sondaj : ati facut injectii dupa nastere?

sondaj : ati facut injectii dupa nastere? | Autor: light

Link direct la acest mesaj

Mie mi s-au facut injectii 3 zile dupa nastere, mi se pare ca ampicilina si se pare ca au fost facute pentru prevenirea eventualelor infectii.Insa ma mira faptul ca nu se dau tablete sau orice alta forma de antibiotic si de ce trebuie injectabil. Eu am oroare acum de injectii pentru ca am facut 5 ani moldamin pentru reumatism si ma gandesc la o a doua nastere si culmea mi-e teama mai mult de injectii.Da da radeti radeti ca aveti de ce....mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

N-am facut nici o injectie dupa nastere. E prima data cand aud asa ceva.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Nici eu n-am facut nici o injectie .

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

n-AM FACUT NICI O INJECTIE,AI NASCUT NORMAL SAU PRIN CEZARIANA? aM VAZUT CA LA COLEGA MEA DE SALON (NASCUSE PRIN CEZARIANA) ii facea ceva injectii,dar mie nimic,nici macar calmante...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninutza13 spune:

Eu am nascut prin cezariana si mi s-au facut injectii,asa preventiv.Daca tu ai nascut normal,nu prea stiu ce sa-ti raspund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Am nascut natural, la maternitatea din Sighisoara. Nici eu nu stiu ce sa zic... Macar ma bucur ca e posibil sa nu mai fac injectii si alta data, sper... dar nu poti sti niciodata mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Nici eu nu am facut injectii,am nascut natural.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojonel spune:

Se poate sa fi facut injectii cu heparina(pentru evitarea cheagurilor de singe,in urma cezarienei, e un anticoagulant).Mie mi-au facut timp de trei zile dimineata si seara,erau cam dureroase,intramuscular,mi-au lasat vinatai pe mina,dar nu e ceva deosebit,se practica preventiv in spitale.

Jojonel si bebe Freddy
http://community.webshots.com/user/gabi_richter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui codrut spune:

Eu am nascut prin cezariana si nu mi s-au facut nici un fel de injectii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu am nascut cu cezariana si mi s-a pus apoi in aceeasi zi in perfuzie si un antibiotic, preventiv am inteles eu. Deci nu am primit injectie pentru ca oricum aveam perfuzia la mana. Antibioticul nu s-a dat la toata lumea, eu l-am avut scris pe fisa de catre medicul meu, asa a considerat ca e mai bine.

Lali si bebe Dragos (27 decembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Am nascut prin cezariana si am facut si injectii. Mama, si ce au mai duruuuuuuut

Mergi la inceput