Bebelusi de iulie-august 2004 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Adina,scump foc Bubu.Mocuta nazdravana,cred ca nu sta locului un minut?

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Liliana,noi suntem alaturi de tine cu sufletul.Sa dea Dumnezeu ca totul sa se sfarseasca cu bine.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Adina...mare strengar baiatul tau...nu ma mira ca Alex al meu are 'bataie de cap' acum cum sa o pastreze pe Andreea ( Nicole) ptr el, in special ca e departe.
Si da...seamana cu tine mult de tot !!!
Sper sa ne vedem in parc in mai.

Liliana...te inteleg fff bine dar...o sa fie o rasfatata si iubita la parintii tai. Nu mai plinge ca iti faci rau si puiuta te simte . Mai incearca si intoarce pe toate partile posibilitatile....poate gasesti o solutie. Aici in Ungaria nu am gasit un baby -sitter care sa vorbeasca engleza...toate sunt plecate in State.Poate gasesti de-acasa pe cineva. Vrei sa ne interesam si noi? Putem sa te ajutam?


raport....Alex nu are nimic, e doar stadiul lui de dezvolatare si comportatmentul lui din ultimele doau zile a fost mai mult 'polita' platita ca i-am dat salteaua jos de tot si numai poate sa se ridice. Dar cine statea ca un cateles la gard iar dimineata si cu trena de la sacul de dormit ( in care eu una nici nu m-as intoarce ! )El ,teroristul familiei ! Si cu ochisorul mai mic iarasi dr a spus sa stam si sa facem investigatii la 1an.



Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mani bine ca nu are nimic...Pt ce perioada plecati in Ro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna Fetelor,

Si noi am avut o perioada foarte proasta saptamana trecuta... se pare ca febra a fost de la dintisori, acum are 2 jos.. problema era ca a mai plans vreo cateva zile si dupa iesirea dintelui nr. 2 si nu stiam de ce... nici acu nu stiu... taica-su si cu matusa-mea zic ca din cauza mea ca am alintat-o prea mult cat am stat acasa sapt. trecuta.

Pentru fetele suparici ca se depart de bebelusi... Si eu am o perioada groaznica, matusa-mea pleaca la sfarsitul lui aprilie si trebuie sa gasesc pe altcineva... am facut chemare acu la cineva din ro dar nu stiu daca ii da viza... nu e ruda cu mine... si am niste emotii ca nu cunosc persoana... iar taica-su imi zice sa i-o dam lu matusa-mea la Piatra Neamt sa o tina acolo un an..(!!!!) io am zis in prima faza ca nu sunt de acord.. dar daca nu o sa am incotro o sa i-o dau... dar probabil ca pentru cateva luni sigur nu 1 an... ofofof

Pupici,

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Voiam sa va mai intreb, mai e vreun bebe care la 8 luni si 10 zile nu mergea in 4 labe, si nu se ridica ajutandu-se de marginea patutului? Ca m-a apucat paranoia... da de vina e si matusa-mea asta, ca o aseaza intr-un loc in fundulet, si sta numai langa ea, nici nu o lasa sa se intinda dupa o jucarie... eu am mai incercat seara cand stau cu ea dar atunci e mai obosita si nu are chef...

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca sintem in aceeasi barca....si eu am facut invitatie la 2 persoane ...ca sa fiu mai sigura (desi numai una o sa vina)..am emotii...pe 5 si pe 11 aprilie...deci inciteva zile aflu...Iti tin pumnii sa fie bine. Mai nasol este ca nu cunosti persoana...dar pe de alta parte noi cu unchii ce-am patit? Asa ca mai bine poate cu strainii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca nu este obligatoriu ca un bebelus sa mearga in 4 labe...nu este un stadiu obligatoriu...asa ca stai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


Buna dimineata mamici si bb-ei.

Eu sunt atat de suparata,sa va povestesc

Naomi ieri a cazut din pat,insa problema mare e ca a venit cu capu de bicicleta(eu mama denaturata ce suntam facut bicicleta si am lasat-o langa pat).A adormit si eu am coborat la bucatarie sa mai fac cate ceva,ea s-a trezit s-a rostogolit si tot s-a dus;de obicei cand se trezes-te si e singura in camera incepe a urla,dar ieri nu a fost asa,a inceput a urla cand a facut buffff.A plans mult,iar cand s-a linistit aveam impresia ca nu vorbeste asa ca am inceput eu a boci,iar ea se uita la mine si vroia sa imi prinda lacrimile
Binenteles ca m-am dus la medicin ideea sa ii fac o radiografie la cap si d-lui nici nu m-a bagat in seama,a spus ca atata timp cat e bine,nu are capu spart sau vreun cucui,e ok,nu are rost sa ma ingrijorez,dar eu...abia astept sa ajung acasa sa merg la un control,ca aici..

Ansa nici Naomi nu merge in patru labe si nici nu vrea sa se ridice(acum merge taras inapoi)si are 8 luni si8 zile,si eu stau 24de ore din24 cu ea,o las ff mult timp pe burtica si degeaba,inca nu e pregatita sau poate va merge direct in picioare

Liliana iti inteleg durerea din suflet,insa D-zeu e mare si o sa-ti de-a puterea necesara de care ai nevoie;asa cum a spus si celelalte mamici,la bunici e in siguranta,multi.

Noi va citim tot timpu,dar nu prea avem timp sa scriem.Ne uitam si la pozetoti sunt scumpi si frumosi foooc,multi si sa fiti sanatosi,numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza frumoaselor.
Anca puiule las ca nu-i bai...daca nu e somnolenta Naomi, nu vomeaza e ok. pupam pitika pe capusor si trece!
Anca Maria, tinem pumnii sa va gfasitii si voi bona!
Liliana daca nu se rezolva altfel problema poate ii e bine printesei in romanica.....tie o sa-ti fie greu da tre sa ne sacrificam citeodatra....nu mai plinge si profita de aceste 2 luni!!!!
Adina du tu nu ziceai ca nu mai trebuia sa te duci urgent la munca? ce cauti la 8 la "serivici"??
hehe, vizionat pozele....cool!
pupi ca ma striga pupazu meu.

Mergi la inceput