I s-a mai intamplat vreuneia dintre voi...

I s-a mai intamplat vreuneia dintre voi... | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

...sa-i vina menstruatia la 24, 25 de zile? Si dureaza doar 3 zile.
Mie, de cand am renuntat la anticonceptionale, adica de 5 luni, imi vine menstruatia ba la 24, ba la 25 de zile. Mi se pare prea devreme.
Oare este normal? Ce-i drept ca niciodata nu am avut un ciclu regulat, din contra imi venea prea tarziu (la 30, 34 zile).
Oricum am sa merg peste o luna la consultatie dar pana atunci vroiam sa stiu parerea voastra.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

eu am citit ca e normal sa-ti vina īntre 24 si(parca) 36 de zile. daca iti vine regulat asa si dureaza numai 3 zile...de ce te plāngiii? pe mine mä tzine cāte 7 zileee si mä doare de mor
zi merci la pilulele alea
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai cāstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Hahaha, aceeasi problema o am si eu... Am intrerupt in august pilulele, si de atunci o tot tin la 24-26 de zile... de parca tot timpul sunt pe stop, altceva nu mai stiu!!! Cred ca e tot vreo dereglare hormonala, la doctor n-am ajuns nici eu, poate imi spui si mie ce-a zis doctorul tau, cand ajungi la el?!
Multa sanatate!

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

Mai, spre rusinea mea, am ajuns la doc. luna trecuta dupa nici mai mult nici mai putzin de 13 ani! Si... Am o avut, cica, o simpla dereglare hormonala sau o micutza raceala... Nu mi-a dat nic', dar atentzie, pe mine, in afara ca mi se dereglase luna trecuta, nu m-a durut nimicutza, n-am avut deci in rest nimic. Mai bine ducetzi-va la doc.!

o mamica fericita

PS: eu n-am luat pilule niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana spune:

Eu am avut toata viata menstruatie la 24-25 zile. Tine in jur de 5 zile. Nu are legatura (in cazul meu) cu anticonceptionalele. Si oricum nu are legatura cu capacitatea de a ramane insarcinta. Eu sunt acum in luna a 9-a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Oaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau Ana nastere usoarä si toate cele bune ********
multa sanatate
oana

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai cāstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Lungimea ciclului nu este la fel la toate femeile.Ciclul de 24-25 zile e considerat un ciclu normal,cel de 21 zile,unul scurt,iar cel de 30-35 zile,unul lung (ca si in cazul meu).
Daca te deranjeaza,poti discuta asta cu doctoru tau.Desigur,nu strica sa ai facute dozarile hormonale,sa stii daca e vreo dereglare sau asta chiar asta-i lungimea ciclului tau.
Sanatate maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Multumesc mult...m-am mai linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

si io tot 24-25 de zile. De cand ma jtiu . Am luat o singura data pils...fro 3 luni. Atat!

Luizax

Mergi la inceput