Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

am fost si eu in duty-free-ul din satul francez (herastrau)
chiar duminica dimineata
este 13 euro - whisky (Teacher's, Ballantines etc.)
11 euro - gin si campari
toate bauturile sunt la sticle de 1 litru

vinul de unde il luati ?
eu vreau la sticla neaparat si sa fie alb demisec





toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia-mihaela spune:

Da Bibyrox, aveau si martini, sticla de 1L era 7eur. Martini era si alb si rosu si la acelasi pret mai gaseai Cinzano,la fel, alb si rosu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Ioana07 scuze ca nu ti-am raspuns dar scriu cam rar din motive de timp .
O sa am nunta la ora 18.30 la Domnita Balasa Tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlenn spune:

Dragi miresici,

Ma primiti si pe mine printre voi pe lista? Pe 31 iulie 2005 voi fi si eu mireasa, abia astept ziua...Am avut noroc cu rezervarea restaurantului mai ales ca am facut-o cu 4 luni si 2 saptamani inainte de nunta..."Felicitarile si dansul" vor avea loc la rest. Belvedere din Braila. Desi nu era liber sambata, pe 30 iulie asa cum ne doream, ne-am multumit cu a doua zi...E super frumos rest chiar si fara decoratiunile de nunta . Este exact ceea ce ne-am dorit.

Sunt in cautare de rochie, deja stiu ce vreau...numai ca sunt asa de multe modele care imi plac incat sunt intr-o mare dificultate

Si inca o chestie...Mie nu imi place obiceiul "legatoarea miresei" sau dezgatitul miresei spre finalul nuntii, de fapt urasc momentul asta si m-ar stresa la culme daca as sti daca urmeaza, asa ca am luat hotararea sa il elimin si apoi e nunta mea si vreau sa ma simt bine, cu voalul pe cap vin cu voalul pe cap vreau sa plec...stiu ca suna aiurea, dar asta simt eu...E musai, e obligatoriu acest obicei? Ca eu am si anuntat ca il elimin, au fost pareri pro si contra insa mie nu imi pasa de obiectii. Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:


Daca fetele spun ca e simplu de ajuns , inseamna ca ma voi descurca.

Iael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Fetelor ma bucur ca v-ati descurcat cu duty-free-ul si ca ati gasit ce cautati....Si v-am fost si eu de folos cu ceva

Acum am si eu ca voi toate problema cu vinul..vrem imbuteliat...130 de sticle - alb demisec - ca asa ne spune toata lumea....dar de unde???? ce firma??? ca sunt atitea


Bibyrox - sunt trist ca nu mi-ai trimis si mie un model de card, cu care sa ma pot si eu descurca - ca in ale calculatorului sunt afon...poate te induri si de mine

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by valeria72

Ioana07 scuze ca nu ti-am raspuns dar scriu cam rar din motive de timp .
O sa am nunta la ora 18.30 la Domnita Balasa Tu?



Noi ne-am programat de la 17. Te-am intrebat pt ca am auzit ca preotii de-acolo ar programa mai multe nunti la aceeasi ora si m-am cam speriat...Oricum din cate am inteles nu prea se respecta programarile...se intarzie cu cel putin o jumatate de ora... Asta e...am aflat toate astea dupa ce dadusem avansul si nu mai aveam ce sa fac...poate avem noroc totusi...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


quote:
Originally posted by riana

Flafi, am vazut ca ai nunta la Casa Alba, eu tot acolo dar in octombrie.
tu cum te-ai gandit sa aranjezi sala ? E putin mai greu din cauza scaunelor care au brate.......oricum, eu vreau sa dau jos farfuriile de pe pereti.



ce mi-a placut faza asta!! si eu vreau sa le dau jos!! nu le suport! am o mare problema cu decoratul salii ca nu imi plac ulcelele alea pe pereti. sper sa pot lega niste tul de stalpii aia, sau sa agat niste flori ceva.
te pup


http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by marlenn

Dragi miresici,

Mie nu imi place obiceiul "legatoarea miresei" sau dezgatitul miresei spre finalul nuntii, de fapt urasc momentul asta si m-ar stresa la culme daca as sti daca urmeaza, asa ca am luat hotararea sa il elimin si apoi e nunta mea



Bine ai venit printre noi. Si eu am vrut nunta pe 30 iulie dar pana la urma a ramas pe 23 iulie pentru ca tatal meu nu putea sa vina in tara pe 30. Cat despre legatoarea miresei, nici mie nu imi place. Vezi, daca scapi de presiunea babelor din familie, poate o scoti din program...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by roxygeo
Bibyrox - sunt trist ca nu mi-ai trimis si mie un model de card, cu care sa ma pot si eu descurca - ca in ale calculatorului sunt afon...poate te induri si de mine

roxygeo



Esti trist???? Ma te dai in fapt!
Hai iubita nu fii trista ca iti trimit. Scrie-mi pe mail (bibyroxx@yahoo.com) exact ce anume vrei (model, text, culori..etc) si ti-l face fata. Nu te supara dar am foarte mult de lucru...

LA MULTI ANI KOPILASH!!!!!!
Tot ce iti doresti! Sa fii sanatoasa, iubita si sa ai o nunta ca-n povesti!!

Daca doriti sa-i faceti o urare lui Kopilash:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45919

Pupici


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput