Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Biby, si io am un stress cu Martini, ba chiar si cu whisky-ul, caci momentan n-am de nici unele. Astept saptamana viitoare, pentru ca ne-a promis o cunostinta ca ne-aduce tot ce ne trebuie din vama Calarasi. Daca nu, nu'sh ce-om face.
Despre costume barbatesti, ce pot sa zic?! Vazusem mai acu' vreo doua luni un costum tare interesant pentru al meu barbat in ploiesti (el vrea tunica); era super misto, tunica, negru, cu gulerul din satin...era si ieftinior, dar nu avea decat o singura marime, evindent nu cea potrivita. Pe de alta parte, dupa ce si-a luat duminica de la targ camasa cu vesta si lavaliera, le-a probat acasa cu costumul de la cununie...si s-a indragostit de propria lui persoana . Acu' nu mai vrea, in ruptu' capului alt costum! Io m-am resemnat deja...

PS: Biby, poti sa ma treci si pe mine in listutza cu Biserica Icoanei? Please!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/olguttza/my_photos


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Asa, buna dimineata, acum am sa laud si eu: AM COMANDAT INVITATIILE SI CARDURILE DE MASA!!!!!!!!!!!! sunt foarte frumoase, ca...deh sunt ale noastre, sunt o culoare metalizata, argintiu si cu rosu-grena, cardurile sunt la fel, deoarece noi vom avea aranjamentele de masa pe rosu! A! Am luat si cocardele pentru invitati si cosuletul!!!!!!
Va pupa fata .

PS: Bibyrox, te rog vreau si eu sa fiu trecuta pe listuta la biserica Sf Spiridon Nou! Mersic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
WOW Dana!!!! E superba rochita!!!!! O sa fii o frumushica!!!! Eu ma gandesc totusi ca in praful din Bucuresti se face trena aia neagra pana seara! Ca si mie mi-ar fi placut un astfel de model...



Mersi!Nu are de ce sa se faca neagra trena ptr ca o voi tine desfacuta doar in biserica(am si doua domnisorele de onoare care ma vor ajuta cu ea).In rest se prinde la spate in niste nasturei.Nunta o fac in Focsani (de acolo este sotul meu)si oricum am programare la biserica la 7 seara iar la 8 vom fi la restaurant.




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Bibyrox: cu cat ati cumparat whisky din cartierul francez?




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Fetelor, io, in zapaceala mea nu mai tzin minte daca v-am spus: luni am fost la cumparaturi prin lipscani. Si-am achizitzionat asa: cocardele (made in Christian Philippe), coshuletzu' pentru cocarde, care e o nebunie!!! e maro deskis , si mi-am mai luat si....PALARIE!!! Pentru ca, dupe ce-mi da voalu' jos, nu vreau basma/batic/esharfa, vreau palarie!!! Io sunt innebunita dupa ea: e bej, din dantela, cu "pamblica" si margini din satin.... O sa fiu o LEIDI , nu ca n-as fi inca .



http://pg.photos.yahoo.com/ph/olguttza/my_photos


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

stire de ultima ora..ma marit pe 28 mai...am reusit sa gasim data la restaurant mai devreme, sa nu se vada bebe prea tare.

cu bebe la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Felicitari Deeapui!Si ptr sarcina si ptr ca ai reusit sa rezolvi cu localul.Din tot sufletul te felicit.Vei fii o mireasa superba ptr ca vei avea inca un motiv in plus sa emani fericire.Norocoas-o!




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Bibyrox - noi am cumparat bauturile din duty-free -anul trecut prin noiembrie/decembrie, nu mai stiu exact, si atunci aveau, acum nu mai stiu.

Fetele ce bomboane se pun la marturii????

Apropo la primarie e de ajuns sa servesti bomboane sau trebuie piscoturi si sampanie?

Pupici

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Felicitari Deeapui !! O sa avem nunta in aceeasi zi .

Ileana Consanzeana e super rochita ta!!! De fapt pe site-ul cu rochita ta am vazut niste modele de am plans langa calculator . Cred ca tocmai m-am razgandit in privinta a cum vreau sa arate rochia mea... Si mi-e o ciuda ca nu au magazine in Romania !!! Au in Moldova, in Chisinau, dar nu au in Romania !!!!



http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonitza spune:

Fetelor care faceti nunta anul asta si v-ati hotarat cata bautura sa luati, sau cele care ati facut nunta, sau ati fost pe la nunti ale apropiatilor, spuneti-mi si mie cum sa fac cu bautura ca simt c-o iau pe aratura....
Dupa ce fratele meu (care a fost o perioada de timp ospatar,inainte de a se casatori in strainatate) m-a convins ca o nunta decenta si frumoasa trebuie sa aiba pe masa musai vin la 3 sferturi (noi aveam de la restaurant vin la carafa, pe langa care mai vroiam sa aducem noi whisky,martini si gin)am renuntat si ne-am hotarat sa cumparam noi toata bautura.
Am sunat si eu ca tot omul la seful de sala fiindca se presupune ca e mai meserias si stie sa-mi zica cantitatile cu aproximatie, astfel incat sa nu am vreo surpriza neplacuta si sa ramanem "pe uscat".
Numai ca tineti-va bine....iata ce mi-a spus (noi avem maxim 100 invitati) : 1 BAX WHISKY (10 - 12 STICLE) (noi ne gandisem la 7 sticle) 2 MARTINI (noi vroiam 4-5)
2GIN (noi am zis 4-5)
VIN 70 STICLE (NOI NE GANDISEM LA 90)
Pana aici ar mai fi cum ar mai fi (sincer mi se pare mult rau whisky,vor mai fi barbati care vin din provincie si vor conduce), dar de aici in colo m-a bagat in ceata :
8 BAXURI COLA (48 STICLE DE 2 LITRI)
3 BAXURI FANTA (18 STICLE 2 LITRI)
2 BAXURI SPRITE + 2 COLA LIGHT (ALTE 24 STICLE LA 2 LITRI)
In total 90 sticle la 2 litri...fetelor nu vreau sa credeti ca ma zgarcesc, dar mie mi se pare personal mult...ar insemna circa 2 litri de racoritoare fie barbat fie femeie si eu nu cred c-o sa se umfle cineva cu atata racoritoare.
Apoi a mai zis 2 BAXURI APA PLATA SI 12 BAXURI APA MINERALA LA 1 LITRU JUMATATE, ceea ce mi se pare ok, fiindca pe caldurile acelea ( in iulie) mai repede bea omul un pahar de apa si apoi fuga la dans, decat cola.
Am rugamintea sa-mi ziceti parerea voastra cat mai repede fiindca vineri ne ducem sa cumparam bautura si eu nu stiu ce cantitati sa cumpar (ne organizam singuri nunta fara nici un ajutor).
Daca a cumparat cineva curand din duty- free pleaseeeeeeeeeeee sa-mi zica si mie preturile, sa ne pregatim sufleteste.
FETELOR, NU MA UITATI

Mergi la inceput