Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Bibyrox condoleante

numeioanafa ce iti doresti tu si lasa-le pe mama ta, soacra ta etc, sa isi faca ce vor ele la parul lor la nunta lor de argint sau ce alte nunti se mai pot face. tu sa faci ce visezi tu, iar daca ai indoieli mergi la o proba, sunt convinsa ca e vreo doamna de treaba printr-un magazin care sa te lase sa probezi.
mai dragelor, scuzati-mi ignoranta, dar ce e picasso? (exista un site?)
va pupic cu drag

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_pisi spune:

buna fetelor,

stiu ca nu prea am scris eu mult, dar de citit va citesc mesejele. cand m-am inregistat am fost foarte fericita, ca o sa pot vorbi cu voi, dar acum mi-am cam pierdut elanul. eu intru pe forum de la munca si din pacate programul pe care il am nu-mi permite sa si citesc sa si scriu.. eu vand masini, deci trebuie sa stau cuochii in patru cand intra vre-un client .
sunt un pic suparata ca am o prietena care imi spune intr-una sa nu fac nunta anul asta ca e Anul Cocosului si ca nu e bine. ma scoate din minti, de fiecare data cand vorbesc cu ea ma intreaba daca nu m-am razgandit.
nu sunt superstitioasa,dar ma enerveaza de mor..
fetelor unde e Picasso? vreau si eu diadema si ce am vazut la Agnes Toma nu prea mi-au placut, sunt prea inalte.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Magazinul Picasso este langa PRO TV, pe Sos. Iancului; tel: 252.48.24; fax 252.13.00; e-mail picasso@pcnet.ro, program L-V: 10 - 19, iar S: 10 - 14.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Magazinul Picaso este pe str. Pache Protopopescu langa sediul Pro TV. Cat despre anul Cocosului... trebuie sa faci asa cum iti este cel mai bine tie si nu dupa cum iti dicteaza superstitiile altora. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Fetelor, aruncati o privire pe : www.sposaitalia.it si www.nozzesrl.it




http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Eu sunt in zodia Leu si o prietena de a mea chiar s-a bucurar cand a auzit ca fac nunta anul asta, ca e anul Cocosului, adica anul meu...cica...
Deci parerile sunt impartite, si nu trebuie sa ne lasam influentate de cocosi, gaini.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Miresici

Picasso este un magazin de materiale, decoratiuni interioare si accesorii pentru mirese, cocarde, etc, care se afla pe Pache Protoposecu, linga ProTV (Iancului).
Este un magazin mai scumput, dar au lucruri de calitate.

numeioana este nunta ta, tu vei fi in centrul atentiei si trebuie sa fie totul cum iti place tie, eu sunt de parere ca mai importanta e parerea coafezei, in functie de ce coafura iti vei face. Ea poate sa-ti spuna ce ti se potriveste. Pe de alta parte ce iti pui pe cap trebuie sa se asorteze cu bijuteriile pe care le vei purta. Eu de exemplu am avut discutii cu mama, cind i-am spus ca mi-ar placea sa-mi i-au perle. Nu ca as fi foarte hotarita, dar ma enervat rau atunci, si i-am spus ca e alegerea mea si trebuie sa-mi respecte hotarirea. Bine eu cu mama uneori las diplomatia la o parte, noroc cu soacra-mea care nu se amesteca. Bafta multa si nervi de otel

ioana_pisi chestia cu anul cocosului mi se pare o timpenie, sincer iti spun, daca ar fi sa ne luam dupa toate superstitiile nu cred ca ne vom mai marita vreodata. Pe de alta parte crezi ca parintii nostri au tinut cont de chestiile astea????
Eu cred ca ar trebui sa-i spui, cu mult tact de altfel, ca e vorba de viata ta,de nunta ta, ca-i multumesti ca-si face griji pentru tine, dar ajunge.

Imi cer scuze daca am fost un pic cam dura, dar asa sunt eu, nu accept sa se bage nimeni in planurile mele. Uneori e dificil, asta nu inseamna ca nu primesc sfaturi sa nu accept pareri, dar hotarirea finala imi apartine.

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si noi vroiam sa facem nunta anul asta si ne-am razgandit. pe urma toate cunostintele ne-au zis ca am facut bine ca am anulat-o ca e anul Cocosului. eu nu cred in asa ceva. Dar am vazut la tv ca in China s-au inghesuit multe cupluri sa se casatoreasca pana nu intrau in acest an.
Nu cred in asa ceva. Daca e sa nu mearga casnicia nu merge nici daca o faci in alt an. Asa ca nu fii superstitioasa si nu amana nunta din cauza asta.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonitza spune:

Bibyrox despre ce florarie este vorba? Poti sa-mi dai si mie adresa, pleaseeeeeeee
Despre preturi poti sa-mi spui ceva? Sunt mai scumpi decat restul florarilor?
Multumesc

quote:
Originally posted by bibyrox

Va multumesc mult fetelor!!! Am intrat putin inainte sa plec la inmormantare... aici langa voi uit de toate!

Vreau sa spun si eu ceva legat de aranjamente.. flori... lumanari. Cred ca majoritatea dintre voi stiu ca noi facem nunta printr-o agentie. Eh.. la cununia finilor nostri am luat buchetul de la floraria agentiei si am fost foarte incantata nu atat de pret cat de calitate!!! Plus ca am vazut pana acum "n" buchete si lumanari facute de aceeasi florarie. Asa ca daca vreti recomandari da-ti la fata un mesaj!
Loreq iubita... nu toata lumea isi permite sa se duca la doamna de care vorbesti tu. Mai ales ca lucreaza unde lucreaza... imi imaginez cat de "piperat" este pretul. Eu ma bucur ca ne ajutam cu sfaturi, idei... dar ma doare sufletul cand ne certam sau "intzepam". Haideti sa fim mai buni unii cu altii!

Va pupa fata si va doresc o zi minunata!



Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am luat din Italia revista Sposa Bella colectia pe 2005.sunt toti creatorii. innebunesti ce e acolo. Revista cantareste 2kg. e groasa si grea. Iti ia o ora sa te uiti la toata, asa mai in viteza.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput