Dr.Nayel - CF 2 (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cand e plecat nu poti da de el. Nu isi ia mobilul, deci nu are sens.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupina bulina spune:

Pai si daca atunci cind e plecat trebuie sa nasca vreo pacienta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupina bulina spune:

Crinuta ?...Apropo...poti sa-mi spui si mie cit i-ai dat tu lui Nayel pentru cezariana?
Multumesc, sper ca nu te-am stresat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maia268 spune:

Crissi , iti multumesc din inima pentru informatie
Fetelor stiu ca intrebarea mea e off topic dar am vazut ca sunteti tare amabile si indraznesc sa va intreb cum fac sa-mi bag PM ( optiunea de mesaje private ) . Sunt noua pe DC si nu stiu cum sa manevrez toate cele inca . Multumesc mult inca o data .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Maia, nu mai tin minte exact, dar du-te la profil personal, poate gasesti acolo.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by pupina bulina

Pai si daca atunci cind e plecat trebuie sa nasca vreo pacienta?


pupina bulina


Eu stiu ca are foarte multe paciente, deci oricand ar pleca, tot nu poate fi la toate, insa, tin minte ca vara trecuta nu si-a mai luat concediu deoarece avea prea multe paciente care asteptau sa nasca.
La mine a fost bine, a trebuit sa plece urgent chiar inainte de sa nasc eu, dar Slava Domnului s-a intors la timp.
Roxy a patit asa, a nascut cu altcineva de la spital, insa, nu e de preferat, dar ce putea face?
Oricum, mai sunt si alti medici buni acolo, deci ai fi pe maini bune, asta just in case.
Tu vrei sa nasti prin cezariana?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Maia268, s-ar putea ca, din cauza ca esti noua, sa nu poti trimite PM-uri. Eu asa am patit in primele saptamani (sau depinde de numarul de posturi, nu stiu).

Dragele mele, am fost ieri la Nayel (Crissi eu pe la 12.30 plecam din spital...imi pare rau ca nu ne-am vazut) si m-a linistit, ca nu nasc pana se intoarce (am colul lung, inca). Din cate am inteles, se intoarce sambata seara, si il voi suna atunci. Chiar am uitat sa-l mai intreb ce naiba fac daca totusi mi se rupe apa cat timp plecat. Cand mi-am dat seama de asta, mi-am luat inima in dinti si l-am sunat pe mobil sa-l intreb chestia asta, si mi-a raspuns : "Ma suni". ok.

A fost prima data cand am mers la spital, si mi s-a parut tare curat. Din cauza ca am intrat pe alta parte, am traversat toata sectia. De intrat, n-am fost decat in camera de garda si m-a distrat teribil "masa" care se ridica, zici ca-i scaun de dentist :D. Am avut bafta sa nu fie aglomerat, si am scapat repede.

De obicei mergeam la cabinet, unde o singura data am prins aglomeratie - tocmai se intorsese in tara - cu ocazia asta tin s-o salut pe Anca Micaela pe care am intalnit-o acolo si am intrebat-o daca e de pe forumul DC :)

Va doresc multa sanatate tuturor
(inca) 2 in 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ma bucur ca ti-a placut spitalul. Este mic, insa super dotat.
Sa vezi masa din sala de nasteri, e si mai si.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupina bulina spune:

Buna dimineata! Sa aveti o zi excelenta si un weekend pe masura !
Crinuta iti multumesc din suflet pentru raspuns, mi se pare putin !!!
Intr-adevar Nayel e un ,,adevarat,,.
ChrisDun, inseamna ca nu am inteles gresit si Nayel e plecat? Stii cumva cand mai este de garda la spital?...trebuie sa ajung si eu cu rezultatul la analaize.
Pupici dulci la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Pupina, Nayel se intoarce sambata seara, cred, si mi-a zis sa-l sun atunci. Nu stiu unde e plecat...sau cand va mai fi de garda.

Daca nu mai poti astepta pana sambata seara...cred ca il poti suna pe mobil. Nu imi dau seama cat de grava / urgenta e problema pe care o ai. Iti doresc multa sanatate, si tie si lui bb!

2 in 1

Mergi la inceput