Cu dragoste,din IASI.......(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by tinatache

hm, noi am stat cu tot cu copii acolo si nu am simtit fum, dar e adevarat ca nici nu a fost seara tarziu...

Cristina

accepta, sau schimba!



Si probabil nici nu se fuma.
Acolo au cele mai bune clatite cu carne pe care le-am mancat si niste snitele vieneze cu nuca delicioase.
Si cea mai buna salata a la grec. Delicioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hai scrieti, ca de joi 3.08.2005 si pana duminica 6.03.2005 sunt in Iasi. Citesc recomandari privind masa in mod special seara nu am nevoie de lux ci de mancare buna in conditii decente. Pot sa fie pensiuni, hanuri sau derivate unde sa gasesc o ciorba buna proaspata, si asa mai departe.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Salut
va scriu si io despre restaurantele din Iasi.

Casa Bilius: NU. Mancare scumpa si lasa de dorit.

Nici restaurantul chinezesc de pe Sararie nu m-a dat pe spate. Eu sunt innebunita dupa mancarea asiatica insa acolo.... ma abtin sa mai comentez.
La Onix: NU. Vara la terasa mai merge dar inauntru nu-mi place. Si nici mancarea lor nu-i buna si au si pretentii la pret.

Un DA pentru restaurantul Expo Park, (casuta din lemn). Niciodata nu m-au dezamagit: meniuri f bune si pretul e ok.
Si un mare DA pentru Little Texas.

tot eu: unde e manhattan?

Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

manhattan e in tudor vladimirescu. in spatele caminelor T12-T13. nu e un loc pretentios. mancarea e buna (si mie imi place teribil snitelul vienez si salata a la grec. si clatitele cu branza. iar supa radautana e un deliciu. le-am furat si eu reteta si l-am dat gata pe radu, ca e radautean si el). si servirea e ok. intr-adevar, seara e cam mult fum. daca as fi gravida, cristina, eu as evita.
care sunt preturile la little texas?

ati fost deja in mall? cum e? au facut ceva pentru copilasi?

OANA SI STEFAN-VLADIMIR

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Mai acu' un an eram experta in restaurantele din Iasi. Sper ca de atunci situatia sa nu se fi schimbat foarte mult, sau daca da, numai in bine.
Pentru party-uri, as recomanda si eu Casa Lavric si Caraffa din Mall (in nici unul insa, nu se danseaza!!)

Pentru seri linistite, Marius, cu mincare buna, as zice Tosca de linga Teatrul National. Dar daca vrei sa iei un prinz delicios (e drept, ca fara ciorbe) exista un restaurant micut, cochet cu mincare super buna pe Costache Negri, linga magazinul Moldova (restaurantul se cheama Surameris). Mie imi mai place si Ginger Ale, care e un Irish Pub, in spatele cinematografului Victoria, iar aici gasesti si ciorbe bune...

Fetelor care va plac chinezariile!! Ati incercat restaurantul chinezesc de la Moara de Foc??? Mie mi-a placut mincarea de-acolo!!!





pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La Manhattan mi-a placut mult, in rest nu prea iesim...
Ati fost la Mall? Cum arata? Era foarte aglomerat?

Marius te asteptam in Iasi si speram sa-ti placa.
Va pup,
Gabriela is baietii

Ma gasiti la Palatul Culturii la etaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Da - Ginger Ale, Little Texas, Manhattan, Caraffa, Expo, Tosca - primele 2 sint mai scumpe

Nu - Casa Pogor (atmosfera faina, mincarea nu), Bolta Rece

eu am fost la chinezii de la "La Cao" si mi-a placut

Anca si Matei (1 ianuarie 2004)
gasca MAO
know your mind, love your body


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Dau si eu un vot pt restaurantul chinezesc "La Cao" de langa sala Vointa, intim si foarte placut.

Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Trebuie sa fie neaparat cu mancare? Daca e numai pt iesit "la baut" dau un vot pt muzica din BLACKOUT Club (in spate la tribunal), au muzica asa... mai batrana si dansanta...


La Mall am fost (a trebuit - am impartit niste fluturasi) si aglomeratie e putin spus... Cred ca au venit de prin tot judetul... nu inteleg de ce trebuie sa se ingramadeasca in prima zi: se termina mall-ul? oricum multe magazine sambata nu erau chiar gata (manechine goale, etc)


Pt copii au amenajat un spatiu mare la subsol cu tot felul de jocuri, terasa cu prajituri si cateva magazine cu haine pt copii...


In rest cine e pofticioasa sa nu treaca pe la etajul doi in zona cu mancare (erau niste mirosuri si o groaza de produse...) A, apropo, in Mall la una din terase ati putea merge sa sarbatoriti daca vreti cu mancare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Daaa...Little Texas
Daca ajungeti acolo, incercati Tenderloin cu cartofi dublu copti, iar la desert - Brownie. Deja imi ploua in gura.
Pentru cine intreba de Mall, este foarte aglomerat, iar la ultimul etaj, unde sunt numai restaurante, nu se poate respira si nici locuri la mese nu sunt (poate in timpul saptamanii se mai elibereaza)

Mergi la inceput