Perle d`ale socrilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Delsim ai grija sa nu dai si tu parfumul aceleiasi persoane
A fost o gluma bineinteles

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roz6 spune:

"Ce fericit ai fi fost tu acum daca ai fi ramas langa mine, colea in A. (mic orasel din Moldova)"
Mentionez ca fiul ei [ sotul meu :-) ] are o casnicie fericita si realizari profesionale nesperate :-))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

quote:
Aalina cel putin la tine au fost prezenti socrii la casatorie...la mine nu a venit nimeni din partea sotului pe motiv ca toti stateau in Germania si trebuiau sa se duca la serviciu...deci el a fost singur la cununie....nu mi se pare normal....


unde mai pui ca eu am fost la starea civila aici in germania si el tot singur cuc a fost???ai mei chiar nu au putut veni din ro.
adica numai noi doi si traducatoarea (ca era musai sa fie,ce conta ca eu eram cu barbatu-meu de vreo 3 ani deja??
macar ne-a urat cineva casa de piatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

quote:
Aalina cel putin la tine au fost prezenti socrii la casatorie...la mine nu a venit nimeni din partea sotului pe motiv ca toti stateau in Germania si trebuiau sa se duca la serviciu...deci el a fost singur la cununie....nu mi se pare normal....


unde mai pui ca eu am fost la starea civila aici in germania si el tot singur cuc a fost???ai mei chiar nu au putut veni din ro.
adica numai noi doi si traducatoarea (ca era musai sa fie,ce conta ca eu eram cu barbatu-meu de vreo 3 ani deja??
macar ne-a urat cineva casa de piatra


Mamicutaaaa,
Dar de ce nu au venit,erau tot la serviciu ?
Socrii mei,nemti,au venit la nunta noastra in Ro si le-a placut foarte mult.Is oameni foarte cumsecade,ce norocoasaaaaa sunt!

Moama,fetelor ce mai povestiti!Risu'plinsu'!



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina82 spune:

Hai sa va mai spun eu altele.
Dupa ce am nascut....ea nu ma vazut de cind eram 4 luni insarcinata si aveam pe atunci vreo 50 de kg...in fine,intra in salon si zice:Vai draga ce te-ai ingrasat....sa dai repede kg. jos ca nu vreau sa faci infarct.
Il mai suna si pe sot si ii tine teoria lu` peste sa slabeasca si el ca doamne fereste o sa faca heart attack cind ea are vreo 90 kg.
Ii dau sa manince la bebel si vine si il sterge pe fata repede....Nu-mi place sa vad copii murdari.Copilul meu este foarte curat da na`m sa-l sterg pe fata dupa fiecare imbucatura,il spal cind termina.
Am fost la ea in vizita pt.cateva zile si bebelu a facut febra foarte mare si plingea mult(avea doar 3 luni)...i-am spus la sot sa ne imbracam sa il ducem la urgenta sa vedem ce are.Ea isi da ochii peste cap si spune...Ce exagerezi draga asa ca doar no sa moara...Fa-i o baie si o sa fie bine.
Ce ziceti de asa soacra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Soacra-mea imi zicea ca ce-mi cumpar eu haine frumoase si fac naveta ca mai bine imi cumpar pantaloni supraelastici ca ea ca tin la tavaleala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

quote:
Originally posted by adrienne12

Soacra-mea imi zicea ca ce-mi cumpar eu haine frumoase si fac naveta ca mai bine imi cumpar pantaloni supraelastici ca ea ca tin la tavaleala.



ce soacra beton ai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Eh, adevarata e vorba aia cu "Soacra, soacra, poama acra..."

A mea mother-in-law, cand a aflat ca-s insarcinata, m-a intrebat, asa, casual: "...si, ... il faci?" De parca faceam copilul, si i-l puneam ei in poala sa-l creasca

Acuma, din fericire, nu-mi mai serveste din perlele intelepciunii ei, i-am taiat macaroana. Definitiv.

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

ehe....ce ma amuza subectu'...

a mea parca e sora cu ale voastre

cea mai tare faza cu scorpia mea, zice de fosta ei nora:
"nu era buna dar cea mai mare calitate a ei a fost ca era orfana"

Kokolina - cu andrei dus la bunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Haideti sa va amuz:intr-o discutie cu privire la atributiile mele pe vremea cand stateam la socrii:"Nora este datoare sa aiba grija de toata familia barbatului!"adica parinti plus 2 frati, ditamai oamenii.II cumpar lui fii-miu cateva iaurturi ca de era mititel si incercam sa-i iau tot ce-i mai bun.Deschid frigiderul si ia-le de unde nu-s,soacra-mea zice:Le-au mancat copiii ca poftesc si ei,mentiune copiii aveau 23 si respectiv 20 de ani.Le faceam de mancare si scot o bucata de carne sa pun in ea asa ca o iau si o impart in bucatele si o pun in cratita,soacra-mea zice:Nu stiu draga ce face fata asta cu carnea ca atunci cand a scos-o din frigider parca era mai mare decat este in cratita???!!!!Mai vreti?Lasa ca va mai spun si maine.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2

Mergi la inceput