Nunta in Constanta

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by roxy79ro

Ancamaria1979 shi eu am auzit numai vorbe bune despre Vanimar.Din cate shtiu eu e pe undeva pe langa delfinariu.Nu am fost niciodata acolo dar pe bulevardul Mamaia aproape de Delfinariu, pana in intersectzie, cum mergi spre Mamaia, e un banner mare cu cofetaria Vanimar.E imposibil sa nu gaseshti.
pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro


fetelor ia uitati ce-am gasit eu pe net despre vanimar:
http://www.cta.ro/stirea.php?ids=514
chiar vroiam sa vad daca au pagina, nr de tel bla bla si cand colo aflu ca nu respecta normele sanitar-veterinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by magdala

Multumesc Anca si Cornelia pentru raspunsuri. Pp. ca au mai multe culori pentru scaune, nu numai albastre, nu?
Si explicati-mi si mie, va rog, acest acont de fapt ce este? Un avans pentru meniu sau pentru .... altceva(chirie de ex.)?

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!


cu placere magda,uitasem sa-ti spun ca in pretul meniului intra si decoratiunile pentru mese si scaune, combinatiile pe care le am eu la dispozitie sunt roz, portocaliu si auriu, inca nu stiu ce o sa aleg....
in ceea ce priveste avansul este cred, garantia lui ca nu te razgandesti, pentru ca el ar pierde multi bani nefolosind restaurantul in seara respectiva, in contractul pe care l-am semnat scrie ca in situatia in care te razgandesti pierzi avnsul, bineinteles ca din suma finala pe care o platesti la sfarsitul nuntii ti se scade acest avans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Suport cu scaritze si ...etc, am vazut la "Dobre si Fiii", in Piatsa CET. La Vanimar nu aveau.Dc vrei du-te direct acolo, pt ca ei mai au si in zona abator si tomis II magazine dar tot aici te trimit pt ca aici au albumele de unde poti alege tipul de tort si suportul si tot aici se face comanda. Pretsurile sunt si sub 200000 mii/kg.
Kestii nasoale am auzit despre laboratorul Crizantema in legatura cu curatsenia, dar de Vanimar nu auzisem. La Narcisa zicetsi ca sunt neserioshi,.........unde ne facem tortul in Cta asta?
Un loc de facut tortul ar mai fi la mine in cartier, in Tomis Nord,Dumy se numeshte, exact la capat de linie la trolee. Au si acolo suporturi dragutse, m-am uitat pe albume, dar mie nu-mi plac prajiturile de acolo. Sunt fade, nu au nici un gust, cel putsin asa mi se pare mie; altsii spun ca aici au gasit cele mai gustoase prajituri. La fel si cu Silvian: anul trecut de ziua mea am primit un tort de fructe, o minunatsie, imi curgeau balutsele pe langa el, dar cand l-am taiat dezamagire totala, fructele erau congelate in el si nu avea nici un gust.
I pup you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

quote:
Originally posted by magdala

Multumesc Anca si Cornelia pentru raspunsuri. Pp. ca au mai multe culori pentru scaune, nu numai albastre, nu?
Si explicati-mi si mie, va rog, acest acont de fapt ce este? Un avans pentru meniu sau pentru .... altceva(chirie de ex.)?

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!



Cele 10 mil constituie un avans pt ca tu sa nu te razgandesti, dar eu zic ca cel mai bine ar fi ca tu sa te duci sa discuti cu cineva mai acreditat de acolo care sa iti dea inform de care ai nevoie. Incearca sa ajungi dupa 2-3 chiar 4 pt a fi mai sigura ca il gasesti pe respetivul domn. eu am sa ma du in week end ti-am spus, ca sa imi stabilesc meniurile si am sa mai vin luni cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, reusesc sa postez si eu azi, pana acum nu am apucat nici sa respir, am fost fugarita la serviciu de mi-a iesit sufletul. Vestea buna este ca azi ma duc sa imi ridic sandalutele de miresica, m-a anuntat nenea care mi le face ca sunt gata. Abia astept sa va spun maine cum au iesit.

Eu nu am dat avans pentru localul meu. Roxy, felicitari pentru cea de-a doua steluta, sper ca mi-ai pastrat si mie ceva de baut!!

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Buna, fetelor, reusesc sa postez si eu azi, pana acum nu am apucat nici sa respir, am fost fugarita la serviciu de mi-a iesit sufletul. Vestea buna este ca azi ma duc sa imi ridic sandalutele de miresica, m-a anuntat nenea care mi le face ca sunt gata. Abia astept sa va spun maine cum au iesit.

Eu nu am dat avans pentru localul meu. Roxy, felicitari pentru cea de-a doua steluta, sper ca mi-ai pastrat si mie ceva de baut!!

Pupici,
Angelique

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner



Abia aseptam sa ne dai vesti si cat mai multe detalii pls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Si, pentru ca am ajuns la pagina 10 cine vrea sa aibe onoarea de a deschide capitolul 2? si sa puna si listuta la inceput?
fetele.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by magdala

Si, pentru ca am ajuns la pagina 10 cine vrea sa aibe onoarea de a deschide capitolul 2? si sa puna si listuta la inceput?
fetele.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!



Cum se face asta, ca atunci cand deschizi un subiect nou? Si trebuie neaparat la pagina 10?

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Azi am ajuns in orash la Cristina Mode shi am intrebat de expozitzia de pe 23-24 aprilie.Mi-au zis ca firma lor este organizatoare shi singura participanta.In ce consta totul.O sa aiba la vanzare de la cocarde la rochitze (modele din colectzia noua) shi aranjamente de local.Fetele s-au exprimat chiar asha:"o sa vezi cum arata o nunta".Eu oricum o sa-mi fac timp sa ajung pe acolo.Cine shtie ce gasesc interesant...poate chiar rochitza.Shi daca am retzinut eu bine totul se desfashoara la Casa de Cultura.
V-am pupat.Ma apuc sa pun poze .

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Roxy, poti sa mai pui te rog nishte poze facute de foarte aproape in care sa i se vada prietenei tale cocul si makiajul mai bine?
Tipa de care ziceai ca lucreaza la Beauty face makiaje numai pt mirese? Totusi as vrea sa ma makieze si inainte de nunta cel putin o data, pt ca gusturile sunt variate, eu vreau un makiaj cat mai natural, si ma gandesc ca poate nu-mi place, si atunci ce ma fac?
Nu te supara ca te intreb asa ceva, dar sunt f prapastioasa si fac din tzantzar armasar. Intotdeauna pun raul inainte. Cu cea care i-a facut cocul prietenei tale ai vb? Mercic mult!
I pup you!

Mergi la inceput