Mamici de iulie-august 2005 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Eu il simt astfel pe puiul meu:
- mai mereu sta pe stanga, simt asa ca si cum imi da cate un impuls mai puternic, nu e regulat, cateodata doar de doua ori si se opreste, cateodata il tine si minute intregi, spre amuzamentul sotului - ca eu sunt foarte gadilici si ma gadila cateodata. Nu e nimica ritmat, cateodata da mai tare, cateodata mai incet, la intervale nereulate.
Atunci la 13 sapt. am simtit ca si cum ai avea apa intr-o sticla de plastic si tii sticla pe orizontala si apa se misca in sticla... cam asa stiu eu sa explic

Apoi se mai misca dintr-o parte in alta, atunci sigur e bebe, ca se ridica pielea si se face asa ca un cocolos tare pe sub piele, deci nu sunt mate sau mai stiu eu ce altceva

Zilele trecute eu il simteam si cand puneam mana se oprea din ciocanit, si l-am pus si pe sot sa tina mana, si atingea asa cu 3 degete burta prin zona in care simteam eu ca e puiul si ii raspundea sotului cu cate un impuls, foarte emotionant

Noi peste o saptamana mergem la control, pe 8 martie, in aceesi zi tin minte ca mai are control Isa, poate aflam si noi ce ascund burticile noastre!

Numai bine,
Katink sapt.17 + 6zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

LA MULTI ANI DE 1 MARTIE SI SA VA DEA DUMNEZEU BEBELUSI SANATOSI SI NASTERI USOARE.
Joy, fii la fel de optimista si miracolul se va intimpla fara probleme de data asta.Te asteptam cu vesti bune.
Noile burtici, bine ati venit si felicitari pentru gemenuti(si eu as fi vrut)
Geanina, muuuuulti ani fericiti si casa de beton armat iti doresc.
Anis , ma bucur ca totul e bine si ai trecut peste moment.
Eu am avut scurgeri in prima sarcina si am si cu a doua dar nu sunt abundente, nu sunt mirositoare si nu sunt deranjante, cica e normal.
Cit despre bb, eu il simt in mod deosebit in stinga uterului.
K14+5

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabelele2 spune:

Neatza Burticutze,
LA MULTI ANI pentru 1 MArtie,sa fiti FERICITE si IUBITE sa aveti SARCINI USOARE(fara evenimente neplacute) si BBI SANATOSI SI FRUMOSI!-nu uitati sa sarbatoriti
JOY: e tare greu cind cineva isi ia ramas bun,dar ma bucur sa vad ca n-ai renuntat sa lupti,sunt sigura ca ne revedem in curind
MONIK25ME:Bine ai venit!!!!Acum suntem doua cu gemeni aici!!Ce bine...,Ce stii despre BBI?Cum sint?Cite kg ai luat?astept cu mare nerabdare vesti de la tine!
GEANINAELENA: LA MULTI ANI!!! pentru cei 2 ani de casatorie,sa fiti fericiti pina la adinci batrineti si sa aveti un BB frumos si sanatos
ANIS si LAURA: Cum va mai simtiti?Totul e OK?
Pupici la toata lumea
Bella si Sandibelii(20,21 sapt.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik25me spune:

La multi ani si o primavara frumoasa, cu multe bucurii si sarcini usoare!
Referitor la miscarea bebeului: si eu l-am simtit pe unul dintre ei tot la 13 saptamania, doua zile, apoi pauza...pana acum, cand simt in doua locuri, dar foarte rar,... maine oricum ma duc la echo si o sa ma lamuresc... cred ca depinde de sarcina si cred ca nu trebuie sa ne ingrijoram, atat timp cat doctorul spune ca totul e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Isabell, noi suntem bine..si sper sa fie bine in continuare.Multumesc de intrebare.

Voi cum aveti placenta? Eu o am anterioara(inainte lui bebe)...am inteles ca din cauza asta il pot simti mai greu pe bebe...are paturica protectoare...si mai intai loveste in ea..si dupa aia ajung loviturile la mine.


AniS si bebelina mea dulce 17+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

In primul rand, La Multi Ani fetelor si sa aveti o primavara minunata, calda si afara, dar mai ales inauntru, la inimioara

Gia, La multi ani si voua si multa multa fericire!

Cin, eu nu sunt rac, sunt Balanta, insa Luna este cel mai sensibil element din harta mea natala si asa ca am tot felul de reactii psiho-fizice ciudate la luna plina si noua.

Anis, placenta mea este posterioara, probabil ca de aia am simtit asa de repede bebele ... dar descrierea ta este sugestiva, asa se simte la inceput, ca niste bulbuci care iti apasa burta si se plimba pe acolo. La inceput dureaza doar cateva secunde si se repeta la intervale mari de timp. Apoi devine tot mai frecvent si mai puternic pana la suturile propriu-zise, care nici ele nu pot sa zic ca sunt dureroase; sunt ciudate si uneori neplacute dar si amuzante in acelasi timp.

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Anis, pune te rog si lista cu alimentele interzise.

18 sapt.

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik25me spune:

Buna, Isabell! sper ca sunt ok, multumesc pentru intrebare! unul e mai mare,arata de 14 saptamani la ultimul echo, asa cum trebuia, iar celalalt doar de 12... am fost un pic ingrijorata, dar am inteles ca e normal...maine ma duc la control si abia astept sa-i vad... tu cum esti? ai aflat ce sunt?
pupici multi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Un martisor si un pupic virtula ptr toate burticutele.
Gia la multi ani si tot ce va doriti voi sa se implineasca.

Mitub dr Pop nu te primeste la ecografia de 22 de sapt daca nu ai triplu test? De unde sti chestia asta sau poate am inteles eu prost din relatarea ta.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

cand am fosta la eco de 14 sapt dr a scris placenta anterioara grupa III...stie cineva ce reprezinta aceasta grupa?
eu l-am simtit destul de tarziu pe bebe cam prin sapt 19-20 sau cel putin atunci am fost sigura ca este miscarea lui bebe
acum se simte din ce in ce mai bine, se vede chiar burtica cum tremura...tati l-a simtit sapt trecuta.

22 sapt

Gia

Mergi la inceput