Bebelusi de mai-iunie 2004 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Carmen, felicitari pentru cel mai frumos cuvant! Sa inteleg ca urmeaza o surioara?
Nu stiu daca v-am povestit cum spune de frumos Vladut tata, asa soptit duios cumva, in schimb mama o zice din toata gura sa-l aud bine ...

Anacami, cand mi-ai trimis rezultatele nu am vazut nici o valuare a hemoglobinei, ma gandesc ca era in limite normale, deci practic nu e anemie. Chiar daca are semne discrete ale unei deficiente de fier (oricum doar sideremia spune exact), nu e asa motiv de ingrijorare. Daca a luat fier pana acum dureaza un pic sa se refaca depozitele. Ce ti-as mai sugera: un examen coproparazitologic.

Monet, pupici dulci pe burtica!

Grate, pupici lui Patrik cel tuns! Si eu de-abia astept sa faca un an sa-i taiem motul si-l tund scurt de tot!

Madisor, te-a sunat sora ta?

Pupici la toata lumea, merg la nani...


Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


La Multzi Ani, Alexia!!!

Diana, m-a sunat sora mea aseara. A ramas sa continuam "pelerinajul" pe la inca vreo 2-3 restaurante. Acum sa vedem cand o sa se intample asta. Urmeaza sa stabileasca ziua.
Carmen, sa itzi fie incantat sufletul, de acum incolo, ori de cate ori vei auzi "Mama"!


Madalina
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Buna fetele!!!

Ce mai faceti? Eu nu prea mai apuc sa citesc. va spuneam ca l-am pus pe Andrei doar part time la gradinita si in zilele in care e acasa tre sa stau cu ochii pe ei ca pe butelii. Andrei vrea sa=l tina pe Stefa in brate si va dati seama ca il mai si scapa si tre sa fiu pe faza sa-l prind. Mai nou ii da si sa manance . Daca il invat si sa-l culce cred ca pot sa=i lasa singuri( glumesc desigur).
Eu sunt racita. Imi curge nasul si ma doare gatul.

Carmen, felicitariu pt cel mai frumos cuvant pe lume spus de Iustin!!!

Diana, ce mai faceti voi? Ce nazdravanii mai face Vladut? Daca ai timp, as vrea sa te intreb si eu ceva. tii minte ca-ti spuneam atunci cand a afacut Stefa crup ca i-au dat steroizi? Au ceva efecte negatine---ceva legat de muschi?

Nally, ne-ai lasat in suspans . Ce a zis sotul de blondina lui?


Mona, sa ne tii la curent cu evolutia sarcinii si tie muuuulta SANATATE!!!!! Cum a reactionat Sean??

Madalina, imi vine sa rad de cate ori vad vreun mesaj de-al tau ca tu postezi la orele lacare scriu fetele din Nord America.Adica la ore foarte tarzii in Romania.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La Multi Ani! sarbatoritilor de azi: Cristian, Raducu si Ayumi. Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:



La Multi Ani! sarbatoritilor de azi: Cristian, Raducu si Ayumi. Sa fitzi voinici si voiosi!

Dana, ce sa fac... Asta e ritmul meu de viatza. Nu imi ajunge o zi sa fac tot ceea ce imi propun. Ieri, de exemplu, a trebuit sa mai ajut si la spalatul pe cap a 2 membrii din familie, in afara de Clara, pentru ca centrala mea face figuri si de vreo 2 zile nu mai da apa calda. Poate ma invrednicesc si ma duc sa vorbesc astazi la o reprezentantza din apropiere, sa rezolvam problema. Tare haios Andrei! Exceptand faptul ca trebuie sa fii cu ochii pe ei, e de apreciat cat are grija de fratzior. Ii pup pe amandoi! Si tzie un pupic si multa sanatate!
Grate, multzumim pentru urare. Sa ii fie de bine frumosului Patick si sa aiba o "pleata" demna de invidiat!
Diana, citind mai atent mesajul tau, am zambit si mi l-am si imaginat pe Vladutz cum va cheama pe fiecare in parte. La noi se intampla un pic altfel. Tata e strigat in gura mare si mama e spus parca ar avea ceva sa imi reproseze...Eeee?!

Va pup si va doresc o zi buna. Ma duc sa ma "pregatesc" pentru geografie.

Madalina
http://community.webshots.com/user/madalina160

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

La multi ani, Cris!
La multi ani, Raducu!
La multi ani, Ayumi!
Sa cresteti mari, voiosi, voinici!

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Buna dimineata, fetelor! Azi noapte Mihaita s-a dat jos singur din pat. De cateva nopti doarme cu noi, intre noi,iar noaptea ne-am trezit cu el pe jos, nu stiu cum a ajuns acolo, cand ne-am trezit el deja isi gasise de joaca. Zilele trecute am facut exercitii cu el ca sa-l invat sa se dea jos din pat, nu de altceva dar se urca singur si nu mai stia sa coboare. Cum a trecut de noi nu stiu, de obicei avem somnul usor si ii simtim orice miscare.
Am vazut ca ne-ati trecut si pe noi in listuta, vreau sa va spun ca a avut 3.800 g la nastere si 53 cm, Apgar 10, nascut prin cezariana la ora 10.07.
Pupici la ingerasi!

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/user/cristina_smn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristina, o nedumerire: Apgar 10 si nascut prin cezariana? Stiam ca nota maxima e 9.

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Carmen, felicitari pentru MAMA!

De vreo 30 de minute am un tremur al mainior de toata frumusetea... Si ma simt usor slabita...
Si Rebecutza este activa fara oprire. Citisem undeva ca inima unui adult nu ar rezista la activitatea prestata de un copil...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_l spune:


Salut fetelor! Sa va traiasca bebelusii si sa fie sanatosi!

Da! eu sint una care intra foarte rar, dar nu m-am putut abtine acum sa nu-i zic Monei felicitari si sa fie sanatoasa! Bravo mami ai grija de tine si de micile printese! ( parca fata zic eu ca e :))).
Raducu lu' mama e bine sanatos, face nazdravanii, nu mai sta o clipa si ne termina pe toti. Da' vad ca si ai vostrii la fel. Intru si citesc mereu, dar m-am intors la servici si mi-e cam rusinica sa ma prinda astia pe pagini cu copii, ca si asa ma simt eu cu musca pe caciula, ca nu mai la bb mi-e gindu', numai de servici n-am chef.
Are un dinte si e tare caraghios, il facem mereu sa rida sa il vedem hihiihi ce haiosi sint acuma, nu? Atfel astept cu mare interes sa zica si el un "mama" ca pina acum vorbeste singur in limba lui. Felicitari Carmen! cred ca e tare bine sa il auzi zicind mama!
Madutzo?! cum stai cu intzarcatu'?
Nally pupici!
Chiar si ieri am intrat si citeam pe la "discutii generale" era un subiect cu Raduleasca, n-am apucat sa-l citesc, cind m-am intors peste citeva ore nu mai era. M-a cam intrigat un pic, oare e ce s-o fi intimplat?

Va pup

Anca su Radu (14.05.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucutza/album?.dir=/c769&.src=ph&.tok=phVdMiCB5OKsB72P

Mergi la inceput