Mamici de iulie-august 2005 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Irina...am uitat sa te intreb... vad ca vei fii prezenta la intalnire in Bucuresti.. vei veni singurica? nu v-a fi prea obositor pt tine? adica...te simti in stare de atata drum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mai am poze cu burtoiul in Poze cu noi. Suntem la o petrecere de romani in Helsinki.
K19s+

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Daca ar fii sa ma iau dupa cel de-al doilea mod de calcul, maine as intra in luna a 6-a...deci ar fi o marja de eroare de 3-4 zile... dar .. abia astept sa ma laud ca am intrat in 6 luni.. asta ma interesa...inca tot nu-mi vine sa cred..deja 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Cu buricul si la mine e ca la Irina, e mai larg, dar nu e iesit inafara.

Cin,
pe 6 aprilie implinesti 5 luni de sarcina, pe 6 mai implinesti 6 luni, pe 6 iunie faci 7 luni, pe 6 iulie deja 8 si pe 6 august implinesti 9 luni...

Eu asa calculez, deci in curand implinesti 5 luni si intri in luna a 6-a.


Numai bine,
Katink cu dulcineea mea 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Buna burticutze!!!
Kulta frumusica burtik in bluza rosie in cate sapt erai in pozele alea?
Pe mine m-a mai lasat parca durerea aia de jos de care va spuneam...mai mai ia outin asa dar parca mai bine. Doamne ajuta!


Ioana
sapt.25
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

BUna dimineata burticute

Acusor nu-ti fa probleme cu DC; eu nu as putea renunta la el, chiar daca scriu si pe messenger.

Atat doar ca pe mess e totul mai rapid, cu DC dureaza f.f. mult la mine pana se incarca si pana reusesc sa deschid, na e mai greu.
Noi am fost in conferinta cateva fete si e super distractiv, asa ca cine vrea sa se declare "disponibila".

Nici mie nu mi-a spus nimic dr. despre IR, nu stiu de ce?
Anis ma bucur ca esti mai bine.
Pupici pe burtici,
Laura


http://pg.photos.yahoo.com/ph/pitilau2004/album?.dir=/b7dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna fetelor!
Am si eu o problema ... ieri v-am scris pe la 11:30, dar mesajul a aparut ca nemoderat vreo 3 ore. In consecinta, mesajul meu a fost postat pe la mijlocul pag. 6, cand voi scriati cu spor pe la pag. 8. deci, nu cred ca a vazut cineva ce am scris.
Mesajul era:
Eu scriu mai rar ... dar va citesc zilnic mesajele. Vroiam sa va spun ca m-a sunat isabelele2 ... a ajuns bine acasa, fara probleme. Se simte bine si este momentan in "prospectarea pietii" in cautarea unui doctor bun si a unui spital decent in care sa nasca. Deocamdata nu are internet si nu poate intra sa va dea vesti, dar o sa isi puna in curand si o sa "reapara printre noi".
Nazdravanii mei sunt foarte vioi, dau din maini si din picioare toata ziua (le place sa ma pocneasca in ficat si in stomac mai ales cand mananc), iar eu ma simt bine. Saptamana urmatoare am sa va dau vesti mai amanuntite, ca ma duc sa fac un ecograf. Sanatate multa si sarcina usoara!

Sper ca acum sa fie moderat mai repede si sa vedeti si voi ce am scris.

Pupici pe burtici!


Laura 25+ si Shtrumfii +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Kulta,
foarte frumoasa esti, iti sta foarte bine cu rosu si burtica e rotunjoara!!

Avem si noi un prieten acolo si ma gandeam ca il vad in poze, dar nu este


Numai bine,
Katink cu dulcineea mea 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Laura cu pereche, multumim de vesti, daca mai iei legatura cu isabele pup-o si din partea noastra.

Ne bucuram ca sunteti bine toti 6 (2 mamici si 4 bebici) si speram sa tineti legatura intre voi...ce haios va fi sa va plimbati prin parc cu carucioarele duble :)

Pupici,


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 22 saptamani + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Venise cineva si n-am mai apucat sa termin mesajul precedent..
eu una m-am lamurit cum sta treaba cu lunile...promit sa nu mai intreb (adica sper sa ma tina memoria)
Fetelor...voi cum stati cu arsurile? ca mie de cateva zile imi dau o stare de discomfort.. ce ar trebui sa fac (mananc) sa nu mai am arsuri? cineva zicea ca fructele provoaca arsuri... aveti ceva solutii??
si mai am o problema..de la inceputul sarcinii ma doare un ligament din partea stanga, zona pubiana-pelviana (care o fi).. stiu ca e normal, ca se lateste bazinul, dar pe mine nu ma doare, ma arde, ma ustura (e ciudat sa ma arda un os).. si numai in partea stanga...in dreapta parca nu s-ar intampla nimic..
Nicoleta (22s)

Mergi la inceput