Nunta in Constanta

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by ancamaria1979

Pt verighete incercati si pe b-dul tomis langa fostul Stefanel, sunt modele f frumoase acolo si multe cu aur alb si cu pietre pretioase (diamant,briliant).
Si noi tot cu aur alb le vrem pt ca eu port numai argint si deci nu s-ar potrivi o verigheta galbena, avezi grija ca la unele standuri cu verighete din Tomis,aurul folosit este de 14K, si acum depinde de ce vreti voi, dar eu una am zis ca daca tot e un inel pt o viata trebuie sa fie de 18K, poate sunt snoaba dar e opinia mea!
Urati-mi bafta maine plec la Bucuresti sa imi aleg o rochie de la Salonul G, sper sa o gasesc pe cea pe care mi-o doresc, aaa si ma duc sa im fac si pantofi, am emotii!




Mai acum nu ca ash fi mare experta, dar tot la fetele de pe forum am auzit ca aurul de 14K ar fi mai rezistent.Nu shtiu sa-tzi dau detalii dar intra shi tu la subiectul verighete shi citeshte acolo.Fetele s-au documentat.Eu mai intai vreau sa-mi vad iubitzelul acasa shi dupa aia om vedea noi ce fel de verighete luam de 14 K sau 18 K .
Shi ce sa-tzi zic.Multa multa bafta.Sa-tzi gaseshti rochitza visurilor tale iar pantofii sa-tzi iasa asha cum vrei.Te ashteptam oricum cu dtalii despre ce ai rzolvat.Poate cine shtie?Mergem shi noi, cele care nu ne-am luat inca rochitza tot la Bucuresti.
pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Fetelor am fost zilele astea in orash shi am vazut in vitrina la Cristina Mode un anuntz in care spuneau ca va fi o prezentare de rochitze, sau ceva de gen in perioada 23-24 aprilie.m-am gandit ca poate va intereseaza shi pe voi.
Ce greu a fost zilele astea fara acces la forum.Am devenit dependenta .
pupici,Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Salutare!
Sunt membru nou, dar va "urmaresc" de mult. Avem nunta pe 3 septembrie, dar nu am gasit fotograf si cameraman, plus ca nu ne place nici o invitatsie din cele vazute pe zecile de site-uri. Nici pentru decorarea localului nu am gasit nimik interesant la pretz bun. Nu prea am vrea baloane.
Help me please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

Dragele mele am rochie!!!!!!!!!!!!!
E de la salonul Gabriela o gasiti si8 in revista mireselor, e alba f simpa ce sa mai sunt f mandra de alegerea facuta!
am rezolvat si problema pantofilor, de4 fapt a sandalelor pt ca am fost indrumata sa imi fac sandale nu pantofi, pt ca avand in vedere ca nunta e la sfarsitul lunii mai, va fi cald si mai ales sub fustele de tiul pe care le voi avea...
Deci drumul a fost uin succes total, vin4eri voi avea sandalele visate.
Multumesc pt ca mi-ati tinut pumnii
Roxi ai reusit sa te interesezi de bautura de la zona libera?
Ai gasit o solutie pt problema ta cu bautura?
Multumesc pt sugestia privind karatele verighetei, am sa ma mai gandesc la treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Buna dimineatsa la toata lumea!
Va urmaresc de mai mult timp, dar abia acum m-am inregistrat. Am si eu nunta anul acesta pe 3 Septembrie. Am rezolvat cate ceva: formatsia, restaurant, biserica, rokie, pantofi. Nu gasesc pe cineva pt aranjarea salonului la un pretz bun, n-as prea vrea baloane. Nici fotograf si cameraman nu avem. Kestia cu cameramanul si fotograful incepe sa ma dispere pt ca habar nu am unde sa caut. Please help! As vrea pe cineva cu experientsa in "domeniu" si sa aiba "scule" bune, pt ca, cu asta ramanem: cu poze si dvd-uri(cd-uri). Deci, vreau sa ramanem cu nishte amintiri deosebite.
...si tot la capitolul "nu am" ar mai fi si machijul si parul......uuuufffff
Va rog, dc putetsi, ajutati o biata mireasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna fetelor, ce mult mi-a lipsit ieri forumul! Roxy, am fost unde ai spus tu, la Biluzzi si AM GASIT VOAL! Este superb, cu broderie fina pe margine, lung pana la talie si moale, cu o tenta crem, exact ca rochita mea, asa cum mi-am dorit. Costa 1.300.000 dar merita. In schimb am gasit crinolina din tulle cu 300.000 de lei, cel mai ieftin din tot orasul si de acolo o sa imi iau. La Agnes Toma de unde am luat eu rochita era 2.000.000, am gasit in alta parte cu 600.000 si aici e cel mai ieftin. Pentru voal am dat arvuna si il tine pana vin cu banii pentru ca momentan sunt leftera . Are foarte multe lucruri frumoase acolo, sa mergeti sa vedeti!

Fetelor, am auzit si eu ca pentru verighete e mai bun aurul de 14K. Si tot pentru Roxy, bijuteria de la Tomis de care vorbeam e Sevda si mie asa mi-au spus, ca primesc in permanenta modelele. Daca nu e asa, oricum o sa gasiti pana la urma ceva sa va placa...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Buna fetelor, ce mult mi-a lipsit ieri forumul! Roxy, am fost unde ai spus tu, la Biluzzi si AM GASIT VOAL! Este superb, cu broderie fina pe margine, lung pana la talie si moale, cu o tenta crem, exact ca rochita mea, asa cum mi-am dorit. Costa 1.300.000 dar merita. In schimb am gasit crinolina din tulle cu 300.000 de lei, cel mai ieftin din tot orasul si de acolo o sa imi iau. La Agnes Toma de unde am luat eu rochita era 2.000.000, am gasit in alta parte cu 600.000 si aici e cel mai ieftin. Pentru voal am dat arvuna si il tine pana vin cu banii pentru ca momentan sunt leftera . Are foarte multe lucruri frumoase acolo, sa mergeti sa vedeti!

Fetelor, am auzit si eu ca pentru verighete e mai bun aurul de 14K. Si tot pentru Roxy, bijuteria de la Tomis de care vorbeam e Sevda si mie asa mi-au spus, ca primesc in permanenta modelele. Daca nu e asa, oricum o sa gasiti pana la urma ceva sa va placa...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner




Angelique, ma bucur ca ai gasit voal.Cred ca vorbim de acelashi voal care mi-a placut shi mie.Cel cu broderie, iar dupa pretz sigur e acelashi.Felicitari .Macar tzi-ai mai luat de o grija.
Eu sunt fericita fetelor ca am luat o parte din bautura .Wiskey, Martini si Campari, la pretzuri super bune .Mai am de luat votca si ginul si gata .

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Buna dimineatsa!
Ma primitsi si pe mine? Sunt si eu o mireasa a anului 2005. Cu pregatirile sunt cam pe la mijloc, dar pana pe 3 Septembrie mai e.
Roxy, de unde ai luat bautura ieftina?
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

Am si eu o problema organizatorica!
Cati litri de vin imi trebuie pentru 200 pers?
Da-ti-mi si voi o parere ca eu sunt total in pom si as vrea sa stiu pt ca mai am 2 luni si gata, deci fac o gramada de calcule. Am inceput sa am emotii, mai ales acum cand stiu ca am si rochia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Roxy, de unde ai luat pana ala urma bautura si cu cat? Stii ca sunt curioasa...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput