Bebelusi de sept-oct 2004 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Ce-or avea bebeii nostri de au luat asa putin in greutate??? Al meu dr. zicea ca trebuia sa ia minim 500 grame... cu 300 gr luate in luna a sasea, iar e sub medie... Daca a luat asa putin luna trecuta, cand nu-l chinuiau dintocii, acum ce-o mai fi?

Habar n-am daca de la vaccin, daca de la dintisor, insa e agitat nevoie mare... a facut si febra, nici sa pape calumea nu mai vrea... Acum s-a chinuit o ora jumate sa adoarma, ceea ce nu s-a mai intamplat de cateva luni bune...

Si eu i-am dat picaturi de lamaie sau de portocala cand sughita cand era mai mititel, altfel nu-i trecea sub nici o forma!

Succes bebeilor care fac azi vaccin, sa dea Domnul sa treceti peste eveniment fara probleme!


tyaa, superbe pozele, sa-ti traiasca bebelina, sa creasca mare si frumoasa ca mama ei! Cate perechi de nasi ati avut?

aissa, sa-ti traiasca gimizdrocul (ce haios suna!...) se vede ca tati e topit dupa ea!

crini, si la noi a avut aceeasi reactie la vaccin, s-a inrosit si intarit putin locul (probabil din cauza ca-i face extrem de repede injectia), insa a trecut cam in 2 zile cu comprese cu apa rece.


Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

am uitat: eu ii dau lui alex cereale nutribrei, excelent le-a acceptat.

si, nu in ultimul rand: PASTE FERICIT celor care il sarbatoresc saptamana asta!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

HELP!

la 9 avea 38.2; i-am pus 1/2 supozitor efferalgan 80 mg si NU A AVUT NICI UN EFECT!
la 11.30 avea 38.3; i-am pus un supozitor intreg - tot efferalgan 80 si...a facut kk...
la 12.30 avea 38.5; i-am dat 2,5 ml. de nurofen si acum doarme...

mai am in casa suozitoare de paracetamol 125 mg si de novocalmin...

CE SA-I MAI DAU?!


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Imi tremura si acum mainile si picioarele pt ca bebelina a cazut pt prima data din pat. Am auzit un poc si cand am intrat in camera nici nu stiam in ce colt sa ma uit dupa ea. Am luat-o in brate si am dus-o la jucaria ei preferata (o chestie d'aia de o pui atarnata si daca bate vantul suna frumos), a dat de cateva ori in ea si a terminat si cu plansul. Cred ca mai mult s-a speriat. Acum e la mine in brate si rade.

Herra, peste 38.5 e mai bun jumatate de novocalmin, iar sub 38.5 e bun paracetamolul.
Oricum, mare atentie pt ca nu se da o doza de paracetamol mai repede de 6 ore de la ultima.
Pt moment pune-i sosete cu otet si nu-l tine gros imbracat.


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 6 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

mesajul l-am trimis la 13,06, nu stiu de ce arata 12,06...
dar probabil ca majoritatea sunteti la plimbare...

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

herra, eu i-am dat ieri si alaltaieri lui alex supozitoare cu paracetamol 125 mg(cate unul intreg), chiar daca nu are inca 8 kg; cele de 80 mg nu-si mai fac efectul nici la noi. Aeriseste bine camera, da-i sa bea lichide si lasa macar cateva ore inainte de a-i ma administra inca un antitermic. Multa sanatate, dragilor!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

mihaela, bine ca n-a fost mai rau... si cand te gandesti ca asta-i de-abia inceputul!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc, Roandre, da' de care paracetamol, de 80 sau de 125; el are acum cam 7 kg (6910 grame)...si 6 luni - asta stiti...


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc, ionella3003


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

herra administratorii site-ului nu sunt din Romania si probabil afiseaza ora din tara lor asa ca aveti grija cand va dati intalniri in parc si scrie-ti pe site. Luati-va o marja de siguranta.



Cristina, Christian si bebe Alexia Maria (DN 02.10.2004)

Mergi la inceput