Bebelusi de sept-oct 2004 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Mari, mercic pentru info. Acealsi tip de scaun se gaseste si pe Ebay si e vreo 27 de Euro cu transport cu tot.
Danyce, mercic si tie, dar nu stau aproape de Olanda. Noi stam prin apropiere de Frankfurt.. cale lunga.
Nici nu mai am timp sa citesc tot ce scrieti ca nu ma lasa maraila. Si am si o groaza de treaba ca luni mergem acasaaaa.
Sanatate la bbitzi bolnavi, La multi ani Danyce!
la toata lumea

http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Azi bebelina mea a papat 100g de iaurt cu fructe. Ar mai fi vrut ea dar nu i-am mai dat eu . Adevarul este ca a iesit o bunatate, am baut eu restul

Noi avem o problema, bebelina mea crede ca daca ieri a implinit 5 luni nu mai trebuie sa mai doarma ziua. Nici ieri si nici azi nu a dormit ziua decat vro 3 reprize de 30 de min fiecare. Nu siu ce sa ma mai fac cu ea, s-ar juca in continuu.



Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

ellen super ca i-a placut iaurtul, abia astept sa vad daca la Stefan o sa-i placa.

Cu vaccinul e mai bine, acu nu mai avea febra peste 38 doar 37 cu 8 si asta e foarte bine, sper sa scapam de febra in noaptea asta, deseara am sa-i mai pun un supozitor pe la ora 20.
In schimb copilul meu s-a pus pe mancat de ma speriat. La ora 11 a mancat mai bine de 150 gr de fructe cu cereale, si la ora 13 plangea de foame, si a mancat repede si cu pofta 150 gr de pireu si chiar mai bine de atat...nu am mai cantarit, si pe la ora 16 deja urla de foame...i-am dat 100 ml lapte si l-a servit imediat, cred ca ar fi mancat mai mult...da la 18.30 a hapalit rapid 150 ml de cereale din sticlutza, destul de gros facute, si pe la 20 o sa mai manance niste lapte... Cred ca s-a suparat ca l-am parat la toata lumea ca e slabutz si nu mananca...

Cam atat, revin dupa baitza sa va spun daca a mai facut sau nu febra.
Roseatza aceea persista.
NinaB multumim de pontul cu branzica!!!

Mai fetelor, poate stitzi voi, asa ca sa ma linistesc eu... cu ce ac se da vaccinul? cu ac mare sau mic? si daca e facut cu ac mic nu e posibil sa nu se imprastie prin piciorus?


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana, multa sanatate lui Stefan. Sa dea Domunu sa nu mai faca febra la noapte.

Eu nu stiu ce sa zic de acul cu care se face vaccinul. Habar n-am. Nu m-am uitat la ac niciodata, o sa fiu atenta data viitoare.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Ana, eu i-am facut vaccinul cumparat si avea ac si seringa inclus. Sincer, nu m-am uitat sa vad cat de mare era acul. Dar nu cred ca nu era destul de mare, chiar daca era ac mic, pentru piciorusul unui bebelus. Da' se poate sa nu-l fi bagat destul de adanc. Ceea ce se poate intampla si cu un ac mare!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi si de ieri.
La multi ani Danyce. Multa sanatate si fericire.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

ellen, a mea inainte sa faca 5 luni a inceput faza cu (ne)somnul. De 1 saptamana doarme in carut in casa peste zi, altfel in pat are furnici. Dar azi am observat ca transpira la spate, chiar daca nu era gros imbracata.
Ai vostri transpira in timp ce papa/dorm? A mea e uda mereu la cap si al spate si maini, in general partea de sus a corpului, acum vad ca si in somn transpira la spate. Avea doar un body-maieu si tricou de bumbac.
Am reusit sa pun si pozele promise, abia acum pentru ca nu mi-a mers netul deloc. Deci, vizionare placutaScaunul de masa



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Nina B unde ai gasit scaunelul?

La multi ani sarbatoritilor

Monica Robert si Razvan (10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Scuze ca la sfirsitul zilei (am fost la Metro), dar din tot sufletul uram si noi La multi ani Alexia, Amelia si Andrei sa cresteti mari, frumosi si mincaciosi!
Sanatate multa lui Alesio! Si Stefanel sa se faca bine, sa fie la fel de zimbitor si binedispus cum l-am vazut in poze.
Pufymic, dar tu mai si gatesti ca vine soacra? Cred ca iti trebuie doar odihna ca sa rezisti. Multa putere si sa treaca cit mai repede!!!
Am fost la medic si ne-a povestit de diversificare, dar stiam toate, asa ca va multumesc ca ati impartasit toate secretele. De brinzica mi-a zis si mie sa fac din lapte batut, care il fierb putin in baie de abur, doar cit sa lase zeama.
Aissa, multa-multa rabdare si perseverenta, zic eu, ca inca nu stiu ce ma asteapta. Medic a zis sa incep pe 2 martie, exact cind implinim 6 luni. Si Paula transpira cind manica, cred ca si de la mina mea (alaptez), uneori cind se trezeste e uda la spate, dar e mai mare temperatura in camera.
Si pe aici citricele nu-s prea recomandate copiilor, am incercat chiar sa-i dau suc de mandarine si parca i-a aparut ceva bubite pe fata, stiu eu?!
Mihaela, ai gasit ratuste? Ca a mea copila cu asa placere le maninca la baita...
Nina, tu ce zici de premergator?
Monica, te rog nu te supara, dar de ce .05 in semnatura?


la mamici si la bebici


Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

aissa din cate stiu eu s-ar putea sa fie lipsa de calciu daca transpira asa de mult si nu e gros imbracata, dar nu e obligatoriu, poate asa e felul ei, sunt copii care transpira mai mult si altii care nu transpira deloc.Al meu de exemplu nu l-am vazut inca transpirat decat o data cand avea febra mare.Dar sa mai vedem si alte pareri.

Stefan doarme in sfarsit, nu va spun ce marait a putut sa fie astazi...numa in bratze a vrut sa stea de mi-a rupt spatele, si de oboseala si probabil ca si din cauza febrei abia am reusit sa-l adorm, sper sa poata dormi macar 4 ore legate sa se odihneasca.Cred ca il doare si piciorusul pentru ca la manevre mai buste incepe a urla de abia il linistesc, trebuie sa umblu cu el ca si cu oua... sper sa ii treaca cat mai repede durerea asta de piciorus ca imi este tare mila de el, desi ma bucur ca si-l misca, peobabil ca nu-l doare tot timpul

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput