Nunta in Constanta

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

'neatza
eu nu am putut intra aseara, imi spunea ca accesul imi este restrictionat
setul de pahare l-am vazut in tomis III la magazinul in care se gasesc si trandafirasi
rochita de la nataly care imi place cat de cat e cea cu nr 327




Neatza fetele, ce mai facetzi?
Cornelianeli am vazut shi eu paharele de la magazinul acela dar nu shtiu de ce am ramas cu impresia ca sunt mai scumpe.Oricum abia ashtept sa aduca marfa.Intr-adevr sunt deosebite fatza de ce am vazut in orash.Eu ash vrea sa mai iau de acolo shi set de taiat tortul .Oricum doamna aceea mi-a spus ca atunci cd. vor aduce marfa vor aduce mai multe articole pentru nuntzi.Mor de nerabdare shi curiozitate .

Shi ca sa vezi cum coincidentzele se tzin lantz aici, sa shtii ca shi mie tot rochitza aia mi-a placut.E superba.Nu e chiar genul rochitzelor pe care shi le-au luat fetele, adica gen printzesa, dar e tare distinsa.Shi eu am zis ca daca nu gasesc ce-mi place la asta voi ramane .


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

superrrrrrrrrr coincidenta
nici eu nu vreau rochita ampla de printesica,sa stii ca si eu am zis la fel, pana la urma daca nu ma hotarasc asupra celei de la christian philippe, o iau pe cea de la nataly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna dimineata, fetelor!
Se pare ca unele dintre noi au fost cuprinse de tristete. Ia, haideti, inveselirea! . Ganditi-va ca maine s-ar putea sa fie mai rau. Sau mai bine.
Vreau si eu sa merg la acel magazin din TomisIII. Voi rezista cu greu, dar eroic pana pe 16 aprilie. Dar va rog sa nu luati tot ce e pe acolo, mai lasati si celor intarziati!!! ca mine.
Felicitari pentru sandale si rochita angeliquedeS.
Si mie la fel imi plac lucrurile, cu talia sub bust si multe siretele. .
Fetelor, care ati fost la Nataly, cum arata cutia aceea de bani pe care vreti sa o inchiriati? Si cum se poate sa fie atat de aglomerati incat sa nu mai oferi servicii de decorare, DEJA de acum? Nu cred ca este atat de dificil de realizat o astfel de cutie. In afara de cutie va mai trebui niste tulle si funda sau trandafirasi, si gata. Dati si voi o cautare pe net cu "money box" si vedeti. Dar toate vreti o astfel de cutie? Eu inca ma mai gandesc daca e bine sa am sau nu.
Pai voi ma speriati bine, nu gluma, inseamna ca eu trebuie sa ma apuc de pregatiri cu mai mult de 1 an inainte.
Si ce fel vreti sa aveti aranjamentele pe mese? Sunt atat de complicate incat nu le poate realiza si altcineva?
Chiar, cum vreti sa arate aranjamentele voastre pentru masa?
Si ce decoratiuni va mai faceti prin restaurant?
Mie mi-ar place 3 jerbera in bol transparent, sau am vazut un aranjament foarte frumos cu o lumanare in centru si scoici cu nisip si petale de trandafir in jur. Arata foarte frumos, mai ales ca suntem langa mare. Sau mai imi plac cele cu crengute intortocheate, nu stiu cum se numesc, si cateva flori amplasate strategic in aranjament.
Mi-ar mai place cateva baloane cu heliu pe ring si chiar un exploder pentru dansul nostru sau baloane cu aer pe jos care sa se invarta odata cu noi.
Pentru prezidiu inca nu m-am hotarat. Dar as opta pentru o decorare cu ghirlande de tul in fata si cateva flori impletite, iar pe masa tot aranjamente micute si dragute, eventual cu lumanari care plutesc tot intr-un bol transparent printre petale de flori.
Bineinteles ca totul va depinde de culorile restaurantului si ale nuntii.
Si modelul de la Nataly este printre preferatele mele, stie cineva ce pret, aproximativ, are?
Hai ca va pe toate si mai vorbim.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

A, si uitasem sa va spun: am fost la Dioda sa-mi iau si eu pistol de lipit cu plastic. Am gasit, cu 200 si ceva de mii de lei, dar mult mai mare. M-am lasat pagubasa, ma gandesc ca poate mai aduc din acelea mai micute, caci totusi nu am nevoie chiar atat de urgent de el.
Hai ca va .

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by magdala

A, si uitasem sa va spun: am fost la Dioda sa-mi iau si eu pistol de lipit cu plastic. Am gasit, cu 200 si ceva de mii de lei, dar mult mai mare. M-am lasat pagubasa, ma gandesc ca poate mai aduc din acelea mai micute, caci totusi nu am nevoie chiar atat de urgent de el.
Hai ca va .

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!




Draga Magdala am vazut ca se gasesc pistoale de lipit peste tot shi la pretzuri mult mai mici.Daca shtii tu magazinele acelea care au afish ca toate produsele sunt la 38.000,incearca shi pe acolo ca sigur vei gasi shi costa numai 40.000-50.000.Sau daca shtii magazinul de confiscate de la bowling din Satul de vacantza incearca shi acolo ca vei gasi.
Rochitza aceea de la Nataly de care vorbeam cu Cornelia, costa cam 7 mil shi ceva.
In ceea ce priveshte casutzele de dar de la Nataly, sa shtii ca arata chiar ca nishte case, in miniatura.Adica nu sunt nishte cutii ornate.Sunt tare dragutze, dar o sa ma mai gandesc daca iau sau nu.Mai intai sa-mi pun capshorul la bataie poate reushesc eu sa-mi fac iar daca nu shi nu iau de la ele.
E normal sa trebuiasca sa vorbeshti din timp shi la firmele care se ocupa de aranjamente.Gandeshte-te cate nuntzi sunt intr-o zi.E clar ca nu ar putea onora mai multe comenzi.In primul rand nu cred ca au atatea materiale disponibile shi in al 2 lea rand nu au multzi angajatzi.La Nataly sunt doar 2 fete, shi nu ar avea cum sa se imparta in mai multe locuri.Poate doar cei de la Cristina Mode pt. ca au mai multzi angajatzi, dar au shi pretzuri pe masura.
Eu o sa am pe mese un aranjament floral in mijloc, pe mijlocul mesei o pamblica de material de culoare verde (fetzele de masa shi naproanele sunt albe).De-o parte shi de alta a pamblicii o sa am presarate frunzulitze de iedera iar pe pamblica petale de flori.Masa noastra o sa fie ornata cu tuul iar pe mijloc vom avea un aranjament floral.De-o parte shi de alta, masa va fi incadrata de 2 sfesnice.Nu vreau baloane deloc pentru ca pur shi simplu nu-mi plac.
Stalpii localului vor fi imbracatzi in tul shi nu-mi mai amintesc acum ce alte aranjamente voi face dar o sa va tzin la curent
Pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by roxy79ro

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Roxy, intra te rog pe pozele mele la NUNTA GABI si uita-te la poza de pe randul 2, numita "cu gabi", cea intre nr.0014 si 0017. Nu cumva fata din coltul din stanga este Mihaela de care ziceai? Ca pe fata respectiva o cheama Mihaela si a machiat-o pe cumnatica mea tot cu 500.000. Sa nu uiti sa imi spui, si daca e ea, chiar ca e o coincidenta...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner



Asta da coincidentza.Este aceeashi tipa.Asta nu poate decat sa ma bucure pentru ca insemna ca tipa e cautata .
Cornelianeli am vazut ca ai postat la miresicile de 2005 shi spuneai acolo ca ai vazut pahare de miri cu 120.000 detul.Nu ne spui shi noua unde?Te rog frumos


http://community.webshots.com/user/roxy79ro



Cand ai spus prima data ca o cheama Mihaela si ia 500.000 m-a batut gandul ca e aceeasi fata, dar ma gandeam ca e prea mare coincidenta. Totusi am spus ca nu strica sa te intreb. Si acum ca mi-ai confirmat, pot sa spun si eu ca lucreaza super, a machiat-o nemaipomenit pe Gabi, am fost de fata la realizarea operatiunii. Asa ca o recomand cu toata increderea....

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna magda,
eu m-am hotarat sa-mi fac singura cutiuta pentru bani, inca nu stiu cum o sa arate, dar....oricum va fi cat se poate de simpla, imbracata in tull si mai vad eu......
nu stiu pretul la rochita, pt ca am vazut atatea preturi si n-am retinut nici unul
despre aranjamentele de pe masa as vrea boluri in care sa fie ori lumanarele, ori petale de trandafiri, nu vreau baloane, vreau doar balonul jumbo pe care sa-l spargem eventual cand ma aduc pe mine, dupa ce ma fura si multe flori,eu sunt innebunita dupa crizanteme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

Fetelor fugiti repede la standurile de ziare, a aparut IDEAL MARIAJ nr. 3. eu acum ma delectez cu e asi e super


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

Eu asupra ornamentelor de masa m-am hotarat.pe mesele invitatilor vor fi aranjamente din acelea inalte, cu florile de la cununia civila facute, la mijlocul postamentului e un loc special unde voi pune o lumanre, iar masa noastra ornata cu tiul in fata (albastru cu alb) si un ornament de flor dar de data asta jos nu inaltat si baloane cu heliu doar deasupra ringului(poate si cateva raslete si pe deasupra meselor), multe confeti pe ring.
Culorile mele vor fi alb albastru si argintiu, astfel ca pt a crea acea atmosfera calda florile vor avea toate culorile si ma bate gandul sa pu in spatele nostru o inima plina de baloane rosii(cam indraznet dar voi vedea, nu sunt sigura-treb sa ma consult si cu omul cu baloane).Pe fiecare masa va fi un meniu cu mancare si bautura, fiecare invitat va avea in fata servetelul cu un trandafiras in el asa cum vedeti in albumul meu, si bineinteles favorurile (cateva bombonele imbracate in tiul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Tipa de la Beauty ia 500 000 doar pt makiajul de mireasa sau pt toate? Intreb pt ca unele au tarif diferentsiat pt makiajul de mireasa. Cred ca m-ati convins. Si mie mi-a placut cum era makiata cumnatzika ta Angelique. Dar ce ma fac cu parul?
Pppppffffiiiiuuuu.... cate griji....
Nu disperati cu rokia. Intr-adevar, e o mare grija. Eu mi-am luat-o si ma gandesc cu groaza ca daca slabesc ce fac, unde mi-o poate modifica? Mi-am luat si pantofi. Sunt tare dragutsi, marimea 34. I-am gasit cu chiu cu vai, mi-a placut modelu' si cum avea si marimea mea....
Dar ce facem ca pt barbati nu prea avem de unde alege. In afara de magazinu Alb si Negru nu prea am vazut in alta parte ceva mai deosebit.
Dc vreti sa ma vedeti, am pus poze. Cateva.
I pup you!

Mergi la inceput