FIV (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Joly bine ai venit si curaj fata frumoasa vei trage si tu lozul castigator

Monica si broschi din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

Buna fete! lasand la o parte criza existentiala in care ma aflu, cand ma sfatuiti sa incerc al doilea ET? primul a fost pe 7martie cu rezultat 0 pe 22 martie? chiar trebuie sa astept cateva luni bune sa se refaca organismul sau cu cat mai repede, cu ata mai bine, ca am auzit si varianta asta ca, cica, tratamentul facut inainte de punctie ar mai zabovi in organism ceva vreme? maine ma duc si la doctor sa vad ce zice, dar si parerea voastra ma intereseaza.
Multa bafta celor in plin proces de fertilizare.

mishi
.............
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna dragele mele,
rau e Doamne sa nu mearga DC-ul!
Va pup pe toate si fug acasa!
Bafta multa tuturor celor care sunt in focuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_72819 spune:

Fetelor, cine stie care este procedura de tratament pt embriotransfer cu embrioni congelati. daca a facut cineva sunt interesata de amanunte. Cat dureaza tratamentul, in ce consta ... cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

quote:
Originally posted by Laura_72819

Fetelor, cine stie care este procedura de tratament pt embriotransfer cu embrioni congelati. daca a facut cineva sunt interesata de amanunte. Cat dureaza tratamentul, in ce consta ... cat costa?


Eu am facut, dar nu in Romania ci in Canada. Tratamentul a durat aproximativ 1 luna in total, din care 2 saptamani cu Synarel ( spray nazal ce pune ovarele in repaus + inca 12 zile restul tratamentului), a fost foarte usor ( numai drajeuri si ovule - Synarel, Estradiol, aspirina si progesteron) si a costat foarte putin. ET-ul cu AH a fost 500 $ CAD, iar tratamentul inca ~ 440 $ CAD, adica ~ 21.000.000 lei in total.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna fetelor.

Ce mai stiti de MICKEY D si TELI?. N-au mai dat nici un semn de viata.Ce s-a intamplat cu ele ?

Va rog frumos, ajutati - ma si pe mine daca puteti. Doctorita mea
mi-a spus sa incep 1 fiola de DIPHERELINE de pe 5 aprilie.
Cat dureaza tratamentul?.Am impresia ca punctia si ET ar putea pica chiar de PASTE sau in saptamana mare. Daca pica de PASTE si de 1 MAI atunci stiu ca nu se lucreaza.Nu e pacat sa faci asa ceva in saptamana mare?

Care este procedura din prima zi a fiolei de DIPHERELINE ? Cate saptamani dureaza tratamentul.Mi-a dat 24 de fiole de diphereline si 40 de menogon. De martea viitoare ar trebui sa incep si nu stiu ce sa fac .

Va rog ajutati - ma

ARIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Asta este procedura de la Giulesti. Poate te ajuta fetele care au facut acolo. La Medsana se face o fiola de diphereline de 3,75 cu 2 sapt inainte si apoi incepi stimulare propriu zisa 2 sapt deci tratamentul la Medsana dureaza o luna pana ajungi la punctie si ET.
Bafta!

Monica si broschi din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

O zi buna la toata lumea.
Ariela iti urez succes si sa auzim numai de bb. Unde faci FIV? Am o rugaminte ce concentratie are DIPHERELIN-UL, pe care ti l-a dat(24 fiole?), de unde l-ai luat si cat ai dat pe fiola?
Poate cineva sa-mi spuna ce rol are Dipherelinul, mie mi s-a- dat pt. endometrioza si nu mi-a mai venit CM de 39 zile.


Floran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,FLORAN.

DIPHERELIN - ul este de 0,1 mg. Inca nu l-am cumaprat dar o sa - l iau de la GIULESTI ( unde fac FIV ) .

La GIULESTI costa 270.000 fiola de 0,1 mg.
Am intrebat si la farmacii si acolo costa mai mult
( 290.000 lei ).Nu stiu IRAM cat a dat ea pe fiola din UNGARIA de la doamna SZABO.Am intrebat - o dar nu am mai reusit sa iau legatura cu ea.

Te pup

ARIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mit spune:

buna ziua!
daca vrei sa cumperi medicament pentru FIV direct in Ungaria iti trebuie reteta (in ce limba), sau alit ceva?
multumesc

Mergi la inceput