daca ne aude cineva, vrem si noi sa punem sondaje

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Exista, deocamdata o problema tehnica la forumul de sondaje.
Sondajele s-au facut si se vor face (atunci cind va fi rezolvata problema tehnica) si la sugestia membrilor
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelalte stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Qsar... nu trebuie sa aiba o relevanta pt. tine, ci pt. mine, ca eu as fi pus sondajul daca as fi putut... Dar nu pot, de aceea am rugat moderatorii. Nu am stiut ca trebuie sa fie interesant pt. toti atunci cand intreb ceva,asa cum nici subiectele gen " Diversificarea,de cand?" "Am un cos pe buca!!" "Cum se gateste stevia???" nu intereseaza pe toata populatia forumului ci doar pe cate unii. SI cand tu zici ca 7628 de membri au scris pe forum ,acolo sunt si cei care au scris doar un mesaj in viata lor si apoi au uitat de forum,nu? Pt. ca pe mine ma.-ntereseaza cati sunt cu adefarat activi, asa ca mine,ca tine, ca Tinatache, ca Laureta, ca X,ca y,ca z... care au mai mult de 10 mesaje pe forum si-l viziteaza regulat. E doar pt. curiozitatea mea personala,nu fac nici o statistica si nici nu lucrez pt. agenturili straine :)

Va pupa mama!

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si cum ai sa rezolvi tehnic discutand ceva de genul:
Tu ai 10 mesaje deci voteaza, tu nu ai 10 mesaje deci pauza.
Btw curiozitatea personala se poate satisface si daca pui intrebarea pe forum si vezi efectiv ce impact are, pentru ca asa cum spuneai probabil vor fi unii care iti vor raspunde iar altii te vor ignora total, ceea ce nu va insemna deloc ca cei care iti vor raspunde au 1-2-...100 de mesaje sau cei care nu iti vor raspunde ar avea 1-2-1000 de mesaje. Dar de curiozitate de ce nu incerci la urma urmei nu depinde decat de tine, nu?
Oricum raspunsurile primite mai sus de la qsar sunt relativ corecte si se bazeaza pe soft destul de elaborat. Tine mai mult de statistica dupa cum ai remarcat insa are un grad de obiectivitate destul de ridicat atat cat poate permite tehnica si bineinteles sinceritatea in paralel.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ba uite ca pe mine m-ar fi interesat astfel de sondaje, sa nu uitam ca de ex temele propuse de laura sunt asa mai sensibile si un sondaj iti da posibilitatea sa-ti spui parerea anonim. Asa ca si cu tara, ca multi au scris sub nick romania si sunt de prin alte parti, asta asa ca alt aspect.Si eu am avut multe teme la care as fi vrut asa un simplu sondaj dar pina sa te rogi de unul altul te lasi pagubas mai ales ca vad ca tre sa si placa tema moderatorilor.De ex daca as deschide un subiect pe tema drogurilor cu o intrebare directa, in mod sigur prea multe raspunsuri relevante nu as primi, ei asta oare sa arate interesul scazut fata de o astfel de tema? Daca ar fi un sondaj anonim cu da sau ba, altfel ar sta lucrurile. E imposibil sa fie altfel la o cumunitate asa de mare. Si daca tu nu i-ai vedea rostul, eu una il vad, chiar ma intreb daca chiar sunt sigura de pe forumul asta care a trecut prin droguri, e sincer o mare curiozitate a mea. Ma bucur cind as fi singura, dar pt mine ar fi fost interesant sa aflu cit de prezente sint/ au fost chestiile astea in viata unora/ in viata noastra, pt ca multe fete au cunoscut lumea asta indirect printr-un partener. Asta asa o curiozitate proprie.Si Marius pe bune.. fa un efort si vorbeste-ne ca de la egal la egal asa intre forumisti ca pur simplu coltzul camasei tale "apretate" imi zgiriie ochii.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

S-a retinut propunerea, s-a discutat si cand se va lua o decizie in acest sens se va comunica decizia luata.
Multumim pentru sugestie.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Originally posted by vikinga

Ba uite ca pe mine m-ar fi interesat astfel de sondaje, sa nu uitam ca de ex temele propuse de laura sunt asa mai sensibile si un sondaj iti da posibilitatea sa-ti spui parerea anonim. Asa ca si cu tara, ca multi au scris sub nick romania si sunt de prin alte parti, asta asa ca alt aspect.
Si eu am avut multe teme la care as fi vrut asa un simplu sondaj dar pina sa te rogi de unul altul te lasi pagubas mai ales ca vad ca tre sa si placa tema moderatorilor.
De ex daca as deschide un subiect pe tema drogurilor cu o intrebare directa, in mod sigur prea multe raspunsuri relevante nu as primi, ei asta oare sa arate interesul scazut fata de o astfel de tema? Daca ar fi un sondaj anonim cu da sau ba, altfel ar sta lucrurile. E imposibil sa fie altfel la o cumunitate asa de mare. Si daca tu nu i-ai vedea rostul, eu una il vad, chiar ma intreb daca chiar sunt sigura de pe forumul asta care a trecut prin droguri, e sincer o mare curiozitate a mea. Ma bucur cind as fi singura, dar pt mine ar fi fost interesant sa aflu cit de prezente sint/ au fost chestiile astea in viata unora/ in viata noastra, pt ca multe fete au cunoscut lumea asta indirect printr-un partener. Asta asa o curiozitate proprie.
Si Marius pe bune.. fa un efort si vorbeste-ne ca de la egal la egal asa intre forumisti ca pur simplu coltzul camasei tale "apretate" imi zgiriie ochii.

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."




Ce am subliniat mai sus este exact ce am vrut si eu sa zic cu subiectul asta. MARE mi-a fost mirarea cand am vazut ca nimeni nu a pus umarul la rugamintea mea spre admini, cand O GRAMADA de subiecter de pe forum se preteaz mai bine la un sondaj decat la o intrebare cu raspuns liber. In plus, multi ar zice una dar stiind parerea majoritatii tac chitic la unele subiecte.... Sper totusi sa avem si noi vreodata posibilitatea sa punem sondaje. Tehnic vorbind nu este o munca de proportii, e o chestie de cateva minute sa se implementeze in forum.

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Lauraa
MARE mi-a fost mirarea cand am vazut ca nimeni nu a pus umarul la rugamintea mea spre admini, cand O GRAMADA de subiecter de pe forum se preteaz mai bine la un sondaj decat la o intrebare cu raspuns liber.



okay, numara si umarul meu atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by conchita


okay, numara si umarul meu atunci.



Daca e vointa conchitei musai o sprijin neconditionat (sa afle lumea cat de mult o admir)
Deci inca doi umeri (conchito, nu te supara, io am doi)

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aysha spune:

quote:
Originally posted by vikinga

Si Marius pe bune.. fa un efort si vorbeste-ne ca de la egal la egal asa intre forumisti ca pur simplu coltzul camasei tale "apretate" imi zgiriie ochii.

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinkutza spune:

Si eu as vrea sa fie mai multe sondaje pe forum ....te sustinem Lauraa

Mergi la inceput