Miresele anului 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katie spune:

quote:
Originally posted by vrabiuta

katie - incearca la floraria d&d de pe mosilor (cum mergi spre obor, e undeva pe partea stanga, chiar langa magazinul de rochii de mireasa al monicai darie). noi ne-am facut decoratiile, buchetele si cocardele la ei si au iesit superbe. pentru huse au mostrar cu materiale si poti sa iti alegi ce nuante doresti.

marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia




Multumesc foarte mult pentru sfat. Din pacate tocmai asta e firma despre care vorbeam, care aproape si-a dublat preturile. La ei m-am dus prima data, pentru ca stiam husele lor si erau super, dar acum au facut altele care au alta nuanta si le-au scumpit foarte mult.
Dar daca mai stii si altele (pentru ca vad ca avem gusturi apropiate, si cu salonul kias ne-am nimerit!), astept sa mai imi dai de veste!
Multumesc din nou si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Estera,eu una zic sa pui lumanari...Parca s-au demodat arificiile pe tort....Bine,lumanarele de-astea in paharele,pe care sa le pui pe masa,pe langa tort..sa presari si niste petale de trandafiri pe langa ele...Ce zici?Eu asa o sa fac!!!

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Si eu sunt miresica de 2005 si sunt super super super tare fericita si...vreau si eu pe listuta 30 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Zozela mersi pentru sfat. Sa stii ca nici mie nu-mi plac artificiile de tort. Sunt urate. Asa ca voi pune lumanari. Voi vedea atunci de care: din acelea parfumate sau din acelea micute. Nu stiu care dau mai bine..

Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, o intrebare, ca eu sunht de pe alta planeta. cAT COSTA CEREMONIA LA BISERICA? Noi vrem cu cor. Cat e la o biserica in Bucuresti totul?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ioana, costul ceremoniei difera de la biserica la biserica. In general cu plata bisericii se ocupa nasii. Valoarea de pe chitanta este simbolica, problema este cu ceea ce se da dupa aceea si asta poate varia de la 1 milion, cel mai putin si pana la 5 milioane cat am auzit eu la cineva care a facut nunta la catedrala in Cta, de unde sunt eu. Asa ca ar trebui sa te interesezi direct. Pupici

Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Bine ai venit printre noi, Anaemi si te asteptam cu amanunte. Sigur vei ajunge cat mai repede pe listuta. Pa, pa

Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna miresici!
Ioana uite noi facem cununia religioasa la Sf. Spiridon cel Nou si ne-au cerut 6.000.000 lei, chitanta e pe 1.500.000lei, logic restul la popi ; in fine , cu siguranta ca preturile sunt diferite in functie de biserica dar prin jurul a 5.000.000 lei se invart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

dar despre intalnirea noastra nu mai zice nimeni nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

O primavara frumoasa tuturor! Sa fiti cele mai frumoase si cele mai iubite.

Mergi la inceput