Cate kg au copiii nascuti in 1998?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Raspund si eu,desi baiatul meu e nascut in 1997,are 7 ani si noua luni,are 1,28 m si 21 kg. E groaznic de slab,nu se ingrasa nici un piculet,sa-l pici cu ceara,nici nu-i prea mare mancacios,dar chiar si in perioadele "flamangioase" nu se ingrasa nici un gram.Pana acum ma ingrijora greutatea,dar acum vad ca si inaltimea ar trebui sa ma ingrijoreze (nici noi nu suntem foarte inalti,dar speram ca el sa fie putintel mai inalt ca noi).

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)


http://community.webshots.com/user/ingridmavru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rramonel spune:

salut, am si eu un Alex nascut in 18 iulie 1998, are 23kg si 1,20cm, dar tinand cont ca face innot si gimnastica eu zic ca nu e slab
Sanatate copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Adi al meu e nascut pe 18 iulie 1998 si are 23 kg si 1,27 cm. E tare slabut si nu se ingrasa oricat ar manca, in schimb este foarte energic, face sport si poate si din acesta cauza nu se ingrasa. Nici noi nu eram grasuti cand eram de varsta lui, asa ca are cu cine semana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Eu ce sa zic .....7 ani in iunie ..1,20 m si 21 kg !
Foarte mic dupa standardele de aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Andrei are 7 ani si 2 luni (8 martie 1998) si are 20 kg.
Un timp mi-am facut probleme ca-i slab dar acum m-am obisnuit cu ideea. Sanatos sa fie ca de ingrasat are timp.
Si mai conteaza si cum sunt parintii, ca eu am 45 de kg, cum sa fie copilul gras cand eu sunt scandura.

Mergi la inceput