Mamici din Constanta (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Pai hai sa o calcam si sa ii facem vanzare lui Marlen...pacat ca eu am carut si tarc...dar jucarii nu avem niciodata destule!!!!
Ce zici Roxa, maine ???
Apropo de hainute...am fost duminica in Mall si in Unirii...si asa mi-am ros unghiile ca sunt asa grasa si nu pot sa port ce haine imi plac!!! Trebuie neaparat sa ajung subnutrita ca nu se mai poate...am probat atatea haine si eram ca un carnat...
Ori sunt obsedati ai nostrii si cumpara haine numai pentru slabanoage, ori sunt eu prea grasa si nu incap in nimic fara sa se detalizeze o sunculita ceva...mama si am vazut niste pasteluri...
Si David a fost cel mai avantajat ca are silueta (de fapt la copii e invers, gasesti pentru mai grasuni si mai rar pentru curelisti!) si s-a ales cu niste toale de la Marc and Spencer (cam piperate totusi...dar...) si Z...de la Marc&S am luat niste body-uri f misto, daca va intereseaa fetelor (eu am luat 2-3 ani) dar aveau pentru toate varstele...cu 1.2 mil setul de 7 bucati. Sunt foarte fine si un bumbac f moale si placut si unde mai pui ca sunt si haioase !!! Imi pare rau ca nu am luat mai multe...Si aveau si pt bebei mai mici costumase cu totul...(la set de cate 3)...

A! si Roxa, nu am gasit mothercare poate data viitoare...
L-am culcat pe pici...tre sa ma pregatesc nitel in seara asta ca maine vine o prietena de-a bunicii care vrea sa o invat "tainele" office-ului!!! Si nu mai stiu daca sunt in stare...

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează așa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David pe tractoras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Marle, m-ai "facut".

Mamica Dana si un bebe Cristi.
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Scuze Marlen, am uitat "n"-ul. Acum am observat ca eu si Andreas ne sarbatorim in aceeasi zi (5 oct).

Mamica Dana si un bebe Cristi.
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Sanzi, maine mergem la magazin dupa 14:00. Va asteptam cu placere.

Dana, ce a crescut Cristi in 2 saptamani. E tare dragalas, sa-ti traiasca! Si ce frumos zambeste...

Tatiana, te asteptam duminica in parc. Eu propun ora 12:00, in fata la cofetarie, pentru cele interesate!

In afara de Calgel, mai stiti vreun remediu pentru gingiute umflate?

O noapte frumoasa,
Marlen si Andreas (care doarme acum ca un ingeras)


Marlen & ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna Seara!
Mai Diana, chiar ne-am uitat insitent una la alta.Cand am vazut ca te uiti la mine am crezut ca este Caty, semeni putin cu ea. M-am uitat si la sotul tau si....concluzia era ca nu va cunosc! Dar sentimentul ca e ceva la mijloc...a fost. Ce chestie! Alta data ma iei de maneca! Eu cunosc f multa lume , prin natura serviciului, si de multe ori nu mai stiu de unde sa iau fetzele...
Sinzi, trece-ne si pe noi duminica pe lista de intalnire.Imi convine tare ca e o zi lejera si tati e la dispozitia noastra
Mav, intra maine pe net sa vorbim putin! Cum mai esti? mai nu l-ai certat mai tare sau altcineva, sau a asistat la vreo cearta??? Nu neaparat intre voi. Sa stii totusi ca si Bibi a avut cateva zile de plans in hohote direct din somn si am facut legatura ca eu cam tip la Anduta cand e si Bibi de fata! Zic si eu....
Crix, ai inceput serviciu, dar putin asa de control, spune-ne ce mai faci si cum rezista Alexia!Sa stii ca eu ziua as vrea sa vb cu tine cand esti on line d, dar n-ai dat bip cum ne-am inteles si am banuit ca esti ocupata, sau ai uitat intelegerea?
Mai dar ce se intampla cu fetele noastre , n-au mai scris de un veac.
July, Caty, Oana,Cali,Ema,Liris, Narcisa,Raluca,Nicoleta, -asa marele absente, ca sunt mult mai multe care n-au mai scris deloc.Haideti fetelor, macar sa stim ca sunteti bine!


Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Pozele noastre!

Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Tania, vesti proaste! Maine dimineata il vede dr. pe Bogdan dar sa stii ca s-a umflat si a facut si febra. Deci, intram in carantina din cauza de oreion. Nu pot decat sa sper ca fetele (inclusiv a mea) nu vor face. Asta e, dar sa stii ca imi pare tare rau daca cumva fetele se vor imbolnavi. Lui i-am facut vaccinul degeaba

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


Dragelor, imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii:
este ora 2,30 AM si eu nu pot dormi, pt ca Sebi respira fff greu. L-am vazut eu ca nu-i in apele lui, am vorbit aseara cu pediatra, dar a zis sa mai asteptam sa vedem cum se prezinta azi, si acum simt ca innebunesc, ca nu se mai face o data dimineata, sa pot chema dr sa-mi vada copilul!!!! Sambata au venit bunicii (socrii mei) si l-au adus cu ei si pe celalalt nepot (care are 6 ani) si care tusea (ce-i drept, doar putin) si avea si muci (ce-i drept nu prea multi), dar acum imi vine sa-mi car pumni in cap ca am permis sa se intample intalnirea asta (dar oricum eu nu eram acasa atunci cand au sosit ei, deci.... iresponsabili au fost cumnatii mei ca si-au trimis copilul bolnav la noi si socrii mei ca l-au adus!!!!). Imi pare rau sa-i banuiesc ca-s vinovati, dar....ziceti si voi!?
Adinutza, care-i faza cu oreionul???/ Ca acum m-ai speriat si tu.... Cum se manifesta? Sper sa nu fie asta, ca si asa tremur de necaz....
Ma simt taaaaare vinovata ca nu mi-am ferit copilul de boala, mai ales ca n-au trecut decat 3 saptamani de cand i-am facut injectii, ca nu mai terminam cu raceala......

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Vic stai linistita si vei vedea dimineata despre ce este vorba.Am citit mesajul tau acum si imi inchipui ce stare ai.Daca vezi ca e ceva in neregula suna doctorul chiar daca e ora asta.
te pup si fii calma!!

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea
nasterii
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Adinutza, scuza-ma, nu mi-am dat seama din prima: multa sanatate si voua si sa vii cu vesti bune, cat mai repede!!!!!!!!!!! Cum il izolezi pe Bogdanel de Andrada? (si invers)

Eu acum i-am schimbat hainutele lui Sebi si i-am bagat un supozitor cu paracetamol: era ud tot si fierbintel.........
MI se pare ca noaptea asta nu se mai termina.... este prea lunga....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Nu stiu cum merge ceasul asta de pe forum (indica ora dupa ce fus orar???? ): la noi este ora 3 si jumatate si tot nu pot sa dorm......

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput