Mamici din Giurgiu

Mamici din Giurgiu | Autor: ana_miti

Link direct la acest mesaj

Dragele mele giurgiuvence , pe unde sunteti?

Haideti sa ne intalnim pe undeva pe aici si sa barfim putin.....d-ale noastre , ale mamicilor......

Ce ziceti ?

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

De ce sunteti asa de timide? Am vazut ca sunteti destule mamici din Giurgiu inscrise pe acest forum.....haideti sa ne unim si noi, sa ne imprietenim, sa ne impartasim experientele de mamici mai mult sau mai putin reusite. Poate chiar sa ne intalnim undeva in oras, mai ales ca s-a incalzit afara, sa iesim impreuna cu bb-ii in parc.


ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

De mult asteptam acest subiect......chiar ma intrebam de ce nu apare nimeni si din oraselul nostru :)
Eu sunt din Giurgiu la origini dar am plecat cam de multicel. Mi-ar placea insa sa discut cu mamici de acolo.....poate sa-mi gasesc vechi prietene sau colege.


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Ana, ce mai face tatal tau? e mai bine? pana la urma ce diagnostic are?



Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Draga Ramonika, multumesc de intrebare....tata se simte bine....
Afost operat la colon - Hmicolectomie dreapta- diagnostic = CANCER DE COLON , gradul G1-G2.
Acum face citostatiice, 6 luni, si concomitent radioterapie.
Inrest ne rugam la Dumnezeu sa fie bine!!!

spun ca va fi bine, ca este un grad bun....desi am inceput sa facem o serie de investigatii in paralel: tomografie craniana- pentru ca ii amorteste mana si piciorul stang?!, scintigrama-urmeaza sa o faca pe 1 aprilie pt a vedea sistemul osos....sa nu fie afectat, si pe 5 aprilie este programat la RMN - pt a-i vedea coloana oracica, nu stiu daca m-am exprimat corect....asa scrie in trimitere.

Moral....ce sa zic este mai bine acum.....saptamana trecuta dupa sedinta de 4 zile de citostatice a fost mai rau...greata, ameteala....si izbucniri in plans.

Am reusit sa il pensionez pe caz de boala, grad de invaliditate nr II, si i-am spus ca are o motivatie sa lupte cu aceasta boala pt ca p[este 2 ani va trebui sa -mi reiau serviciul si el va sta cu Alex. Mai bine zis va avea grija de el....sa ii dea sa pape, sa il plimbe cu masina , sa il scoata in parc,sa se ocupe de el ce mai. Si s-a bucurat tare mult ca am incredere sa ii dau copilul sa aibe grija de el.

In mare cam asta este....medicamente, drumuri la Bucuresti, pt ca tratamentele le face la Fundeni....mancare buna....il ingrijim la fel ca pe Alex.

Multumesc inca o data pt incurajari si Sanatate sa ne dea Dumnezeu la toti, ca-i mai buna decat toate!!!

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmacoma spune:

Salutare, eu sunt Riana, nu-s mamica dar sper sa fiu. M-am mutat in Giurgiu acum un an si putin. Asadar, ma primiti si pe mine chiar daca-s pt moment singurica faca bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Waw , ce bine imi pare ca a mai aparut cineva pe aici. Dupa cum ai vazut sunt multe fete din Giurgiu.....dar nu stiu de ce nu prea intra si pe aici.

Unde locuiesti in Giurgiu....poate ne cunoastem deja , din vedere...fiind un oras micut.....

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

...Chiar nimeni numai intra pe aici?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput