Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Dragelor,

va multumesc din suflet pentru primire si urari.
Vad ca toate ma intrebati despre restaurant.
Detalii gasiti si pe www.casaiancului.ro.
Eu cunosc restaurantul de vreo 2 ani cand faceam niste mese traznet cu colegii de serviciu si am fost mereu super multumita de mancare si servire.
Iar in clipa in care ne-am gandit la rest. pt nunta... ne-am si hotarat. Mai ales ca era "incercat".
Nu este nici mare, nici mic... are loc f. mult de dans... Singurul inconveninet este ca jos se danseaza si sus (la 4-5 trepte diferenta de nivel) sunt mesele...
Daca aveti ocazia mergeti sa papati acolo... au un meniu vanatoresc pe cinste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankl spune:

Buna fetelor
ma marit si eu anul asta pe 4 iunie. Recunosc ca sunt in criza de timp si nu reusesc sa citesc pe indelete toate mesajele voastre. Spuneti-mi si mie va rog de unde v-ati comandat cocardele. Si imi tb si marturii pentru invitati. Si o sugestie de un coafor bun. Kiar nu stiu incotro sa o iau. Va raman etern recunoscatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

dilaural bine ai venit!

vreau sa va intreb ceva: voi cu cat timp inainte ati inceput sa anuntati lumea, sau veti incepe?
eu mai am proximativ 5 luni si vreau sa incep sa dau telefoane deja si apoi cu 1luna - 2 luni inainte sa le trimit invitatiile. ce parere aveti?



http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by flafi

dilaural bine ai venit!

vreau sa va intreb ceva: voi cu cat timp inainte ati inceput sa anuntati lumea, sau veti incepe?
eu mai am proximativ 5 luni si vreau sa incep sa dau telefoane deja si apoi cu 1luna - 2 luni inainte sa le trimit invitatiile. ce parere aveti?


Eu zic ca e bine cum te-ai gandit! Si eu vreau de luna viitoare sa fac invitatiile caci sunt multi care nu sunt din Bucuresti si soacra-mea va merge la un botez in provincie si ar fi bine sa aiba ce sa dea oamenilor. Eu nu sun pe nimeni decat atunci cand le dau invitatiile... dar daca tu te-ai gandit asa...




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Cred ca cel mai bine este sa dai invitatiile cu vreo 2 luni inainte. In mod cert daca exista un alt eveniment in grupul de prieteni/ familie ar fi bine sa le aduci la cunostinta intentiile tale precizand ca invitatie oficiala (ca mai ales batranii asteapta plicul cu invitatia sa-l puna in vitrina!!!) vor primi mai incolo.
Este bine sa dai sfoara-n tara cat mai devreme... Ca lumea sa stie pt ca invitatii se primesc din multe locuri sau oamenii isi fac planuri de concediu...
Invitatiile propriu zis le dai cu 1,5 - 2 luni inainte... Dar nici prea devreme nu e bine pt ca lumea uita.
Dar tu reminteste tuturor de cate ori poti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Si eu sunt de aceeasi parere.. invitatii trebuie anuntati mai din timp. Trebuie data sfoara in tara ca in luna cutare o sa fie nunta. Iar invitatiile ar trebui trimise cu o luna jumate/doua inainte de eveniment..
Noi am fost ieri si am cumparat baloane. Am vorbit cu firma care se ocupa de organizare pt niste baloane cu heliu, insa m-am gandit ca n-ar fi rau sa mai punem si cateva baloane facute special pt nunta. Si am gasit toate culorile si toate formele, cu "I love you" sau "Just married". Le-am si probat.. hi hi hi sunt super!

Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

mersi pentru raspunsuri!
ma pun pe dat telefoane atunci, eu una termin repede, ca sunt o persoana foarte responsabila si constiincioasa, dar restu... va trebui sa-i sun zilnic ca sa nu uite sa sune

estera bravo! nu uitati sa luati si alte balonase ...



http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Buna fetelor!bibyrox mersi ca m-ai trecut pe lista cu miresele din 2005.Doamne ajuta-ne pe toate sa fie bine!
Bun venit lui dilaural si lui ankl.Daca pot sa va ajut cu ceva,cu cea mai mare placere.
Astazi mi-am inscriptionat invitatiile.Acum doar trebuie sa le mai pun in plicuri si sa le dau la oameni.
Fetelor are cineva rochie de la salon Gabriela?Eu mi-am inchiriat modelul 714,si mi-e cam mare.Si mi-a spus ca se stramteaza,dar daca nu o stramteaza bine?Si ma trezesc ca nu-mi sta nici cum?
Sper sa va gasiti rochia mult visata la targ!
Va pup pe toate!

RAMON_RAMONEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisimop spune:

Buna fetele
Sunt din Constanta si am nunta pe 1 oct 2005 la Restaurantul Triumph...dupa ce v-am tot citit mi-am facut curaj sa va si scriu ...am nevoie de sfaturi si cat mai multe informatii (si am vazut ca aici nu duceti lipsa de ele ).
Angelique am vazut ca ai nunta in iulie la restaurantul Nord si sunt tare curioasa cum ati reusit, pentru ca in ianuarie cand am fost noi si am intrebat erau in renovare si nu au putut sa ne dea nici o informatie (este cel de la inceputul statiunii Mamaia , aproape de restaurantul Dobrogea ,nu-i asa ?? sau ma insel? )
Cornelia cofetaria Narcisa este chiar in statia de autobuz din Tomis III ,chiar langa Posta .
Sper ca voi afla cat mai multe de la voi si daca va voi putea ajuta la randul meu ....cu mare placere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Buna fetelor!
N-am mai scris de mult timp, dar vam urmarit!
noi pana acum am rezolvat cu sala, biserica, filmarea, pozele, dj-ul, verighetele, pantofii lui, si cam atat.
Verighetele le-am facut la un atelier micut de langa Sherrif's pe care l-a recomandat cineva pe aici dar nu mai stiu cine. SDunt exact cum am vrut, adica absolut simple, 4mm, 8 gr si un pic cantaresc. Nici nu au costat mult, noi am avut 10 g de aur si a trebuit sa platim in plus 1400000 cu tot cu gravat.
As vrea cocarde naturale : din trandafiri roz cu tull si floarea miresei pentru familie si din garoafe cu tull s floarea miresei pentru invitati. Aveti idee daca vor rezista? Mi-e tare frica sa nu se ofileasca . Am vazut prin oras modele pt cele artificiale

dar nu mi-a placut nimic :(!
Am vazut la Ioanin niste rochii super cu trena si toate cele, incep sa iau in considerare si ideea de a comanda acolo, desi cea de pe net e....
Pupici si sper sa ne vedem la targ!
Pisu_Miau

Pisu_Miau

Mergi la inceput