Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

bun gasit miresici 2005!
ma alatur voua, am nunta anul acesta pe 15 octombrie (vreau si eu pe lista), restaurant zorile-constanta
pana acum am gasit restaurantul si am si fotograf&cameraman......despre rochia de mireasa.... nu am nici cea mai vaga idee cum va arata inca nu am probat nimic....
roxy79-imi place la nebunie tortul din pozele tale, nu stiu daca cineva in constanta poate face un asemenea tort, poate doar la silvian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

In legatura cu invitatiile, eu gasesc ca e ok cu o luna jumatare / doua luni inainte, sa aibe timp omu` sa confirme...
roxy79ro, esti o super dragutza, mi-a facut placere sa te ajut. Sa-ti traiasca Nero! Am si eu un specimen asemanator, dar e fetitza si nu are "decat" 6 ani. Partea frumoasa in legatura cu cutzu meu, e ca este a amadorura. Adica si-n acte suntem trecuti amandoi... si e ca primul nostru copil. (ce mai, daca si mama ma intreaba la telefon ce-i mai face "nepotzica") Scuze ca m-am intins cu subiectul asta off-topic.
Sunt frumoase marturiile tale, spor la lucru!

AngeliquedeS nu stiu de ce, dar simt un ciudat impuls de a va ajuta cand puneti intrebari tehnice... Album la DC poti avea oricand, trebuie doar sa ti-l faci. Din butoanele din stanga, alegi "Album foto", si-ti va aparea un text cu " Bine ai venit", imediat sub el scrie "Editeaza albumul tau"... cam asta e

degetzel, multumiri pt detalii si sfaturi in legatura cu cununia civila... Ti-am vazut pozele, ai fost tare frumushica. Felicitari si (desi ti s-a mai spus pe forum de zeci de ori) CASA DE PIATRA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Multumim pentru detalii Degetzel, sper sa reusesc sa ma programez la o ora mai matinala...eu mi-as dori pe la 10.00 ca am biserica la 16.15.... oricum intre 10 si 11 vor exista 5 minute si pentru mine!
Dana n mersi de raspuns .... vroiam sa te intreb tu cand ai facut cununia civila? In ' sezon'? Sunt curioasa cum ai gasit ora care o vroiai. Eu stiu de la nasii nostri care au avut nunta anul trecut pe 28 august, ce nebunie era la la starea civila-tot sector 4- era un haos total......se faceau casatorii la 5 minute...si nici nu 'sorbeai' bine din paharul de sampanie ca si te trezeai afara la poze...ca deh...mai erau altii la rand......de fapt ce mai....ca la romani.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

roxy spune-mi si mie cum reusesti sa faci marturiile?
unde ai gasit modelul? pe ce site?
vreau si eu sa fac mai ales ca sunt indemanatica si fac toate maruntisurile astea cu drag;
o proasta i-a zis mamei mele ca sa nu fac eu nimic pentru nunta mea ca nu e bine; sa rog pe cineva...e oprostie dar cum sa o conving pe mama???

fetele, noi ne mai intalnim dupa targ?

dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


Dana n mersi de raspuns .... vroiam sa te intreb tu cand ai facut cununia civila? In ' sezon'? Sunt curioasa cum ai gasit ora care o vroiai. Eu stiu de la nasii nostri care au avut nunta anul trecut pe 28 august, ce nebunie era la la starea civila-tot sector 4- era un haos total......se faceau casatorii la 5 minute...si nici nu 'sorbeai' bine din paharul de sampanie ca si te trezeai afara la poze...ca deh...mai erau altii la rand......de fapt ce mai....ca la romani.....

[/quote]


Eu am facut cununia civila pe 4 sept.Intradevar era o mare nebunie,dar dupa cum am spus,exact cu 14 zile inainte,la prima ora dimineata eram acolo cu actele in mana,si totusi au fost altii inaintea noastra.Daca te duci dupa 13 zile nu mai ai sanse sa ti alegi nici ziua pe care o vrei.




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by dianiana

roxy spune-mi si mie cum reusesti sa faci marturiile?
unde ai gasit modelul? pe ce site?
vreau si eu sa fac mai ales ca sunt indemanatica si fac toate maruntisurile astea cu drag;
o proasta i-a zis mamei mele ca sa nu fac eu nimic pentru nunta mea ca nu e bine; sa rog pe cineva...e oprostie dar cum sa o conving pe mama???

fetele, noi ne mai intalnim dupa targ?

dianiana



Numele site-ului pe care am gasit marturiile este www.bluebambu.com .Dar nu cred ca gaseshti shi alte poze cu marturiile astea.Ele nu sunt chiar asha de greu de facut.Prima a fost mai greu de facut.Cutiuza de bomboae nu mi-a ieshit chiar ca cea din figura.Am improvizat shi eu un pic.Cred ca cea mai buna solutzie ar fi, daca vrei neaparat sa-tzi faci marturiile astea, sa-mi dai adresa ta shi eu sa-tzi pun prin poshta una deja facuta.Ca e tare greu de explicat ce trebuie facut shi in realitate e foarte simplu.Ashtept sa-mi spui decizia ta.


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

bun gasit miresici 2005!
ma alatur voua, am nunta anul acesta pe 15 octombrie (vreau si eu pe lista), restaurant zorile-constanta
pana acum am gasit restaurantul si am si fotograf&cameraman......despre rochia de mireasa.... nu am nici cea mai vaga idee cum va arata inca nu am probat nimic....
roxy79-imi place la nebunie tortul din pozele tale, nu stiu daca cineva in constanta poate face un asemenea tort, poate doar la silvian




Yuppy!!!!Inca o miresica din constantza.Bine ai venit.
Nu shtiu ce sa zic despre tort.Eu sper sa-l pot face undeva.Sincera sa fiu, ce am vzut la Silvian nu mi-a placut deloc.O sa incerc in alte partzi pentru ca sunt destule cofetarii in Constantza.Tzi-am zis eu il voi imbraca in ciocolata alba shi asta shtiu sigur ca se poate.Am shi vazut unul shi arata foarte frumos.
Pupici.Acum plec la o nunta de aur.

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

ciao!Bibyrox,te rog frumos ma pui si pe mine pe lista cu miresele din 2005.nunta mea e in 28 mai,la restaurantul Belvedere,din Cluj-Napoca.Mersi mult.

RAMON_RAMONEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Duminica nu e nimeni pe-aici??????

http://community.webshots.com/user/zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by zozela

Duminica nu e nimeni pe-aici??????

http://community.webshots.com/user/zozela




Se pare ca nu prea e nimeni.M-am obishnuit cu agitatzia din timpul saptamanii, cand nu prididesc sa citesc ce scrietzi, shi in week-end va duc dorul.
Dar nu-i nimik, de maine incepe o noua saptamana .


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput