dr. Ruxandra Dumitrescu - impresii

dr. Ruxandra Dumitrescu - impresii | Autor: Mitch

Link direct la acest mesaj

Buna,

A nascut cineva cu dr. Dumitrescu? Vreau si eu impresii, va rooog! Face cezariene? Multumesc.

Mitch

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

In aprilie trebuie sa nasc prin cezariana cu ea, acum nu stiu ce sa zic, dar am auzit ca e buna in operatii. sper sa nu am nici o pb.
Tu cand trebuie sa nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu voi naste in mai cu ea, tot prin cezariana. Experienta mea este doar de la cabinetul dumneaei,unde pina acum a fost OK.

Gabitza si bebe Andrei Stefan DPN 31.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitch spune:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Termenul meu este 31 august si voi naste tot prin cezariana deoarece si prima nastere a fost tot cezariana. Matilda, tu mai ai foarte putin si nasti. Iti doresc multa sanatate, o nastere foarte usoara si, cine stie, poate pana in august o sa mai ai putin timp si putere sa imi spui cum a fost la nastere. Numai bine,

Mitch

ps. Voi stiti ce varsta are dna doctor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu estimez undeva pe la 34-35, dar asta chiar nu am de unde sa stiu cu siguranta, e doar o impresie personala Stiu ca are si ea o fetita, mica, undeva pe la 1-2 ani.
Tu unde mergi la consultatie?

Gabitza si bebe Andrei Stefan DPN 31.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitch spune:

Eu merg la Babes. Dna doctor mi-a zis ca are o fetita de 9 ani 1/2 si un baiat de 1 an si noua luni. Tocmai de aceea ma intrebam ce varsta are, ca pare tanara, dar are un copil atat de mare.

Mitch

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Da, mai am putin. Am sa va povestesc cum a fost.
Eu m-am dus la ea de la 18 sapt. si mi-a placut ca raspunde la toate intrebarile.
Pana la 34 sapt. am fost la cabinet, iar dupa, m-a chemat la spital.
Gabitza, are o fetita de 9 ani si un baietel de 1 an jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

N-am vrut sa repet ce ai spus Mitch, dar, ori n-am vazut mesajul tau ori l-am trimis tirziu. scuze.
Cum este la Babes? Pe mine m-a chemat la Cantacuzino. Stai aproape de spital? Nu inteleg de ce nu te-a chemat si pe tine la Cantacuzino.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitch spune:

Matilda,
Eu stau foarte aproape de Babes. Nu ea m-a chemat ci eu m-am dus acolo. Imi pare bine sa aud ca e ok - deci nu ai avut nici o experienta neplacuta cu ea. Eu doar dintr-o prima intalnire pe care am avut-o cu ea mi s-a parut non-conformista si poate prea 'familiara' (nu ca asta ar fi un lucru rau). Sincer, am fost putin surprinsa, in sensul ca este total diferita de medici, asa cum ii stiu eu in general. Cred ca te-am ametit dar ai inteles tu ce vreau sa spun. La Cantacuzino nu am fost niciodata. Stai mult la coada? E curat? Mitch.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Unde m-a chemat la ctrl(subsolul cladirii) nu este f. extraordinar, au un eco. care platesti 200.000 lei . De asteptat mi s-a intamplat o sg. data sa stau mai mult.
poate la nasteri e mai bine.

Mergi la inceput