Miresele anului 2006 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Eh, poftim, aveam si eu ocazia sa invidiez pe cineva si mi-a scapat!!
Cu petalele, nu stiu ce sa-ti spun...eu zic sa vorbesti inainte cu preotul sa-l intrebi daca este de acord, altfel, risti sa-ti vina tanti frosa in urma rochiei sa-ti mature petalele de pe minunatul persan de iuta...mai stii??? Si mie mi-ar placea sa ma duca tata la altar, fara discutie, insa am senzatia ca asta este iarasi una dintre dogmele catolice...la ortodocsi, cu nashu'....incearca si vb cu preotul, si intreaba-l daca nu se poate iesi un pik din canoanele astea bisericesti....
Si mie mi-ar placea sa-l vad pe iubi asteptandu-ma la altar...verighetele pe pernitza...juraminte din alea gen" eu te iau...cutare si cutare..."
Poate, pana la urma voi pastra o parte din obiceiurile astea...dar pt asta o sa-mi trebuiasca niste doze de cola, bere, etc, un pik de rafie, o bara de masina rezistenta si cat mai mult zgomot in drum spre restaurant!
PS..si eu detest bulucul din biserica....se pierde parca tot farmecul ei si nu ramane decat senzatia ca ti-au tratat nunta ca un produs la supermarket...pe banda!

http://community.webshots.com/user/krelia7806

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

de fapt eu am o domnisoara si el are cavalerul dar avand in vedere ca se spune ca trebuie sa fie pereche, ii lasam perechi asa cum sunt ei in viata reala, sa dam nastere la discutii. eu nu vreau piticuti la nunta ca nu prea am de unde - sunt prea mici au cateva luni si , pe de alta parte mi se pare ca chinui copii. am avut o alta idee nastrusnica, dar care din nefericire nu se poate aplica. sa -i pun lui Barky (golden retreiverul nostru)frac si papion si sa imi aduca el verighetele.oricum ii fac frac si o sa fie prezent pe la nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

apropo, cam cat dureaza ceremonia religioasa? la cumnata mea a durat cam 1 ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din cate stiu eu RALU dureaza cam mult, cat exact nu stiu, pt, ca face si slujba de logodna. Daca ai facut-o deja, dureaza putin. Dar rar am intalnit cazuri in care au facut logodna la biserica.ma gandeam ca nu ne dau niste scaune in biserica, pe tot parcursul slujbei? ca nu o sa fiu in stare sa stau atata timp in picioare.Dar cum nu ne cununam la catolici...scaunele cred ca sunt excluse.....

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

eu am fost domnisoara la cumnata-mea. si sa stii ca nu am simtit cand a trecut ora cu pricina. ea era emotionata si zbantuia din picior, nasa se uita dupa fetitele ei prin biserica... iar invitatii chicoteau-nu stiu de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Ma bag shi eu putzin in discutzia voastra ca tare-mi place .Si eu voi avea domnishorica mica, pe fetitza nashilor.Are 8 ani, deci nu e chiar micutza.La biserica ne-am luat un aranjament de la o firma care consta in: drum de satin alb strajuit de o parte shi de alta de cordoane de tull.Cand ieshim din biserica domnishorica va merge in fatza noastra shi va arunca petale de trandafiri.Pe drumul acesta nu vom merge decat noi shi nashii.Invitatzii vor sta de-o parte shi de alta a cordonului de tull.Trebuie sa ma duc la biserica sa vb. daca vor primi aranjamentul, dar mai mult ca sigur va fi totul ok.Fetele de la firma respectiva au mai aranjat biserica asta shi nu a comentat nimeni nimik.
Va pup

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

draga roxi, eu nu m-am hotarat inca la ce biserica, inca mai sper sa se termine de construit o anume biserica si, de fapt ar avea timp, dar daca chiar ar lucra la ea nu cum se intampla acum. cei de la biserica care ar mai putea fi folosita nu sunt prea maleabili, asa ca nu ma voi aventura la asa ceva. macar sa imi permit eu sa imi ornez restaurantul asa cum imi doresc.
oricum imi inchipui ca va fi tare frumoasa biserica la voi. Sa fii o miresica fericita si o sotioara la fel!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Uite ca a facut onorurile de dimineata RALU.
Buna dimineatza la toate!!!
este asa frumos si cald afara incat nu imi vine sa stau inchisa in birou. dar munca inaite de toate!!!

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

draga giova, de dimineata am mai mult timp, ca de obicei nu am sefa decat dupa pranz.
asa e, e tare frumos afara azi, chiar mi-am inaugurat noul sacou de piele de care sunt tare mandra.tocmai am aflat ca stefan-ul meu are o expozitie sambata si ca nu poate merge la marriot. si ca nasica mea e bolnava coapta si nici ea nu ma poate insoti. am stiut eu de ce am convovat atata lume! pana la urma raman cu maxim2 persoane.
ce mai e fff stringent- sa imi fac timp sa spal cateva masini ca nu mai am nimic curatsi ma imi spal geamurile ca dupa ninsori si ploi si nasucuri de catel se distinge mai greu afara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

ce liniste e pe aici!

Fa-ti timp sa iubesti, fa-ti timp sa vorbesti, fa-ti timp sa impartasesti
gandurile pretioase pe care le ai.

Mergi la inceput