Haine second pentru copii.Da sau nu ?

Haine second pentru copii.Da sau nu ? | Autor: simonaflo

Link direct la acest mesaj

Voi le cumparati copiilor haine second ca sunt de calitate si ei cresc repede? Ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

sunt parinti care nu isi permit sa cumpere haine noi intotdeauna la copii si atunci apeleaza si la aceasta varianta sau primesc de la prieteni, rude.

Parerea mea personala este ca spalate la temperaturi mai ridicate la masina, sau fierte sunt ok.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Eu cumpar, hainele noi sint destul de scumpe, iar aici sint tirguri speciale pentru chestii de copii, de la haine pina la biciclete. Tirgurile sint primavara si toamna, iar multe din lucruri sint aproape noi.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da. Frecvent. Fara remuscari.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Da, cumpar, am citeva magazine in care merg, stiu dinainte cind primesc marfa si am sansa sa le iau noi sau aproape noi. Mi s-a intimplat sa dau o palarie de bani pe hainute din magazine si dupa doau-trei spalari sa se rupa.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Eu nu am cumparat inca hainute second pentru copil in schimb am o gramada ramase de la verisoara lui mai mare care tot nu sunt noi.Dar cred ca spalate bine si calcate sunt ok, si probabil ca se gasesc si de mai buna calitate.Inca nu a fost cazul sa caut.

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Nu, categoric nu!
Nici pentru adulti, nici pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

De ce, Aurora? Daca sint lucruri aproape noi, pe care oricum le speli, de ce nu? Ma refer la haine pt. adulti, nu si pt. copii, excluzind oricum lenjeria si incaltamintea.
Ba, daca ma gindesc bine, i-am luat si lui Deiu o data 2 geci frumoase foc, frantuzesti, in stare f.f. buna (altfel nu cumpar nici pt. noi), pe care, evident, intai le-am spalat!

Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Da, si noi cumparam. Numai jucarii. Aici sunt destul de scumpicele si in plus copilul se plictiseste rapid de ele. Mi-as goli buzunarele daca ar fi sa le cumpar de noi.
Asa ca prefer sa le iau la juma de pret sau poate chiar mai ieftine, le dezinfectez si nu am avut nici o problema pana acum.
In felul asta ii pot cumpara mai multe si mai diversificate.
M-as bucura daca as gasi chiar si mobila pentru camera copilului.
Numai bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Simina, nu stiu cum arata magazinele SH in America, dar stiu cum arata cele din Romania. Inauntru se simte un miros greu. Nu-mi imaginez cum as putea cumpara de acolo.
Desigur, mi-ar placea sa-mi imbrac copilul cu cele mai frumoase hainute si cele mai bune calitativ. Bugetul nu ne permite intotdeauna chestia asta. Atunci, cumpar hainute mai ieftine. Cel putin in Bucuresti gasesti haine pentru toate buzunarele.
Nu sunt nici adepta hainelor de firma pentru copii. Le raman repede mici si nu-si justifica pretul. Am intrat de cateva ori la magazinele Z si Orchestra si pretutile mi s-au parut nerusinat de mari. Chiar duminica am fost la magazinul Orchestra din Carrefour si o pereche de pantaloni (destul de subtirei) pentru Vladut costa 1.199.000 lei. Mi se pare f. mult avand in vedere ca la toamna probabil vor deveni pescaresti. O pereche similara de panataloni o poti cumpara din magazinul Titan cu 300.000-350.000 lei. Ca sa nu mai vorbesc de targul Aleea Castanilor din Bereceni, unde gasesti multe din lucrurile din magazine dar la preturi mai mici.
Asa ca, sincer, nu vad de ce as cumpara de la SH?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Scuze!
"pretutile" = preturile;
"Bereceni" = Berceni
E dimineata si nu mi-am baut cafeaua, inca!


Mergi la inceput