Miresele anului 2005 (9)

Miresele anului 2005 (9) | Autor: Catalin

Link direct la acest mesaj

MIRESELE 2005
Martie 1 miresica
05.03 Lua
Mai 4 miresici
07.05 Estera
14.05 Kmi26 YDa Club
21.05 Zam
28.05 Degetzel Crowne Plaza, Restaurantul Primavera
Iunie 23 miresici
04.06 Moiraine7 Hotel Caro
04,11.06 Lory04
04.06 Miezure Casa Armatei, Bucuresti
04.06 Irina_2507 Mc'Monis Bucuresti
05.06 Roxygeo Rest.Polo (Floreasca);Biserica Domnita Balasa
05.06 AndreeaCristina
11.06 Toma_lly Hotel Caro Bucuresti
11.06 Lavinia (prietena Ankalaura) Colonade
11.06 Kopilash Rest.Herastrau
11.06 Acina Rest.Herastrau
11.06 Before-after Restaurant Perla
11.06 Cadina Rest.Casa Gorjana, Biserica Sf.Ilie Gorgani
12.06 Ioana Pisi Restaurant Aro Palace, Brasov.
12.06 Iael Restaurant Herastrau
18.06 Alexia28 Rest.Terasa Doamnei; Biserica Stavropoleus
18.06 Oanamadalina Biserica Elefterie
25.06 Alexuta81 Club Residence, Biserica Visarion
25.06 A_N_N_E
25.06 Pufishor Rest.Caraffa Iasi
25.06; 16.07 Leyla Clubul Diplomatilor (25.06); Tuzla (16.07)
25.06 Em Sighisoara
25.06 Anduta78 Club Elite, Biserica Sf.Elefterie
26.06 Zozela Restaurantul Jiul - Craiova
Iulie 19 miresici
02.07 Pupezica "Polo Club" Bucuresti
02.07 Alecsia Bacau
02.07 Andreea c Yda Club
02.07 Luminita100 Rest.Johan Strauss
09.07 Alehiam Rest.Cocosu' Rosu, Biserica din Politehnica
09.07 Ancasoare Rest."La provence"
09.07 Ilinca79 Casa Universitarilor – Cluj
10.07 Simonitza
16.07 Bibyrox Rest.Casa Ardeleneasca; Biserica din Parc IOR.
16.07 Ellamiss Rest.Calipso 96 Bucuresti, Manastirea Casin.
16.07 Misi Restaurantul Picadilly Bucuresti
17.07 Olguttza Casa Universitarilor
23.07 Oana-Paula
23.07 NumeIoana Sinaia
23.07 Dana n.
30.07 Ioana07
30.07 Vmariejeane "Polo Club" Bucuresti; Biserica Sf.Elefterie
30.07 Blanca000(Nasa) Student Club
30.07 Codita Rest.Balbeck; Biserica Sf. Nicolae
30.07 Angelique Restaurant Nord, Constanta
August 14 miresici
20.08 Flafi Casa Alba Baneasa
20.08 Katle
20.08 R.Cata Buzau
20.08 Floricika Yacht Club; Man.Casin
20.08 Pisoi_turbat- Cununia civila; 24.06.2006 - Miresica
20.08 Ioana81- Rest.Lebada
20.08 Katie - Rest.Etiquette, Biserica Sf.Spiridon
21.08 Pyssy Sibiu
27.08 Musca tzetze
27.08 Creatza Mc'Monis Bucuresti
27.08 Irinuca_81 Arcade
27.08 Ciciep Trafalgar Pub, Biserica Mavrogheni
27.08 Minou Rest.Pescarus, Biserica Sf.Silvestru
27.08 Nicopic
Septembrie 13 miresici
03.09 Miha_ella Rest.Herastrau (terasa)
03.09 Olim (Ioana)
03.09 Steluta Rest.Hotel Caro
03.09 An-k
04.09 Niccostea
10.09 Pisu_miau Bis.Sf.Elefterie; Rest."A.Ro Club"
10.09 Roxy79ro Rest.Flora, Mamaia
10.09 Blonda Rest.Pizza&Pasta, Bucuresti
10.09 Dianiana Hotel Parc
24.09 Ianuta Club A.Ro.
24.09 Wana_adriana
24.09 Daria_c
25.09 Deeapui Craiova
Octombrie 3 miresici
01.10 Lucia-Mihaela Rest."Taverna Romaneasca", Buc.
01.10 Irene Venetia Club, Braila
22.10 Anangel_lexi

Va rog sa semnalati eventualele modificari ale listei mireselor prin mesaj privat sau mail catre Bibyrox.




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42943" target="_blank">Miresele anului 2005 (8)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41781" target="_blank">Miresele anului 2005 (7)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40693" target="_blank">Miresele anului 2005 (6)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37458" target="_blank">Miresele anului 2005 (5)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35830" target="_blank">Miresele anului 2005 (4)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34278" target="_blank">Miresele anului 2005 (3)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33143" target="_blank">Miresele anului 2005 (2)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32407" target="_blank">Miresele anului 2005 (1)


Sa fiti fericite!


www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!Ptr tinuta de la cununia civila va recomand Irina Schrotter(are magazin in mall).Au rochite foarte dragute.Eu anul trecut la cununie am avut rochita de la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Feeeetelooorrr........"runda" 9....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

Fetele,
vreau sa va spun ca eu am luat revista Mireasa cu gandul ca ...nu prea o sa ma ajute. Voi ati vazut vreo revista de afara (din State)??? Nici nu se compara, ca si site-urile de altfel.
La noi tot ce se doreste este publicitatea, iar la ei ...sunt articole care sa te ajute ca viitoare miresica!
Deci ma asteptam ca Mireasa noastra sa ma dezamageasca!
Si totusi dupa ce am rasfoit-o si mi-am facut in cap un calcul total (ce preturi!!m-a apucat o criza de panica si de plans si am plecat la ai mei si i-am ingrijorat si pe ei ...sincer imi pare rau acum, dar e stresul prea mare. Nu am nici timp sa merg prin oras asa ca tot ce vad in reviste iau de buna. Imi petrec mai tot timpul in fata computerului la birou/acasa, si ma mai ajuta intrarile pe diverse site-uri. Dar nu toti isi dau preturile.
Si mai am o problema! Cu ce ma imbrac la cununia civila??? Am in lucru o rochie dar imi pare prea eleganta acum si nu o mai vreau!!!


dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Dianiana,Eu am avut cununia civila anul trecut,la care am avut doua rochite:de zi si de seara.Eu zic ca pentru starea civila merge o tinuta care sa fie eleganta(cum zici ca este si a ta) dar sobra,fara rochii stralucitoare,paiete,astea se lasa ptr seara.

Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatop spune:

New entry - adica eu, Giulia!
Mai, parca m-as mai marita inca o data dupa tot ce-am citit aici.
Poate va pot ajuta cu ceva...
Vad ca va straduiti sa faceti economii si pentru asta renuntati la multe lucruri. Gresit!
Ca exemplu, una din colegele mele facea confetti pentru nunta ei la birou (cu perforatorul, desigur). In 4 zile n-a facut mai mult de o ceasca de confetti. Daca ar fi cautat putin ar fi aflat ca o jumatate de kg (care inseamna mult ca volum) costa 20-30 de mii.
Va recomand sa cautati mult pe net, sa mergeti la targ la Marriot pe 18-19-20 martie, sa alegeti din multimea de firme din domeniu (nu neaparat organizatori de nunti, desi ar fi de preferat). Veti reusi sa faceti o nunta frumoasa si cu "de toate" cu mai putini bani daca folositi mai multa inteligentza.

Casa de piatra tuturor!

Va pot face recomandari pentru nunta daca imi spuneti ce anume "va doare". Despre rochii nu prea. Insa invitatii, flori, pantofi, artificii, huse de scaun s.a. cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

pt rochita eu v-o recomand pe monica darie. poze ca sa vedeti ce rochita mi-a facut sunt in linkul din semnatura.
nunta am facut-o la crowne plaza, unde am avut o seara de vis...
pupici tuturor, daca vreti sa va mai povestesc una alta va rog sa imi dati mesaj pe privat, ca intru mai rar pe forumul de petreceri si mai des pe clubul scutecelor .
pupici de la noi

marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Ce bine ma simt ca am apelat la o firma specializata. A disparut tot stresul. In trei saptamani am planificat tot. Vineri plec din tara si ma intorc abia la nunta (peste 2 luni). Am vrut neaparat sa evit nebunia de a ma ocupa de tot si am vrut sa ma bucur cu adevarat de nunta mea, fara sa imi fac griji ca trebuie sa fac acel lucru, ca trebuie sa ma ocup aia, ca trebuie sa cumpar cealalta... stiti voi despre ce vorbesc, nu?. Si partea cea mai frumoasa e ca nu m-a costat cu nimic mai mult faptul ca i-am angajat pe ei sa se ocupe de nunta mea. Si nici macar pentru rochita nu m-am agitat prea mult. In cele doua zile cat am fost la Bucuresti, mi-am gasit rochita perfecta (bineinteles.. cat de perfecta poate sa fie la noi in Romania). Va pup pe toate si va urez succes in continuare la planificarea evenimentului.

Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_ella spune:

quote:
Originally posted by dianiana

Fetele,
vreau sa va spun ca eu am luat revista Mireasa cu gandul ca ...nu prea o sa ma ajute. Voi ati vazut vreo revista de afara (din State)??? Nici nu se compara, ca si site-urile de altfel.
La noi tot ce se doreste este publicitatea, iar la ei ...sunt articole care sa te ajute ca viitoare miresica!
Deci ma asteptam ca Mireasa noastra sa ma dezamageasca!
Si totusi dupa ce am rasfoit-o si mi-am facut in cap un calcul total (ce preturi!!m-a apucat o criza de panica si de plans si am plecat la ai mei si i-am ingrijorat si pe ei ...sincer imi pare rau acum, dar e stresul prea mare. Nu am nici timp sa merg prin oras asa ca tot ce vad in reviste iau de buna. Imi petrec mai tot timpul in fata computerului la birou/acasa, si ma mai ajuta intrarile pe diverse site-uri. Dar nu toti isi dau preturile.
Si mai am o problema! Cu ce ma imbrac la cununia civila??? Am in lucru o rochie dar imi pare prea eleganta acum si nu o mai vreau!!!


dianiana



Amana-ti grijile astea pana dupa targul de la marriott. ok?

Iti promit eu ca se rezolva toate.

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_ella spune:

Miresici,

scuze ca nu am mai intrat p'aici, da' e stressu cu pregatirile pe mine cat casa scanteii..

Ati hotarat unde si cand are loc intalnirea? Abia astept sa va cunosc.

Voi incerca sa-mi bag nasu si urechile mai des pe la voi.

va pup!

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:


Bine ai venit, giuliatop!
Ai dreptate, sunt multe lucruri care nu se stiu si lipsa de informatie te cam costa (si bani, si timp...).
Dar ce te faci daca stii cam tot ce trebuie facut, ai vizitat toate site-urile posibile si ai fost si la targuri si... nu gasesti ce vrei?
Eu de exemplu, pentru ca am restaurantul zugravit cu portocaliu, vreau sa fac toata nunta pe culoarea asta. Si primul pas sunt husele, pe care le vreau cu organza portocalie. Numai ca la firma pe care o stiam eu preturile de anul trecut la aceste "accesorii" aproape s-au dublat, in conditiile in care mai peste tot husele sunt mai ieftine (dar nu sunt decat din satin si portocalii nici vorba). Daca prin recomandarile tale ar fi si ceva despre o firma care are asa ceva... Si nici o florarie care sa lucreze bine si nu foarte scump nu mi-ar fi indiferenta...
Cam atat, ar mai fi si altele, dar sa zicem ca mai am timp...
Multumesc mult si ...

A, uitasem de invitatii; unde gasesc eu in Bucurestiul asta invitatii cu sau pe portocaliu?
Inca o data

Mergi la inceput