Bebelusi de iulie-august 2004 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Buna dimineata tuturor! Noi am fost putin suparati pentru ca Bubu a ost racit destul de rau. am fost la doctor am luat tratamentul si aproape i-a trecut. Vremea asta atat de schimbatoare cred ca l-a zapacit si pe el.
va uram sanatate la toti si la toate. La multi ani ( luni) celor care si-au serbat zilele de curand sau urmeaza sa si le serbeze. Am si eu o intrebare la voi. Ce le mai pregatiti de mancare pentru pranz copiilor? am vazut ca nu sunt singura in pana de idei. Multumim anticipat
Ioana si Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Marina, tu poate ai glumit si io m-am repezit cu sfatu' in populatie..:)...daca da, scuze...:)
M-a trezit mandra de dimineata...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Marina, zilele trecute imi povestea cineva de bb ca a tot plans cum spui tu si au tot alergat pe la dr. de toate neamurile.Copilul , bineinteles, era perfect sanatos si toti i-au zis ca odata si-odata inceteaza cu manifestarile astea.Ei bine, asa s-a si intamplat exact in ziua in care a implinit...2 anisori...Rabdare, deci!
Si pe Codrut il apuca urlatul uneori cand se scoala din somn, dar la el e scuzabil cu mancarimile lui de piele.In plus, deja s-au umflat rau gingiile din lateralele dintisorilor de sus.
Fetelor, va multumesc tuturor de incurajari.Tineti-mi pumnii ca de maine incepem tratamentul homeopat.Doamne-ajuta!


Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Adema - pupici lui Codrut pe bubite si muuulta sanatate ii dorim !
DoamnaBibi - succes la cautari, tinem pumnii sa dai cat mai curand o bere !
Marina - cand pe Giulia o apuca nebunia, de fapt pe ea o apuca la vederea oamenilor si copiilor (inafara de mine, tac`su` si bunicu`su` nu suporta pe nimeni, inca), eu ii spun tare si cu nervi, ca cedez si io, psssst. Iar atunci ea se uita incruntata la mine si tace. Si eu as vrea sa o vada pe asta mica un medic de bibilica si sa-mi zica DECEEEEEE este antisocialaaaaa ??? ...

Sa va zic de ultima distractie a goangei mele: cutita cu cuburi ... pe care o goleste rapid si incepe sa strige in ea, Si urla si tipa si rade ... ca sa nu zic ca inca un pic si o umple de saliva - apropo de ce ai scris tu Lia cu salivarile
Nu stiu daca vi-am mai zis, dar Giulia isi foloseste mana stanga mai mult, are o precizie mult mai buna, iar seara cand o las sa se spele pe dinti (cate 30 minute) tine periuta numai cu stanga si o tot invarte si se freaca.
In premergator ii place mult, mai ales sa-l linga si sa-l baleasca

O saptamana frumoasa sa aveti, cica de marti revine primavara !


Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cristalina am glumit numa pe jumatate pt ca am asta pe lista si multumesc frumos pt sfat. Stiu ca Mitzu e un bb mamos si ca eu sunt cam in viteza si nervoasa dar daca asta ne poate ajuta de ce nu?
Adema m-ai omorat...2 ANIIII! Daca ziceai si tu macar 1 an si ma mai duceai cu zaharelu' dupa poate ca mai aveam o speranta
Sunt convinsa ca e sanatos ca l-am carat pe la doctori si de asta ajunsesem la varianta cu psiholog/psihiatru pt ca problema e de comunicare. Maria era cu totul altfel , o placere sa te joci cu ea, mereu zambitoare(Dumnezeu sa ma ierte ca fac comparatii intre bb-ei)!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Marina...nu stiai ca baietii sunt mai fitosi? Si la joaca si la mincare si la boala. Fetele sunt mai usor de crescut...
Lasa ca venim noi acasa si-i punem pe-amindoi la urlat/tipat , miiriit sa se inteleag intre ei si noi la o bere in parc

Fetele din Japonia - eli, naomi, azumi...sunteti bine? Sper ca ati trecut cu bine peste cutremur. De ieri ma tot gindesc la voi

O primavara frumaosa la mamici si pitici de la noi

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare la mamici si bebici !!!!!
Luca face azi 7 luni !!!! nu-mi vine sa cred .. are 9200 g .. sta f bine in fundulet , nu are nici un dinte , se ridica in picioare , vorbeste in legea lui , se recunoaste in oglinda ... si in general este un hlizit .. si foarte sociabil !!! si iubaretz !!!apropo LA MULTI ANI SARA !!!!!
ieri am fost la Gradina Zoologica si a inceput leul sa raga si a inceput si el sa tipe ..

am pus si niste poze noi si haioase in albumul luna a saptea .. daca vreti sa ne vedeti

Adina , Nicole .. nu cred ca ajung azi in parc .. este destul de frigutz afara si am si ceva de rezolvat loco !!!!
Adina , azi vin carticelele ..
pupici si o zi cat mai frumoasa



Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Marina numai hai mai repede ca am o sete!!!!

Luca LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Sa va dau si eu o veste bune - Stefan s-a bunghit si el intr-un sfirsit cum e cu intorsul de pe spate pe burta (ajunsesem sa cred ca n-o s-o mai faca niciodata!) si de vineri il exerseaza in continuu... Bineinteles numai pe stinga - el de fapt a inceput cu toate cu stinga - cind si-a descoperit minutele, cind si le-a bagat in gura, cind s-a intins dupa un obiect - mai intii cu stinga si cind a stapinit bine miscarea cu stinga s-a apucat si cu dreapta. O fi stingaci, mai stii?
In rest cred ca a mai luat si el ceva in greutate - cintarul meu arata 150 g in plus, sper sa fie si corect.
Ieri am incercat sa-i dai mamaliguta cu brinza si smintina - nu a vrut neam! Cum a dat in gura de bobitele de malai din mamaliga a facut niste fete si m-a umplut toata de mincare...asa ca i-am dat tot iaurt ca asta ii place.
Azi o sa incerc sa-i dau supa cu galuste inainte de piureul de legume cu carne - sa vad ce succes am...Bine ca macar nu mi-a mai facut probleme cu stomacul.
De cind s-a mai incalzit, parca i-a mai scazut pofta de mincare - stam acum la o portie cite juma' de ora, uneori si mai mult, si el o minca in max un sfert de ora...
In fine, urati-mi succes cu supita!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna dimineata,
Am fost la control vineri. I-a facut ecografie si totul e in regula. Asteptam rezultatele la analize (i-a luat sange din vena).
Nu stiu cum sa pun linkul ala. Oricum poza pe care voiam sa v-o arat e in albumul februarie-ultima.
Ne-a dat verde dr la mamaliguta cu smantana si branzica (facuta in casa pana la 1 an, cica).
Cat priveste preturile la apartamente...Brasovul e in rand cu Bucurestiul cred (ce ziceti de 4 camere la ultimul etaj cu 80 mii euro??!!).Si s-a vandut!!!

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput