Bebelusi de iulie-august 2004 (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetele - am pus la pozele alexandrei: asa maieut i-a luat tati moatzei din cora, tare frumos mi s-a parut... si i-a mai luat unul cu dungi galbene si rosii, da' e deja la spalat
eu incerc sa o invat pe moatza sa doarma fara muzica in surdina si cu lumina stinsa, dar nu se lasa dupa paste plecam cateva zile in provincie si mi-e ca nu prea o sa doarma pe-acolo, ca are tabieturile ei...
liliana - o sa ii fie bine puiului cu mama ta, la asta trebuie sa te gandesti. ca o sa fie fericita si iubita, mai mult decat daca ar sta cu o persoana straina la voi acasa. idealul ar fi daca ar veni mama ta la voi, dar daca nu se poate, atunci e cel mai bine pentru pui sa stea la bunici. stiu ce e in sufletul tau, ca si eu ma tot gandesc cum o sa fac cand o sa incep munca, iar ai mei sunt la doar doua ore de bucuresti... pupici de la noi
nicole - ma termina moatza ta, e o dulce si jumatate!!! sa o pupacesti si sa o smotocesti si pentru mine
noi am scapat de vaccin saptmana trecuta, dar astazi gata, nu mai scapam. am inima cat un purice, nu stiu de ce...
pupici de la noi si o zi frumoasa va dorim!


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna ziua si de la noi!Of,of,numai mamici suparate.Nici nu mai stiu ce cuvinte de incurajare sa folosesc,dar nu uitati speranta moare ultima.O sa fie bine intr-un final!

Noi raportam:Ieri am fost la o zi de nastere la Mc'Donald's,la Dristor,in tramvai si ne-am jucat in bile,am primit baloane si am mancat tort.Super distractie.
Aseara moata avea o foame veche si drept urmare a mancat un borcanel de 190g de Guten nacht brei si doua iaurtele,iar la culcare a bagat si o titi.A dormit bine,o trezire la 3-supt,a doua la 6-supt si finala la 8.30.Acum doarme iar,cred ca e de la vreme.

Apropo de Baby Expo,v-am mai intrebat,poate facem intr-un fel sa ne intalnim cu toatele.Eu ma gandisem sa ne facem cate o pancarda pe care sa scriem:DC-Bebelusi de iulie-august 2004!!!;ca sa ne recunoastem.Ce ziceti?

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

pupacim de ziua lor pe Luca cel frumos si pe Codrut cel scump !!!!!!
Baby Expo este pe 15, 16, 17 aprilie ...
revenim
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Cred ca Bogdan e campion la cazaturi din pat,ieri ma plangeam ca a cazut printre mainile mele,azi a cazut din nou , lui cred ca a inceput sa-i placa,simt ca nu-i mai pot face fata,dar sigur nu a patit nimic ca ... radea la mine ca si cum "mama vezi ce ma distrez eu pe nervii tai?????". Pe langa faptul ca a inceput sa se tarasca si il gasesc tot timpul pe covor lingand tot ce gaseste,ieri sugea marginea covorului,va inchipuiti????

Eu tocmai ce eram pe situl BABY EXPO de primavara !15-16-17 Aprilie 2005, la Sala Polivalenta din Bucuresti,abia astept sa vina,sa fac provizii importante de pe acolo,si mai ales,sa ne intalnim pe acolo,cred ca nu exista motiv mai bun,nu??? Deci,ce zicetio fetelor,organizam o intalnire de stil mare cu mamici si pitici, ca in vremurile bune???? Hai,mobilizarea, astept lista de inscriere!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Da Monica,asta am postat si eu un pic mai sus.Eu ma inscriu si imi fac si pancarda cu:DC-Bebelusi iulie-august 2004!!! Ca sa ne recunoasteti.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monique eu zic ca deja Bobo nu mai cade, el vrea sa se dea jos de pe canapea/pat. asa ca...stai linistita. asa facea si Patrick pina cind m-am dumirit si eu cum sta treaba.
Andreea wow cita mincare pe pitika taaa!!!! asa maninca tot timpul? se si trezeste de 2 ori pe noapte?
hehehe Anca pai normal ca acum tace cind se trezeste....ca altfel n-o lasi sa faca nici o bocana, nu?
la noi e mai frumusel azi, am fost la plimbare, dar e frig...si bineinteles ca bate vintul de mori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetele, salutari de la noi ! E un vant afara, desi e soare

Cine isi lasa cupilu` la bunici ? Sa se bucure. Eu o las cu bona si sunt de o gelozie de zile mari, azi au fost in plimbari si a decurs bine. Cum a intrat in casa am smotocit-o ca mi-a fost dor de ea. A fost groaznic, teribil ... maine e alta zi, se apropie momentul in care voi lipsi 9 ore pe zi de acasa ...

Va invidiez pentru intalnire ! Noi suntem doar la vreo 650 km de voi :(
Io ma gandesc sa mergem la mare la vara, de fapt in Constanta unde am mai fost ... of ... ma scuzati da`s cu nerFii ...

Merg sa vad una bucata fetita mare de la vrabiuta !

Pupici la voi !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

La multi ani pitici sarbatoriti!!!
Mai citesc si eu printre randuri, vad ca puneti de intalnire, noi iar absente, ofofof...
Monicule nu-ti face griji cu Bobo, si Eva mea suge franjurii de la covor si de curand a descoperit un nou deliciu, pamantul din ghivecele de flori. Ieri a prins-o Mara cu ditamai bucatoaia de pamant in gura. Imi amintesc ca Mara nu baga nimic in gura, lua lucruri in mana, le intorcea pe toate partile si le studia si atat. Asta mica e terorista familiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna ziua!

Io intru mai rar, dar incerc sa va citesc... Asa ca scriu romane! Sa incep:

Olivia - bona o platesc cu 4,5 milioane pentru 10 ore pe zi. Nu face decat sa aiba grija exclusiv de copil. Si asta e doar pentru inceput, o luna- doua, pana ne obisnuim una cu cealalta. Apoi, probabil ca o sa il mai cresc. Parul inca mai cade, nu kiar ca la inceput. Si io sper inca sa nu chelesc...
Laura - am vazut baieti mari si fromosi. Pupe la amandoi. Din pacate acasa acu am numa dial-up, asa ca mai rarut pe net si pe YM, Da' imi revin io, nici o grija...
Mitzule - apropo de copii activi: seara cand ajung acasa Vicu imi sare de gat si daca nu apuc sa merg la baie cat e bona atunci astept cu stoicism sa adoarma (adice fro 3 ore...)
Ema - felicitari pentru cele 2 succese: dinte de Ricardo si puncatj maxim de Serban!
Daria - in prima zi cand a venit bona si Vicu s-a repezit la ea io am vrut sa musc. Pe bona. Si am plecat amarata rau la servici... Da' acu a inceput sa imi treaca si vad ca seara nu se mai dezlipeste de mine... Si, in ultima instanta, io is MAMA!
Cori, Mani, va astept in Bucuresti!
Fetili - Nicole, Andreea (sau mai bine Andree-le), Gabitza, Gongutza, Adema, Cristalule - vazut poze de cupii fromosi si mamici dastepte! Pupu pe toate pe botici de bebici!

Noi de luni suntem doar cu bona. Ca tati incepu muncile. Si dupa 2 zile in care Vicu s-a trezit la 8 fara un sfert si-a revenit la "sentimente" mai bune si imi da trezirea la 7 si un sfert. Asa ca sta singurel in patut pana termina mami toaleta de dimineata (norok ca is expeditiva).

Sperand la un w/e insorit, va pupu dulce!





Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Aaaa... si despre datul jos din pat. Pe Mara o puneam cu picioarele in afara si a invatat repede sa coboare in picioare. Asta mica se arunca direct in cap daca nu esti pe faza, nu am mai vazut asa ceva.

Mergi la inceput