Miresele anului 2005 (11)

Miresele anului 2005 (11) | Autor: Catalin

Link direct la acest mesaj

MIRESELE 2005

Martie
FELICITARI DEGETZEL!!!
FELICITARI LUA!!!
FELICITARI MIEZ!!!
Mai 4 miresici
14.05 Kmi26 YDa Club
21.05 Zam
28.05 Degetzel Crowne Plaza, Restaurantul Primavera
28.05 Ramonella Rest.Belvedere, Cluj Napoca
Iunie 25 miresici
04.06 Moiraine7 Hotel Caro
04,11.06 Lory04
04.06 Miezure Casa Armatei, Bucuresti
04.06 Irina_2507 Mc'Monis Bucuresti
04.06 Ankl
05.06 Roxygeo Rest.Polo (Floreasca);Biserica Domnita Balasa
05.06 AndreeaCristina Rest. Romanian Catering
11.06 Toma_lly Hotel Caro Bucuresti
11.06 Lavinia (prietena Ankalaura) Colonade
11.06 Kopilash Rest.Herastrau
11.06 Acina Rest.Herastrau
11.06 Before-after Restaurant Perla
11.06 Cadina Rest.Casa Gorjana, Biserica Sf.Ilie Gorgani
12.06 Ioana Pisi Restaurant Aro Palace, Brasov.
12.06 Iael Restaurant Herastrau
12.06 andreea_stancescu Casa Armatei, Biserica Sf.Constantin si Elena
18.06 Alexia28 Rest.Terasa Doamnei; Biserica Gradina Icoanei.
18.06 Oanamadalina Biserica Elefterie
25.06 Alexuta81 Club Residence, Biserica Visarion
25.06 A_N_N_E
25.06 Pufishor Rest.Caraffa Iasi
25.06; 16.07 Leyla Clubul Diplomatilor (25.06); Tuzla (16.07)
25.06 Em Sighisoara
25.06 Anduta78 Club Elite, Biserica Sf.Elefterie
26.06 Zozela Restaurantul Jiul - Craiova
Iulie 27 miresici
02.07 Pupezica "Polo Club" Bucuresti
02.07 Alecsia Bacau
02.07 Andreea c Yda Club
02.07 Luminita100 Rest.Johan Strauss
02.07 Alecsa2004 Sibiu
09.07 Alehiam Rest.Cocosu' Rosu, Biserica din Politehnica
09.07 Ancasoare Rest."La provence"
09.07 Ilinca79 Casa Universitarilor ??“ Cluj
09.07 Estera Olympic House - Galati
10.07 Simonitza
16.07 Bibyrox Rest.Casa Ardeleneasca; Biserica din Parc IOR.
16.07 Ellamiss Rest.Calipso 96 Bucuresti, Manastirea Casin.
16.07 Misi Restaurantul Picadilly Bucuresti
17.07 Olguttza Casa Universitarilor
23.07 Oana-Paula
23.07 NumeIoana Sinaia
23.07 Dana n.
23.07 Irinuca_81 Yda Club; Biserica Sf.Mina
23.07 Angelique Restaurant Nord, Constanta
23.07 Melc Hanul lui Manuc
23.07 Lorym Rest.Casa Alba - Vaslui
30.07 Ioana07
30.07 Vmariejeane "Polo Club" Bucuresti; Biserica Sf.Elefterie
30.07 Blanca000(Nasa) Student Club
30.07 Codita Rest.Balbeck; Biserica Sf. Nicolae
30.07 Anaemi
30.07 Valeria72 Biserica "Domnita Balasa";Rest.Sky Gate
30.07 Mireasa
August 13 miresici
20.08 Flafi Casa Alba Baneasa
20.08 Katle
20.08 R.Cata Buzau
20.08 Floricika Yacht Club; Man.Casin
20.08 Pisoi_turbat- Cununia civila; 24.06.2006 - Miresica
20.08 Ioana81- Rest.Lebada
20.08 Katie - Rest.Etiquette, Biserica Sf.Spiridon
21.08 Pyssy Sibiu; Nasa Bibyrox
27.08 Musca tzetze
27.08 Creatza Mc'Monis Bucuresti
27.08 Ciciep Trafalgar Pub, Biserica Mavrogheni
27.08 Minou Rest.Pescarus, Biserica Sf.Silvestru
27.08 Nicopic
Septembrie 16 miresici
03.09 Miha_ella Rest.Herastrau (terasa)
03.09 Olim (Ioana)
03.09 Steluta Rest.Hotel Caro
03.09 An-k
04.09 Niccostea
10.09 Pisu_miau Bis.Sf.Elefterie; Rest."A.Ro Club"
10.09 Roxy79ro Rest.Flora, Mamaia; Biserica Sf.Nicolae Cel Vechi
10.09 Blonda Rest.Pizza&Pasta, Bucuresti
10.09 Dianiana Hotel Parc
10.09 Claucia Restaurantul M.A.I.
17.09 Dilaural Casa Iancului, Biserica Mihai Bravu
24.09 Ianuta Club A.Ro.
24.09 Wana_adriana
24.09 Daria_c
24.09 Nushulica
25.09 Deeapui Craiova
Octombrie 6 miresici
01.10 Lucia-Mihaela Rest."Taverna Romaneasca", Buc.
01.10 Irene Venetia Club, Braila
01.10 Sisimop Restaurantul Triumph
08.10 Alice Elena Clubul Diplomatilor; Biserica Domnita Balasa
15.10 Cornelianeli Restaurant Zorile - Constanta
22.10 Anangel_lexi


Va rog sa semnalati eventualele modificari ale listei mireselor prin www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=bibyrox" target="_blank">mesaj privat sau mail catre Bibyrox.


Miresele anului 2005: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44781" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43961" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42943" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41781" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40693" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37458" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35830" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34278" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33143" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32407" target="_blank">(1)


Sa fiti fericite!


www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Mihaela,imi pare rau, la tine nu am fost.Cred, cel putin, ca in aglomeratia de acolo, nu m-am oprit peste tot si sa fiu sincera am uitat complet de standul tau.Imi dai si mie pe PM un nr de telefon unde sa te caut? Poate trec sa stam de vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Haideti sa va povestesc ce am facut sambata la targ. Am ajuns pe la ora 15 cu mama si cu mama soacra. Era o imbulzeala, de nu avceai pe unde sa calci sa nu strivesti pe cineva. Si era acolo o tipa cu o rochie de mireasa scurta in fata si cu trena de vreo 3 metri...toata lumea o calca pe coada
Cum am intrat in holul de jos de la Marriott am vazut o rochita, pe gustul meu pe un model...dar nu m-am dus sa ma uit mai bine la ea. Apoi m-am plimbat pe la toate standurile...dar nimic. Toate rochiile cu fusta pe care o doream (ampla din tulle sau organza) NU aveau manecuta cazuta pe umeri. Ne-am invartit de doua ori....dezamagire totala! Cand sa plecam...zic: Hai sa ne oprim la Christian Philippe, unde erau niste rochite dragute (una cu petale de trandafiri si alta cu trandafiri roz)dar acestea nu aveau bretele deloc. Si aici am vazut rochita care imi atrasese atentia la inceput. (Prima rochie pe care am vazut-o la targ)Dar era pe o tipa care tocmai o proba. A dezbracat-o, am imbracat-o eu si m-am convins ca ea e! Asa ca am cumparat-o + crinolina + voal + saculet. Iar eu nu voiam rochie de Christian Philippe ca cica nu-mi placea materialul. Cand am imbracat-o, am uitat de ideea asta, ca era superba.
Nu e din noua colectie. daca aveti catalogul de la targ...e foarte asemanatoare cu modelul scarlett, numai ca are manecuta putin mai micuta...si are sclipici pe broderie. E absolut perfecta pt mine!

Sa nu uit! Dupa ce mi-au ambalat-o si am platit-o a venit tipa care o probase inaintea mea s-o cumpere dar n-a mai avut ce! Modelul se numeste Olympe - Princess. A costat 8 500 000 lei + 1 000 000 crinolina + 450 000 voalul. Si ziceau ca in magazin costa 10 000 000 numai rochia. Oricum...e superba!
Atat mi-am cumparat de la targ si am stat doar o ora jumate


Si am uitat ceva: Acum pot sa spun si eu ca AngeliquedeS :"Ce rochita frumoasa am!!!"...ca daca spun ca e mai frumoasa ca a ei se supara. Ha. A mea e mai frumoasa! Ba a mea! Ba a mea!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna dimineata miresici,

Am fost si eu la targ, mare nebunie acolo, dar in final tot ne-am ales cu ceva. Ne-am comandat verighete de la Kirio. Sunt f frumoase.
In rest nu m-a impresionat nimic, oricum eu rochia o aveam de la targul de la Sofitel. Vroiam ceva pt al meu sot, dar lui nu i-a placut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Si am uitat ceva: Acum pot sa spun si eu ca AngeliquedeS :"Ce rochita frumoasa am!!!"...ca daca spun ca e mai frumoasa ca a ei se supara. Ha. A mea e mai frumoasa! Ba a mea! Ba a mea!

Ioana



Acum ma intelegeti cum faceam! Felicitari pentru rochita, stiu cat de incantata esti, te inteleg perfect. Si felicitari pentru toate miresicile care si-au cumparat rochita. Dar sa nu indrazneasca nimeni sa spuna ca are rochita mai frumoasa ca a mea...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

spunea cineva aici de o straduta IN MILITARI unde gasim niste magazinase cu vin mai ieftin; te rog imi dai si mie mai multe amanunte pe PM; nu stiu ce sa mai fac sa gasesc vin ieftin si bun, alb, sec, la sticla.
va pup

dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Neatza la toata lumea...

aveti cumva adresa site-ului Christian Phillipe?
Ca eu orice as incerca imi da eroare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

www.christian-philippe.ro

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine v-am gasit fetelor si bun venit noilor miresici!

Valeria72 si eu am nunta 30 iulie si cununia religioasa o voi face tot la Domnita Balasa...eram curioasa tu la ce ora te-ai programat?

Alexia28 te felicit pt alegerea cu verighetele Si noi tot la Kirio am dat comanda si de verighete si de inel.

Si acum sa va povestesc cum a fost si din punctul meu de vedere Targul de la Marriott...SUPER!!!...De ce?...Pt ca am primit INELUL...Deci...sa va spun cum a fost: noi am fost sa dam comanda de verighete si de inel pe la inceputul lui martie...si trebuia sa mergem sa le ridicam pe 31 martie...Dar iubi al meu a vorbit cu cei de la Kirio sa faca inelul mai repede...Si vineri cand am fost noi doi la targ...inelul era gata si Laurentiu s-a dus si l-a luat in timp ce eu probam niste rochite de mireasa...Si...cum stateam eu asa imbracata intr-o rochie si ma tot admiram in oglinda...il vad pe-al meu copilash ca se aseaza in genunchi in fata mea cu o cutiutza rosie din carea se vedea "stralucind" inelul meu...
Eu in momentul ala m-am inrosit toata (va dati seama cata lume se uita la noi...) si m-a apucat un tremurat....din care cu greu mi-am revenit... Asa ca...am si eu inel...

In alta ordine de idei...la targ am dat comanda de invitatii...si am vorbit cu doua fete sa vina sa ma coafeze si sa ma macheze...
Rochii de mireasa...cel mai mult mi-au placut cele de la Ersa Atelier... dar foarte foarte scumpe......Si cele de la Monica Darie erau mai deosebite...Am probat vreo 4 rochite de la Salonul Gabriela...si ma bucur ca am probat pt ca in felul acesta mi-am dat si eu seama cam ce model de rochie mi s-ar potrivi...
La capitolul costume barbatesti... dezamagire totala...
In rest...nu am mai vazut nimic interesant...




Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Ioana,
Si eu tot de la Christian Philippe am cumparat rochita, dar eu am fost Vineri la targ,era modelul prezentat de una dintre manechine din creatia noua Premier Jour,mi s-a spus ca este unicat.Pe site poate fi vazut modelul pe alb cu trandafirasi roz si se numeste Florence.A mea e crem cu trandafirasi crem si se numeste Jasmine.
A costat 19 300 000 cu tot cu crinolina.
Spune-mi cum arata voalul tau ,eu nu sunt incantata de voal.E taiat rotund? Ce terminatie are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Iael

Ioana,
Si eu tot de la Christian Philippe am cumparat rochita, dar eu am fost Vineri la targ,era modelul prezentat de una dintre manechine din creatia noua Premier Jour,mi s-a spus ca este unicat.Pe site poate fi vazut modelul pe alb cu trandafirasi roz si se numeste Florence.A mea e crem cu trandafirasi crem si se numeste Jasmine.
A costat 19 300 000 cu tot cu crinolina.
Spune-mi cum arata voalul tau ,eu nu sunt incantata de voal.E taiat rotund? Ce terminatie are?




Acum am intrat pe site special ca sa iti vad rochita, e suberba, sa o porti sanatoasa si sa fii fericita.

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput