Mamici de iulie-august 2005 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Fetele, voi incerca sa n-o mai ridic si sa nu ma mai agit asa mult dar se pare ca azi ma simt mai rau. Ametesc si ma dor urechile. Nu stiu ce poate fi dar cred ca voi suna la spital daca se inrautateste situatia. Sper sa fie bine, merg sa ma intind putin in pat.
Sanatate si pupicei la burtici.
K18s

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Ce fac burticile?
E asa de frumos afara...am fost plecata in "interes de serviciu", m-am plimbat prin Cismigiu, soare, liniste...cativa ghiocei...sper sa vina primavara...se mai aude ceva cu intalnirea???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna, burtici cu bebici

Am o intrebare la voi: care sunt limitele normale ale colului in saptamanile 20-21? Al meu la eco de ieri (20sapt+3zile) avea 36 mm. Si nu-mi dau seama daca OK sau e cam mic, ca medicul azi mi-a atras atentia din nou sa iau medicamente suficiente ca sa nu mai am contractii.
Va multumesc anticipat si ve pup pe toate. Sanatate bebeilor!

Cati si bb20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Caterina...nu stiu limitele...pot doar sa-ti spun ca al meu si la 13 sapt si la 21 de sapt e de 40 mm...si cred ca e super ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelau spune:

eu la 20 sapt. si 5 zile aveam colul de 47 mm.

Adela
23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nique15 spune:

La 20sa+4z aveam colul 40mm. Dr mi-a spus ca este OK.

Ioana si bblina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La mine la 17 saptamani la col de 36mm mi s-a facut cerclaj. Pe masura ce sarcina creste si colul se micsoreaza.Depinde de fiecare dr si de antecendentele tale si bineinteles daca ai sau nu contractii.
Monica 24 saptamni

Monica si broschi din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Va pup fetele. Uite acum am picat si eu pe aici. Din pacate am avut ieri o problema. Mi-am pierdut cunostinta si am cazut. In mijlocul magazinului. Mi-am speriat sotul tare de tot. Cred ca mai alb la fata era el decat eu. Oricum maine merg la doctor. Sa vedem ce se intampla ca nici azi nu mi-a fost bine deloc. Am ameteli mari de tot si dureri de spate.

Sper ca bebelina mea sa fie OK.

Va pup.
Briana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Nu mi-a zis medicul ca ar fi nevoie de cerclaj, doar sa ma odihnesc in continuare si sa iau doza zilnica de NoSpa. Pe care in caz de contractii trebuie sa o maresc si daca nu cedeaza ele, sa-l sun pe medic sa ma vada. Sper sa nu fie asa de rau. Oricum mai mult in pat stau de la trei saptamani.
Brianamica: stai cumintica sa nu obosesti bebeul. Am citit ca pot aparea ameteli cu pierderi de cunostinta. Dar trebuie medicul sa te vada ca sa nu fie ceva ce se poate repeta. Sanatate!

Va pup pe toate. Si pe bebei!

Cati si bb20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna fetele,
vad ca sunteti tare harnice azi, am avut de citit o gramada de pagini :).

Gabirus foarte frumoasa fetita dar poze cu burtica nu am putut vedea poate nu au fost aprobate inca.Parerea mea e sa le pui pe yahoo.Da sunt din Timisoara si eu, nascuta si crescuta :), am vazut mai demult ca si tu esti timisoreanca si asa m-am bucurat sa vad pe cineva di orasul meu iubit, iubesc Timisoara si mi dor sa ma plimb prin centru :)

Katink eu m-am casatorit in biserica catolica in LaPorte -Texas dar nu a trebuit sa ma convertesc pentru ca preotul a spus ca religiile noastre sunt aprox. la fel.Asa ca nu am avut probleme :)

Alina felicitari pentru baietel, si uite asa se ingroasa randurile de baieti :)...sa fie sanatos si sa va bucurati de el.

Mi-am mai pus pozici pe net, sincer cred ca burtica se mareste pe zi ce trece, pana vine tati acasa o sa fiu ca o balenuta.Am pus si o poza cu bebe ca in sfarsit am reusit sa scanez mai luminos.I se vede clar fatuca si cum doarme cu manutele sub cap.Dragul de el.

Adriana si Aidan 25sapt+3zile

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput